Kutatók éjszakája: ilyenek lesznek a programok az Óbudai Egyetemen
Az élet színes oldaláról a kémia laboratóriumban, az aszimmetrikus molekulákról esik majd egyebek mellett szó...
Az élet színes oldaláról a kémia laboratóriumban, az aszimmetrikus molekulákról esik majd egyebek mellett szó...
Két helyszínen és két napon rendezik meg az idén az Óbudai Egyetem állásbörzéjét.
A részösztöndíjas és az önköltséges képzésre felvételiző, illetve a már tanulmányaikat folytató legkiválóbb...
Valamennyi hallgatója számára ingyenessé tette az egyik legnehezebb tantárgy, a villamosságtan videós tananyagait az Óbudai Egyetem.
Ismét magyar aranyérem született a pénteken megrendezett RECCS Tésztahídépítő világbajnokságon; az immár kétszeres világbajnoki aranyérmes Márkos Szilárd nemcsak a 2011-es év bajnoka lett, hanem új világrekordot is felállított.
Az Óbudai Egyetem szerint az intézményi struktúra átalakításának szükségessége, annak tervezett megvalósítása nincs hatástanulmányokkal és elemzésekkel megalapozva - közölte az intézmény szenátusa, rektori tanácsa, szakszervezeti bizottsága, közalkalmazotti tanácsa és hallgatói önkormányzatának elnöksége.
Négydimenziós - időben is változó térhatású képet adó - testszkennert fejlesztettek ki magyar kutatók; a világszabadalommal védett találmánnyal készült felvételek iránt a legnagyobb amerikai egyetemek érdeklődnek, és hamarosan Magyarországon is beépülhet az egyetemi anatómiaoktatásba - hangzott el egy szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
Szakmai napokat szervez műszaki hallgatóknak az Audi Hungaria Motor Kft.: több mint háromszáz felsőfokú végzettséggel rendelkezőt vesznek fel a vállalathoz.
2010. január 1-jén megkezdte működését az Óbudai Egyetem, a Budapesti Műszaki Főiskola (illetve a jogelődök: a Bánki Donát Műszaki Főiskola, a Kandó Kálmán Műszaki Főiskola és a Könnyűipari Műszaki Főiskola) általános és teljes körű jogutódja. Az intézmény öt karán jelenleg több mint 12 ezer hallgató folytatja felsőfokú tanulmányait
Teljesítette a felsőoktatási törvényben az egyetemekkel szemben megfogalmazott elvárásokat a Budapesti Műszaki Főiskola (BMF), hiszen három képzési területen jogosult mester-, illetve egy tudományterületen doktori képzés indítására, oktatóinak, kutatóinak pedig 38 százaléka tudományos fokozattal rendelkezik - olvasható az Óbuda újság keddi lapszámában megjelent, Rudas Imre rektorral készített interjúban. A tervek szerint 2010-ben Óbudai Egyetem néven folytatja tovább működését az intézmény.