Július 1-jén lép hivatalba Hankó Balázs kulturális miniszter

Az államtitkári feladatait június 30-ig látja el.

  • Székács Linda

Még közel három hétig Csák János marad a kulturális és innovációs miniszter, Hankó Balázs kedden letette a miniszteri esküjét, de csak július 1-jén lép hivatalba - derül ki a kedd esti Magyar Közlönyből.

Ahogy azt mi is megírtuk, Csák János kulturális és innovációs miniszter hétfőn váratlanul bejelentette: lemond a posztjáról és "átadja a stafétabotot a fiatal nemzedéknek."

"Amit vállaltam, illetve vállaltunk, az minden területen sínen van. E tekintetben a négy évre tervezett munkát sikerült két év alatt elvégezni. Itt az ideje átadni a stafétabotot a fiatal nemzedéknek. E tekintetben a négy évre tervezett munkát sikerült két év alatt elvégezni" - indokolta a miniszter.

Nem sokkal később kiderült; utódja Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár lesz, az viszont nem volt egyértelmű, hogy a kinevezése mikortól érvényes.

Ezt tisztázza a keddi Magyar Közlöny, amely szerint Hankó államtitkári megbízása június 30-án ér véget, a miniszteri posztot július 1-től tölti be. Tehát még közel három hétig Csák János látja el az ezzel járó feladatokat.

 

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.