Döntőjéhez érkezett a Mátyás királyról szóló mesemondó verseny
Utolsó felvonásához közelít az egyedülálló, országos mesemondó sorozat, melyen Mátyás királyról szóló regéket, mondákat, népmeséket adnak elő 10-18 év közötti diákok. A területi döntőket követően a legjobbak a magyar népmese napján, szeptember 30-án lépnek pódiumra az Országos Széchényi Könyvtárban.
Pályázat a magyar K+F ösztönzésére
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) az Európai Unió 7. kutatás-fejlesztési keretprogramjának pályázatain nyertes közfinanszírozású kutatóintézetek valamint kisvállalkozások részére kiegészítő támogatást nyújtó pályázatot hirdet, Bonus HU Program címen.
A Zöld Fiatalok programsorozata Pécsett
A Zöld Fiatalok (ZöFi) civil szervezet Jönnek a zöldek! címmel program-sorozatot szervezett a Pécsi Tudományegyetemen.
Génpuska és a lusta ember dísznövénye a Corvinuson
Az Európai Bizottság támogatásával az idén már harmadszor megvalósuló Kutatók Éjszakájának egész napos rendezvényen a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) másodszor vesz részt, mely több tudományágat érintve 19 projektet mutat be a természet és a közvetlen környezet megismerésére.
Egy éjszaka a tudományos pálya népszerűsítéséért
Minden eddiginél sokszínűbb programkínálat várja pénteken a tudomány iránt érdeklődőket az idei Kutatók Éjszakáján. Sopronban kutatói utcabál és szerelemzene, Debrecenben Egyetem téri dzsembori, Budapesten Zöldtetők Éjszakája, Csodák Palotája - ez csupán néhány a több száz, országszerte zajló ingyenes előadásból, kiállításból, szórakoztató-tudományos programból, ahol a kísérletező kedvű kicsik és nagyok személyesen találkozhatnak számos kutatóval, és hétköznapi nyelven ismerkedhetnek meg tudományos munkájukkal.
Multimédia az oktatásban - konferencia a ZSKF-en
Tizennegyedik alkalommal rendezik meg a Multimédia az oktatásban című konferenciát a Zsigmond Király Főiskolán (ZSKF) szeptember 25-26-án. A konferencia témája az oktatási tevékenység és a - legszélesebb értelemben vett - multimédia-technológia kapcsolata, így a társadalomtudományi kutatástól a biológiai sajátosságokig, a módszertani kutatásoktól, a technológia új eredményeinek bemutatásáig széles területet fog át.
Újra működőképes Einstein távcsöve
A legendás fizikus elveszettnek hitt távcsöve mégis megkerült, ráadásul tökéletesen működőképes, így a jeruzsálemi Héber Egyetem diákjai és látogatói mától fogva szabadon vizsgálhatják az égboltot Albert Einstein legendás hírű csillagvizsgáló távcsövével.
Tanári kinevezéseket adtak át a Parlamentben
"Ki kell használnunk az európai egységes felsőoktatási térség előnyeit!" - jelentette ki ünnepi beszédében Hiller István oktatási és kulturális miniszter, aki főiskolai tanári kinevezéseket és rektori megbízási okiratot adott át a Parlamentben.
Együttműködik a Miskolci Egyetem és az Öntészeti Szövetség
Az öntészeti szakirányú képzést és a kutatási-fejlesztés együttműködését célzó, valamint a gyakorlati oktatást is biztosító Öntészeti Kutató-Oktató Labor Innovációs Centrum (ÖKOLIC) kialakításáról és működtetéséről kötött hosszú távra szóló megállapodást a Miskolci Egyetem a Magyar Öntészeti Szövetség tagvállalataival szeptember 23-án.
Az SZTE rektorát nevezték ki a tudományos kutatási bizottság élére
Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke és Hiller István oktatási és kulturális miniszter közös javaslatára Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora lett az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramok Bizottsága alelnöke.
