Hiába ült újra tárgyalóasztalhoz a pedagógusok képviselete és a Belügyminisztérium: a felek nem jutottak előbbre a tanárok életpályáját és bérezését érintő kérdésekben.
Szerdán ismét egyeztetést tartott a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Belügyminisztérium – a megbeszélés egyik központi témája a pedagógusok életpályamodellje és a teljesítményértékelési rendszer volt. A PDSZ beszámolója szerint a találkozó nem hozott érdemi előrelépést, a kormányzat ugyanis sem az életpályatörvényen, sem a teljesítményértékelés szabályain nem kíván változtatni a 2025/2026-os tanév előtt.
A pedagógusok nagy része szerint korlátozva volt, hogy mennyien kerülhetnek be a kiemelkedő kategóriába a teljesítményértékelésen
A szakszervezetek előre kidolgozott, részletes módosító javaslatokat vittek magukkal a tárgyalásra, ám beszámolójuk alapján Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár ezek egyikére sem tudta azt mondani, hogy azt a kormány elfogadná. Nagy Erzsébet szerint csak „presztízsharcot” folytatott a belügy a megbeszélésen.
Szó esett a nevelést, oktatást közvetlenül segítő (NOKS) munkatársak bérhelyzetéről is. A PSZ egy olyan javaslatot terjesztett a kormány elé, amely akár 50 százalékos béremelést is lehetővé tenne az érintett dolgozók számára. A minisztérium válasza szerint a béremelés javaslata tárgyalás alatt áll, de konkrét döntés még nem született. Ennek következtében a NOKS-os dolgozók továbbra is csak a garantált bérminimumot kapják, amely messze nem tükrözi munkájuk jelentőségét és felelősségét.