Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
2010-hez képest több mint 20 százalékkal csökkent a felsőoktatásba bekerülő hallgatók száma, miközben a demográfiai folyamatok csupán 3-4 százalékos visszaesést indokolnának. Hova tűntek a hallgatók?
A 2015-ös felvételin már negyvenegy szakon kell előzetesen meghatározott ponthatárt elérniük a jelentkezőknek, ha állami ösztöndíjas helyet szeretnének szerezni. Akinek ez nem jön össze, az csak önköltséges formában kezdheti el tanulmányait. Utánajártunk, mennyit kell fizetni a 2015/2016-os tanévtől a 16 népszerű szakon.
Bár korábban a felsőoktatási államtitkárság azt ígérte, nem emelkedhetnek a tizenhat szak állami ösztöndíjas képzésének előzetes ponthatárai, a Budapesti Corvinus Egyetem három alapszakján mégis így történt. Többen kérdeztétek, hogyan fordulhatott ez elő: itt a magyarázat.
Ma húzzák a 2014-es felvételi ponthatárait - este nyolckor kiderül, változtatnak-e a tizenhat népszerű szak ponthatárain, többen jutnak-e be egyetemre vagy főiskolára, mint tavaly, és hogy melyik szakhoz kell a legtöbb pont.
"Az idén nem tervezik az ösztöndíjas ponthatár csökkentését", de ha túl kevesen kerülnének be arra a tizenhat szakra, amelyen központilag húzták meg a ponthatárokat, módosíthatják az alsó limitet - tájékoztatta az eduline-t a felsőoktatási államtitkárság. Mindenki megnyugodhat: ponthatáremelés biztosan nem lesz.
Az idei felvételin is nehéz dolguk lesz azoknak a diákoknak, akik olyan alap- vagy osztatlan szakra szeretnének bekerülni, amelyen központi ponthatárt húztak. A ponthatárok tavaly óta nem változtak - hányan szereztek akkor állami ösztöndíjas helyet, és hányan szeretnének az idén?
Elég a 260, vagy jó lenne összegyűjteni 430-440 pontot? Milyen ponthatárokat húznak majd az idei felvételin? Van, amit már most tudunk - a többi csak júliusban derül ki.
Hány pontot kell összegyűjtenetek a 2014-es felvételin, ha gazdasági, jogi vagy kommunikációs képzésre szeretnétek bekerülni? Hányan jutottak be tavaly? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
455 - ez lesz a bűvös határ a 2014-es felvételin, legalábbis a kommunikáció szakon. Azokon a népszerű képzéseken ugyanis, amelyek közé a kommunikáció- és médiatudomány tartozik, a következő évre is központi ponthatárt állapított meg az erőforrás-minisztérium.
Alig több mint ezer felvételizőnek jelent megoldást a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) és az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szerdán aláírt megállapodása. Ahogy az idén, úgy jövőre is központi ponthatár lesz tizenhat népszerű szakon – és ismét lesz olyan képzés, amelyet az egész országból legfeljebb tíz-tizenöt diák kezdhet el államilag finanszírozott formában. Az andragógiára vagy kommunikációra pályázók 2014-ben is rosszul járnak.
Nyilvánosságra hozták a 2013-as felvételi ponthatárokat: több szakon is csökkentették az előre meghatározott bejutási küszöböt az állami ösztöndíjas képzésen. Íme, a tizenhat szak ponthatárai.
Ma este hozzák nyilvánosságra a 2013-as felvételi ponthatárokat: milyen szakokon lesz elég a 240 pont? Tényleg 55 ezer állami ösztöndíjas hallgató kezdheti meg tanulmányait szeptemberben? Mi lesz az új felsőoktatási szakképzéssel? Ezek a 2013-as felvételi nagy kérdései.
Két hónap múlva kiderül, hányan kezdhetik meg tanulmányaikat valamelyik egyetemen vagy főiskolán - azoknak azonban esélyük sincs bekerülni a felsőoktatásba, akik nem felelnek meg az alapkövetelményeknek. Nézzük, melyek ezek.