Beindultak a diákok: ezt követelik Balogtól
A Független Diákparlament 52 pontban foglalta össze, mit szeretnének látni a tanulók a köz- és a felsőoktatásban.
A Független Diákparlament 52 pontban foglalta össze, mit szeretnének látni a tanulók a köz- és a felsőoktatásban.
A budaörsi Illyés Gyula Gimnázium szervezett tüntetést tegnap este a teljes államosítás ellen. Wittinghoff Tamás érdekes dolgokat mondott a kormány ígéretéről.
Nem tudja fenntartani az egyház a mezőcsáti gimit, ezért arra kérik az államot, vegyék át az iskola fenntartását. A tanárok májusi bére még mindig nem érkezett meg.
Márciusban még 20 ezer muzulmán menekült diák magyarországi befogadásáról beszélt Balog Zoltán, most célzottan a keresztény és más vallási kisebbségeket segíti a kormány.
Lassan a lottózáshoz hasonlít, hogy milyen számokat kommunikál a kormány az oktatás finanszírozásáról.
Korábban Palkovics László és Rétvári Bence államtitkár is 100 milliárdos forrásbővülésről beszélt a jövő évre, a miniszter rátromfolt munkatársaira, harmadával nagyobb összeget, 130 milliárd extra forrást ígért jövőre a köznevelésre. Ezt azonban sikerült egy már megcáfolt állítással is súlyosbítania.
Az emberi erőforrások minisztere megegyezést szeretne a köznevelés kérdéseiben, ebben az ő felelősségük, hogy mindenkivel beszéljenek, aki javítani akar a köznevelés rendszerén, a felhalmozódott hibákon, de nem eresztenek a Köznevelési kerekasztalból.
Eddig elutasította a kormány, hogy a Köznevelési Kerekasztalon kívül is leüljenek tárgyalni a civilekkel, most azonban úgy tűnik, van remény a megbeszélésekre.
Az emberi erőforrás-miniszter elárulta, hatvan szervezet jön létre a mostani Klik helyett.
Szerdán az ország több száz iskolájánál tiltakoztak pedagógusok, diákok és szülők a kormány oktatáspolitikája ellen. Az evangélikus egyházhoz tartozó Fasori Gimnáziumnál mindössze három diák vállalt szolidaritást a Tanítanék Mozgalom tiltakozásával, ám az igazgató nem nézte jó szemmel az akciót. Az iskolában pedig nem ritka a politizálás, Balog Zoltán miniszter is többször feltűnt már az intézményben.
Kormányzati forrásokból úgy értesült a Népszabadság, hogy akár a jelenlegi kormányzati ciklusban felállhat az önálló oktatási minisztérium.
Bár jogsértő az Eötvös Káros Intézet állásfoglalása szerint, hogy iskolák tanulói, tanárai részt vegyenek önkormányzati rendezvényeken és ünnepségeken, mégis minden második iskolával előfordul hasonló.
Egyetemi tanárrá nevezik ki Eperjes Károly színművészt, a Kaposvári Egyetem eddigi adjunktusát.
Egyszer már beígért projektet jelentettek be nemrég. Ráadásul korábban még úgy volt, hogy kétszer annyi tanuszoda épül.
A Figyelő szerint inog Balog Zoltán emberi erőforrás-miniszter széke, de nem csak az oktatás miatt. A lapban Palkovics elárulta, teljesen más szervezetet terveznek a Klik helyére.
Egyre valószínűbb, hogy jelenlegi formájában nem működhet tovább a Klik. Bár a kormány aligha szüntetni meg az intézményt, a központosított jellege – amiért eleve létrehozták – elveszhet. Erre utalnak Balog Zoltán és Palkovics László utóbbi 24 órában tett kijelentései.
Jövőre a korábbinál több, 35 ezer pedagógus jelentkezhet minősítési eljárásokra, Balog Zoltán emberi források miniszterének 2017-es keretszámról szóló határozata kedden jelent meg a kormany.hu oldalon.
Egy hétvége leforgása alatt rengeteg egykori és jelenlegi diákolimpikon fogott össze, hogy közösen utasítsák vissza Balog Zoltán "fehér inges" megnyilvánulását, amivel szerintük a miniszter propagandára használta fel a diákokat.
Magyarország nemzetközi tudományos diákolimpiát rendez biológiából, nemzetközi csillagászatból és asztrofizikából 2019-ben - jelentette be az emberi erőforrások minisztere pénteken a Parlamentben a tavalyi magyar diákolimpikonok köszöntésén.
Átalakul a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) költségvetése, módosul a közbeszerzések folyamata és várhatóan még ebben a félévben megkapják az intézményvezetők a gazdálkodásukat segítő kártyát - a többi között ezekről az azonnali intézkedésekről állapodtak meg a köznevelési kerekasztal keddi ülésén a résztvevők.