Reklámhét a Kodolányi János Főiskolán is
Megkezdődött a negyedik Reklámhét, mely Budapest mellett négy vidéki nagyvárosban, így Székesfehérváron, a Kodolányi János Főiskolán is kínál programokat szeptember 25-én. A délután kezdődő program során neves előadók, így Simon Krisztián, a Marketing Media vezető szerkesztője, Kőszegi András, Sas István és Borsos Sándor, a Reklámzabálók főszervezője avatják be az érdeklődőket a reklámok világába.
Biotechnológiai és nanotechnológiai olasz-magyar innovációs nap Szegeden
Az Olasz Nagykövetség és a Szegedi Tudományegyetem olasz-magyar innovációs napot szervez Szegeden szeptember 25-én, The Italian System meets in Szeged címmel.
Online videókkal segíti az oktatást a NASA
Az Interaktív Oktatástechnika Portál beszámolója szerint megkezdte működését a NASA új, online digitális médiaszolgálata, melynek célja, hogy támogatást nyújtson a tudományos tantárgyak oktatásához a 2008/2009-es iskolai tanévben. Az egyre növekvő adatbázis mindenki számára szabadon elérhető és felhasználható lesz.
Járműgyártás-technológiai Szakkiállítás lesz Győrben
Tech4Auto 2008 címmel regionális K+F Konferencia és Járműgyártás-technológiai Szakkiállítás lesz szeptember 24-26-áig a Széchenyi István Egyetem laborépületében.
Újabb kezdeményezés az életen át tartó tanulás népszerűsítésére
Három kelet-magyarországi régióban rendez kávézással színesített kötetlen beszélgetést a Tempus Közalapítvány az egész életen át tartó tanulásról mindazoknak, akik még az iskolapadban ülnek, ülni fognak, vagy akik a katedrán állnak. A beszélgetésekre minden hónap utolsó hetében kerül sor egy-egy régión belül más-más megyében.
Multimédia az oktatásban konferencia a Zsigmond Király Főiskolán (x)
2008. szeptember 25-26-án 14. alkalommal kerül megrendezésre a Multimédia az oktatásban konferencia a Zsigmond Király Főiskolán. A konferencia témája az oktatási tevékenység és a – legszélesebb értelemben vett – multimédia-technológia kapcsolata, így a társadalomtudományi kutatástól a biológiai sajátosságokig, a módszertani kutatásoktól, a technológia új eredményeinek bemutatásáig széles területet fog át.
Táncoló Egyetem Pécsett
A kilencedik tanévét kezdte meg a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Táncoló Egyeteme. A kurzusok bemutatóját szeptember 22-én este a PTE Dr. Romhányi György Aulájában rendezték meg, amire ismét nagy tömeg volt kíváncsi.
Győri Akadémiai Nap a Széchenyi István Egyetemen
Tizennégy évvel ezelőtt, 1994-ben a Széchenyi István Egyetem és az Universitas-Győr Alapítvány az akadémiai év kezdetén - hagyományteremtő szándékkal -, Széchenyi István születésének évfordulóján Akadémiai Napot rendezett. Az immár tizenötödik Akadémiai Nap központi eseménye ezúttal is az egyetem Szenátusának szeptember 24-én, szerdán tartandó ünnepi ülése lesz. A rendezvény-sorozat fő témája a győri egyetem és a gazdaság kapcsolata, a műszaki értelmiség társadalmi szerepe.
Kutatók Éjszakája a győri Apáczai Csere János Karon
A Nyugat-magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kara is csatlakozik a Kutatók Éjszakája programsorozathoz, melynek keretein belül szeptember 26-án Európa számos országában tudományos-szórakoztató rendezvények várják az érdeklődőket.
Megválasztották a Pécsi Tudományegyetem borait
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) 2000-től választ fehér és vörösbort a régió nedűi közül, melyek az adott évben az egyetem borai lehetnek. Idén is két kategóriában hirdetett győztest a PTE szeptember 22-én, a PTE Szőlészeti és Borászati Kutatóintézetében megrendezett borbemutatón.