Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nincsenek kifejezetten erre vonatkozó jogszabályok, az a lényeg, hogy olvasható legyen.
A felvételi feladatlap kitöltésének írásmódjáról, azaz a betűtípus használatáról nem rendelkeznek külön a felvételi eljárásról szóló jogszabályok, tehát a vizsgán folyóírással és nyomtatott betűvel is lehet írni, írják az Oktatási Hivatal oldalán.
A legfontosabb tudnivalók a 2025-ös középiskolai felvételiről
Arra kell ügyelni, hogy a leírt szövegnél minden esetben egyértelmű legyen a helyesírás. Tehát ügyelni kell az ékezetekre, a nagy kezdőbetűkre, a szóközökre és a többi szabályra is.
Ha azonban a tanuló vizsgapapírján nem egyértelműen eldönthetőek a helyesírási kérdések, akkor a válaszait automatikusan hibásnak értelmezik. Illetve arra is figyelni kell, hogy ha a fogalmazásos feladatnál a vizsgázó nyomtatott betűs írásmódot használ és formailag annyira eltér a szabályostól, hogy nehezen lehet olvasni, akkor az írásképre akár nulla pontot is adhatnak.