Adók, hitelek, bankrendszer, tőzsde ? – A középiskolások pénzügyi ismeretek nélkül lépnek a nagybetűs életbe
A középiskolások hiányzó pénzügyi ismereteire világított rá a Modern Üzleti Tudományok Főiskola végzős hallgatójának, Takács Zoltánnak szakdolgozata. A szomorú eredményt hozó kérdőívek kiértékelése után azonban nem csupán egy pont került a végzős munkájára, hisz a MÜTF pénzügyes hallgatói kezdeményezésére három tatabányai középiskolában kezdődnek el pénzügyi kurzusok. A novemberben induló 10 alkalmas felkészítő órák körbejárják a banki alapfogalmakat, az adók, hitelek, tőzsde kérdéskörét és természetesen a gazdasági világválság hatásairól is szót ejtenek.
Beérett Váczi Eszer
A tudatos pályaválasztás nem mindannyiunk kiváltsága, sokan jól bevált forgatókönyvek alapján döntenek, vannak, akik csak tapogatóznak, és vannak, akiknél kifejezetten evés közben jön meg az étvágy. Váczi Eszter számára főiskolai évei voltak meghatározóak, olyannyira, hogy most újból iskolába jár, magabiztosan választva meg szakmai továbbfejlődését.
Gyúrni kell már az oviban
Akiket már 4 éves korukban tréningeznek az iskolára, könnyebben veszik az akadályokat az alsó és felső tagozatban.
A válságban a támogatások mértékére hívja fel a figyelmet a KRF
A gazdasági válság kapcsán a felsőoktatási intézmények közül a Károly Róbert Főiskola (KRF) arra hívja fel a figyelmet, hogy bár bizonytalan az ország gazdasági helyzete, egy főiskolának vagy egyetemnek figyelnie kell arra is, hogy mivel segíti hallgatóit, milyen támogatásokat tud számára biztosítani.
A gazdasági és műszaki képzés vonzza a külföldi hallgatókat
Idén először nyitott az EU tagállamok felé a hagyományosan, minden évben megrendezett párizsi Oktatási Szalon. A Porte de Versailles nevű kiállítócsarnokban november 27-30. között megrendezett oktatási börzére Magyarország is meghívást kapott. Hazánkat a Párizsi Magyar Intézet (PMI) képviselte, amely a négy nap során egyrészt népszerűsítette a hazai felsőoktatást, másrészt informálta az érdeklődő diákokat, felsőoktatási intézményeket, partnerintézményeket, potenciális befektetőket a magyar főiskolákról és egyetemekről - adta hírül az Objektív Hírügynökség.
Médiaerőszak áldozatai a diákok
Kritikus kockázati tényezőnek minősítette az egyik neves kutatóintézet a médiából áradó erőszakot. Paul Boxer átfogó tanulmánya ugyanis bizonyítani tudja: lényegében innen ered a serdülőkori agresszivitás.
Alapjaiban változhat a jelenlegi oktatási rendszer
Befejeződött a legnagyobb oktatási és tanulási kutatóprogram.
Napi harminc perc, két év előny
Két évvel hamarabb és könnyebben tanulnak meg olvasni azok a gyerekek, akik naponta fél órát töltenek az olvasás gyakorlásával – derítette ki egy kutatás.
Alkossuk együtt a jövőt! - nemzetközi pályázat hallgatóknak
Tavaly hat európai ország főiskolásainak, egyetemistáinak részvételével zajlott a Henkel Innovation Challenge játék, idén pedig már 11 országban hirdetik meg a versenyt, köztük Magyarországon is. A megmérettetés arra kérdez rá, hogyan fogunk mosni, mosogatni, önmagunkat és a lakást tisztán tartani 2050-ben, a képzelet-játék megoldásait tartalmazó koncepciót és a róla készített videó felvételt pedig 2009. február 3-ig kell feltölteni a honlapra.
Ki vannak tiltva a rendőrök a kampuszokról
Az egyetemi kampuszokon jelenleg a belügyminisztérium személyzete biztosítja a rendet, ám mind a tanulók, mind a tanárok panaszkodnak arra, hogy a rendőrök rendre megzavarják az egyetemi életet, még a tudományos ügyekbe is beleszólnak.
