Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Területfejlesztési megállapodást kötött négy felsőoktatási intézmény.
Területfejlesztési megállapodást kötött négy felsőoktatási intézmény. A Felsőoktatási Intézmények és Szakértők Térségfejlesztő Konzorciumának (FISZTK) megalapításáról szóló megállapodást Szabó Péter, a Kodolányi János Főiskola rektora, András István, a Dunaújvárosi Főiskola rektora, Mélykúti Gábor, a Nyugat-magyarországi Egyetem székesfehérvári Geoinformatikai Karának dékánja és Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központjának főigazgatója írta alá csütörtökön - áll a Kodolányi János Főiskola közleményében.
A felsőoktatási intézmények vezetői elmondták: intézményük profiljának megfelelően veszik ki részüket a feladatokból, így a konzorcium többek között a társadalomtudományi, a közgazdasági és a műszaki tudományok területén nyújthat segítséget a területfejlesztésben és a kohéziós felzárkóztatásban.
A felsőoktatási intézmények szakértői, szaktanácsadói tevékenységgel, projektek vezetésével és partnerségek formájában kívánnak részt venni többek között Fejér megye, a megyei jogú városok és várostérségek, a Közép-Duna-mente és a Fejér megyéhez kapcsolódó egyéb térségek fejlesztésében.
A FISZTK külső megrendelői megkeresésre más hazai és nemzetközi területfejlesztésbe is bekapcsolódhat, közreműködhet például fejlesztési koncepciók, programok, stratégiák, projektek kidolgozásában, lebonyolításában, értékelésében és a kapcsolódó monitoring tevékenységben.
A konzorciumi megállapodás fontos célja, hogy a felsőoktatási intézményekben meglévő tudást és szellemi értéket kamatoztassák a hazai területfejlesztésben és a kohéziós felzárkóztatásban - mondta Hervainé Szabó Gyöngyvér, a Kodolányi János Főiskola fejlesztési- és minőségirányítási rektorhelyettese.