Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Két héttel a tanévkezdés után még mindig több mint 400 szabad iskola állás van az országban. A legnagyobb probléma az alacsony bérezés, de a kormány asztalán nincsenek bérrendezési tervek.
Ha a közétkeztetés nem tudja megoldani, az óvodának, iskolának, kollégiumnak lehetővé kell tennie, hogy a szülők küldjenek vagy rendeljenek diétás ebédet - mondja ki Kásler Miklós miniszter szerda este megjelent rendelete.
A hiányzásokat szigorúbban nézik, de minden korábbi biztonsági ajánlás megszűnt azzal az indoklással, hogy a védekezés oltással történik. Ez azonban felvet kérdéseket.
A tanárok a szakképzésben kevesebb munkáért több fizetést kaphat ugyanaz a pedagógus, mint egy Emmi-iskolában, így egyre nagyobb eséllyel csábítják át a technikumok a gimnáziumoktól őket.
Hetek óta tartó kérdéscunami után végre kiadta év eleji közleményét az Emberi Erőforrások Minisztériuma - az "alapvető egészségvédelmi szabályok" betartását várják az iskolákban.
Furcsa pletyka terjed a tanévkezdésről különböző fórumokon és Facebook-csoportokban. Az Eduline-nak több szülő azt mondta: „úgy hallotta”, hogy a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt szeptember közepén újra online oktatásra állnak át az iskolák. Pedig szeptemberi iskolazárásról szó sincs, sőt a tanárok 90 százalékos átoltottsága és a 12 évnél idősebb diákok négynapos oltási kampánya miatt a kormány kifejezetten optimista. De akkor mi lesz szeptember közepén?
Míg a minisztérium „még jobb” jelöltre vár, petíció indult a Széchenyi István Általános és Kéttannyelvű Általános Iskolában a jelenlegi vezető mellett.
A tanítást követő két hétben a felügyelet alatt napközit, szakköröket, sportfoglalkozásokat, fejlesztőfoglalkozásokat, illetve egyéni vagy csoportos tehetségfejlesztő és felzárkóztató foglalkozásokat egyaránt lehet szervezni.
Míg a minisztérium szerint magas volt a személyes oktatásban résztvevő diákok száma a nyitás első napján, az ADOM Diákmozgalom felmérése szerint több mint 100 ezer alsós diák nem ment be az iskolába.
Ma újra kinyitnak az iskolák: bár május 10-ig csak az alsósok térnek vissza a tantermekbe, szakszervezetek, tanárok és a szülők közül sokan az utolsó napokban is arra kérték a kormányt, halassza el a nyitást. Milyen szabályok vonatkoznak mától a diákokra, kötelező lesz-e a maszkviselés, és mit tehet egy szülő, ha nem engedné iskolába a gyerekét? A legfontosabb kérdésekre válaszolunk.
Továbbra is égető kérdés az oktatásban dolgozók oltása, a szakszervezetek mellett egyre többen kérik a döntéshozókat, hogy kerítsenek sort a tanárok, óvónők mielőbbi beoltására.