Csapatépítés - kaszinóban
Az Emberség Erejével Alapítvány nyerte a Fürge Diák Iskolaszövetkezet CSR-pályázatán felajánlott 1000 órányi diákmunkát. Ezáltal olyan komplex tapasztalatokhoz juthatnak a diákok, amelyet a mai oktatási rendszer nem képes számukra biztosítani.
Kokónak jó a nyelvérzéke
Az élsportolók több szempontból is hátrányba kerülhetnek karrierjük során, hiszen nem csak a tanulást kénytelenek sokszor elhanyagolni, de a munkaerőpiacra is későn lépnek ki. Szerencsére léteznek jó példák, akik tudatosan készülnek "civil" életükre. Ezt tette Kovács Kokó István is, aki a profi boksszal járó mindennapi küzdelmet az üzleti életben kívánta folytatni, és ehhez a célhoz a tanulást látta megfelelő eszköznek.
Könnyebben tanulhatunk kínaiul
Kína elsődlegesnek tartja a kínai nyelv, főként a kínai üzleti nyelv oktatásának erősítését Magyarországon, melyet többek között a hallgatói mobilitás ösztönzésével, valamint a különböző – hallgatói és oktatói – csereprogramok bővítésével kíván támogatni.
A mesterképzésekről tanácskoztak Budapesten
300 szakot akkreditált a Magyar Akkreditációs Bizottság, 160 mesterképzési szak indul 2009 februárjában és szeptemberében, ezzel Magyarország befejezte a bolognai rendszer bevezetését - mondta Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár a Mesterképzések Magyarországon című konferencia nyitóelőadásán, Budapesten.
Diákcsíny - a hallgatók köztársaságot hirdettek
Az éjszaka folyamán főiskolai hallgatók leszerelték a közigazgatási határt jelző városnév táblákat Dunaújvárosban, és helyükre a Dunaújvárosi Főiskolai Köztársaság feliratú táblát tették ki. A polgármester díjazta a hallgatók humorérzékét, de a táblát leszereltette, a főiskola rektora azt mondta, a hallgatókat nem fogja büntetni a diákcsíny miatt. A hallgatók kezdeményezték a városvezetésnél, hogy "az akcióban megjelölt bevezető szakaszokon a későbbiekben legálisan, táblával is üdvözölhessék az európai színvonalú kampusz otthonába betérő vendégeket".
Lezárult a Tézeusz 2011 középdöntője
Lezárult a Külügyminisztérium és az EUvonal által szervezett Tézeusz 2011 országos tanulmányi diákkonferencia és verseny középdöntője. A 2009. márciusi budapesti döntőbe huszonöt hallgató jutott be.
Hogyan érheti el a felsőoktatás a médiát?
Újságírók fejtették ki véleményüket a felsőoktatás és a diplomaszerzés nyilvánossága témakörében a Diplomaszerzés és pályakövetés, Szakmai Nap második szekciójában, ahol a felsőoktatási intézmények kommunikációs stratégiájáról, a nagyobb sajtónyilvánosság elérése érdekében alkalmazandó formai és tartalmi változások szükségességéről osztották meg tapasztalataikat az érintett szakma képviselői.
Újfajta rasszizmustól hangos a nevelésügy
A tanárok alábecsülik a feketék tudományos képességeit, míg a kínai gyerekek a humán tárgyakban nem kapnak elég teret.
Jobb a magatartásunk, mint szüleinké
Ne higgyünk a „bezzeg az én koromban” kezdetű szónoklatoknak, a mai diákok ugyanis jobban viselkednek az órán, mint a ’70-es évek tanulói – állítja egy kutatás.
Diplomák, pályakövetés, a munkaerőpiac véleménye
Az intézmények és a munkaerőpiac aspektusából beszélgettek az intézményi pályakövető rendszer hasznosságáról oktatási szakértők a Központi Diplomás Pályakövetői Rendszer projektnyitó konferenciáján november 26-án, Budapesten.