Az államtitkár szerint kizárt, hogy online oktatást rendeljenek el a fűtés költségei miatt

Nem elképzelhető, hogy a fűtés költségei miatt távoktatást rendeljenek el – ezt mondta Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár a katolikus köznevelési és szakképzési intézmények országos vezetői tanévnyitóján.

  • Eduline

A hvg.hu beszámolója szerint hozzátette: a koronavírus idején elrendelt karantén alatt nem csökkent, hanem nőtt a gázfogyasztás az országban, az intézmények helyett a családok állták a költségeket, ezt az államtitkár szerint a kormány nem engedheti meg.

Arról is beszélt, hogy tisztában vannak azzal, hogy minden iskolának jelentős terheket okoz a megemelt rezsiszámla, de azt valahogy kompenzálni fogják. A hvg.hu szerint ez – mivel Maruzsa a katolikus intézmények vezetői előtt beszélt – jelentheti azt is, hogy a kormány megsegíti a nem állami intézményeket is. Erről egyébként hivatalos bejelentés még nem volt.

Szóba került a pedagógusbérek emelése is. Az államtitkár megismételte: 2028-ra a pedagógusbéreket a diplomások átlagbérének 80 százalékára emelik. Az idei 10 százalékos emelés után jövőre 14 százalékos lesz, és onnantól minden évben újabb 14 százalékos, amíg el nem érik a célt. Ha a diplomás átlagbér is emelkedik, azt természetesen számításba fogják venni a bérrendezéskor.

 

Hozzászólások

Magyarérettségi 2026: mire figyeljenek a diákok az utolsó napokban? – Magyartanár adott tanácsokat

Kevesebb, mint egy hét van hátra az idei érettségi kezdetéig. A végzős diákok hagyományosan idén is magyar nyelv és irodalom vizsgával indítják az érettségi időszakot május 4-én. Az utolsó napokban sokakban nő a feszültség, ezért Németh Nikolettel, a Százhalombattai Széchenyi István Technikum és Gimnázium magyartanárával beszélgettünk.

@eduline.hu 100 százalékos érettségi? Nem lesz egyszerű, de a @studium_generale tanácsaival még ez is sikerülhet. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu