Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2018-as felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 1. rész: Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Decemberben megkérdeztünk titeket, szerintetek melyik Budapest legszebb egyetemi épülete. December 24-ig adhattatok le érvényes szavazatokat, íme az eredmény.
Hol érdemes két óra közt lazítani az ELTE BTK-n? Az Eduline-nak Gönczi Dorottya, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának harmadéves magyar szakos hallgatója mesélt egyetemi tapasztalatairól.
2018 szeptemberétől tízféle alapszakot, kilencféle mesterszakot, továbbá négyféle felsőoktatási szakképzést indít az ELTE budapesti és szombathelyi képzési központjaiban.
Egy nappal a szavazás lezárása előtt vezet a Budapesti Gazdasági Egyetem, második helyen a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, harmadik pedig még mindig az ELTE Egyetem téri épülete. Ma még szavazhattok, szerintetek melyik a legszebb budapesti egyetemi épület.
Szerintetek melyik a legszebb budapesti egyetemi épület? Az egykori Fővámpalota, amelyben ma a Budapesti Corvinus Egyetem működik? Vagy a Műegyetem hatalmas főépülete, esetleg a lenyűgöző belső tereiről híres Zeneakadémia? Szavazzatok!
Felbolydultak az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának hétköznapjai, miután elbocsátották a dékánt, akiről az egyetem etikai bizottsága kimondta: molesztált egy adminisztrátort. A hallgatók az óraközi szünetekben tárgyalják ki a helyzetet - számolt be az RTL Híradója.
A dékán visszaél a hatalmával – erről tett bejelentést az egyetemen az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar Dékáni Hivatalának egyik munkatársa, vagyis Mikonya György beosztottja. A hvg.hu azt írja, az intézmény lefolytatta az adott esetben az etikai vizsgálatot, információik szerint Mikonya szexuálisan zaklatta, ágynak lökte, tapogatta és nyalogatta beosztottjait, miközben hatalmával élve folyamatosan sakkban tartotta őket.
Az ELTE Etológia Tanszéke keresett nevelőket törpemalacok mellé egy viselkedéstani kutatáshoz. Többszörös volt a túljelentkezés a feladatra - írja a 444.hu.
Andor György, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdasági karának tavaly menesztett dékánja is elkezdi a munkát az egyetemen, olyan tárgyakat visz, amelyeket más nem tud oktatni.
Nyilvánosságra hozták az Academic Ranking of World Universities listát, ismertebb nevén az ARWU-rangsort. A legjobb nyolcszáz közé három magyar egyetem került. De miért nem tudja megelőzni az ELTE és a szegedi egyetem a varsói egyetemet vagy a prágai Károly Egyetemet?