Késve költözhetnek be az egyetemisták a kollégiumi szobájukba egy kongresszus miatt
Ugyanis szeptember második hetére zarándokok és a szervezők kaphatják meg a szobáikat.
Ugyanis szeptember második hetére zarándokok és a szervezők kaphatják meg a szobáikat.
A kollégiumi jelentkezési időszak a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Mutatjuk, mekkora összeggel kell kalkulálnotok, ha kollégistaként tanulnátok budapesti vagy vidéki egyetemeken.
Több mint 11 ezer felvételiző jutott be idén az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) képzéseire, többségük állami ösztöndíjas helyet szerzett. Pedig sok szakon idén is magas ponthatárokat húztak, az osztatlan jogászképzésre 472, pszichológiára 449, az angol nyelvű nemzetközi tanulmányokra 423 ponttal lehetett bekerülni. Sőt volt olyan tanári szakpár, ahol 492 az idei ponthatár – igaz, ott mindössze egy hallgató kezd majd szeptemberben.
2021-ben az ELTE TTK Biológiai Fizikai Tanszékhez kötődő kutatócsoport nyerte el az ELTE díját. A biológia, fizika és robotika területein dolgozó kutatók az élőlények csoportos döntéshozatali mechanizmusait vizsgálták, majd ez alapján önszerveződő, egymással kommunikáló drónokat építettek.
Elsők lettek az ELTE jogi karának hallgatói a neves Herbert Smith Freehills Competition jogi versenyen, még a házigazda King’s College London csapatát is állva hagyták.
Továbbra is szívesen látnak minden hallgatót, oktatót és témavezetőt, függetlenül attól, hogy az LMBTQI közösséghez tartozik-e vagy sem - írták.
Idén is Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem vezeti a magyar intézmények listáját a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es felsőoktatási világrangsorában. Egy újonc is van a listán.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk első részében az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) számainak jártunk utána.
Hogyan alakul a félévzárás a fővárosi egyetemeken? Összeszedtük a nagyobb intézmények dátumait, és ahol erről találtunk információt, azt is megnéztük, milyen formában bonyolítják le a vizsgákat.
Az egyetem minden hallgatójának és dolgozójának azt ajánlja, hogy éljen a koronavírus elleni oltás lehetőségével, és vegyék fel az első és a második oltást is.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnél (BME) is el tudná képzelni a modellváltást Stumpf István, a felsőoktatási modellváltás koordinációjáért felelős kormánybiztos. Az ELTE viszont nem olyan egyszerűen alakítható át - tette hozzá.
Egy friss kutatásból kiderül, milyen kép alakult ki a magyar egyetemekről a külföldi sajtóban, illetve az is, egyes intézmények mitől váltak népszerűvé.
Nemcsak orvostanhallgatók, leendő ápolók, mentőtisztek és szülésznők, hanem más szakokon tanulók közül is sokan vállaltak munkát önkéntesként a koronavírus-járvány kirobbanása óta. Van, aki oltóponti adminisztrátorként vagy telefonos diszpécserként dolgozik, mások korrepetálást, pszichológiai tanácsadást tartanak, ELTE-s informatikushallgatók pedig önjáró, mesterséges intelligenciát alkalmazó fertőtlenítő robot fejlesztésében segítettek.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának online konferenciáján villantott egy férfi, elindult a mémgyártás.
Az eset után azonnali hatállyal visszavontak több üzemeltetési feladatott, most mindent megtesznek, hogy a rovarirtás időben befejeződjön és 19-én mindenkinek elindulhasson a személyes oktatás.
Nem kell megijedni, nincs baj, az ELTE éppen egy nemzetközi kutatásban vesz részt.
Újabb magyar sikerekről számolunk be: a Times Higher Education (THE) pszichológiai képzéseket rangsoroló listáján, az informatikai rangsorban, a gazdasági és üzleti rangsorban, illetve a bölcsészettudományi képzések listáján is szépen szerepeltek a magyar egyetemek.
Mutatjuk, hogy melyek a legjobb orvosi-, mérnöki-, és fizikai képzést indító magyar egyetemek a Times Higher Education (THE) rangsorai szerint.
Öt magyar egyetem is felkerült a Times Higher Education (THE) társadalomtudományi képzéseket rangsoroló listájára. A legjobb eredményt a Budapesti Corvinus Egyetem és a Debreceni Egyetem érte el.
A Semmelweis Egyetem, az ELTE, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Szent István Egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) élettudományi képzéseket rangsoroló listájába.