Mely vidéki egyetemek fogadják a legtöbb hallgatót?
Általában elégedetten nyilatkoztak a vidéki felsőoktatási intézmények a ponthatárok nyilvánossá válása után a felvett hallgatói létszámról pénteken, az egyetemek, főiskolák ugyanakkor abban bíznak, hogy a pótfelvételiken további hallgatók is bekerülhetnek hozzájuk.
Töretlen érdeklődés a Kodolányi János Főiskola iránt (x)
Az Országos Felsőoktatási Információs Központ tegnap este közzétett adatai szerint a Kodolányi János Főiskola továbbra is az egyik legkedveltebb célpont a felsőoktatásban továbbtanulni szándékozók körében.
Idén háromszor többen vették igénybe a mentorprogramot
2008-ban összesen 4902 felvételiző hallgató igényelt többletpontot szociálisan hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzete miatt. Közülük 1246 fő azoknak a száma, akik felvételt nyertek és igénybe vehetik a Katapult Mentorprogram segítségét.
Az idei jelentkezők 91 százaléka felvételt nyerhet a felsőoktatásba
Átlagosan 343 pontot értek el az idei felvételizők, ez 71 százalékos teljesítménynek felel meg az új pontrendszerben. A felvételi ponthatárok 160 és 475 pont között szóródtak szét. Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár kiegyensúlyozottnak értékelte a felvett hallgatók eloszlását az ország felsőoktatási intézményei között a felvételi eredményeket elemző, Budapesten tartott sajtótájékoztatón.
POP 2008 - közösen várják a ponthatárokat a fiatalok
Július 24-én húzzák meg a felvételi ponthatárokat. Ebből az alkalomból a tavalyi, jól sikerült program folytatásaként idén is megrendezi az Educatio Kht. a PONT Ott Partit a Millenáris Parkban, Budapesten.
Nemzetközi konferencia a mérnökképzésről
Nagy jelentőségű a szakmai közéletben a Nemzetközi Konferencia a Mérnök Oktatásban (International Conference on Engineering Education (ICEE)) című konferencia, amit július 27-augusztus 1. között közösen rendez a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki Kara és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A konferencia témája "A 21. század kihívásai a mérnökképzésben és a kutatásban".
Mely szakokon várható idén is magas ponthatár?
Július 24-én állapítják meg a felvételi ponthatárokat, amiket az Eduline.hu oldalon is közzéteszünk. Az új számítási rendszer szerint idén 480 pont a maximálisan elérhető pontszám. Tavaly a legnépszerűbb a gazdaságtudományi terület volt a jelentkezők körében és hat szak esetében kellett maximális pontszámot elérni a bekerüléshez.
Vérre menő harc a fesztiválpiacon - Campus vs Balatone
Ingyenes belépéssel és egyet fizetsz hármat kapsz akciókkal csábítják magukhoz a nagy (alkohol)fogyasztó fiatalokat a telített fesztiválpiac résztvevői.
Amerikában is használható ápolói diploma
Az Európai Unió és az Amerikai Egyesült Államok között megvalósuló legnagyobb képzési együttműködés, az Atlantis Program újabb magyar intézménnyel bővült. Az egyedülálló szakmai tudást nyújtó projektben így immár a Semmelweis Egyetem is részt vesz, mely egy finn és egy amerikai felsőoktatási intézménnyel közösen dolgozta ki transzatlanti ápoló képzését. A projekt négy évre 400 ezer dolláros támogatást nyert el.
Sprechen Sie magyarul?
Ötödik alkalommal rendezi meg a Kodolányi János Főiskola és a Balassi Intézet a Hungarológiai Nyári Egyetemet július 21. és augusztus 17. között. Magyarország turisztikai szempontból két legismertebb pontján, Budapesten és Székesfehérváron, négy héten keresztül tanulnak a jelentkezők magyart mint idegen nyelvet és országismeretet előadásokon, kulturális és országjáró programokon.
Regionális Tudásközpont létrehozását tervezik Zalaegerszegen
A Budapesti Gazdasági Főiskola felmérve a felsőoktatást érintő intézkedések, és az új felvételi pont-meghatározási rendszer várható hatásait Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzatának vezetésével való egyetértésben Regionális Tudásközpont létrehozását kezdeményezte Zalaegerszegen, kihelyezett intézetének campusán. A Pécsi Tudományegyetem örömmel üdvözölte a kezdeményezést, a vezetők most tárgyalnak egymással és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vezetésével, a három felsőoktatási intézmény közötti lehetséges együttműködés részleteiről.
A Nyugat-magyarországi Egyetem hallgatója indul az ötkarikás játékokon
A Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Karának hallgatója, Radasics Vilmos indul az augusztus 8. és 24. között Pekingben megrendezett ötkarikás játékokon. A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) a BMX sportágban indulók névsorát felülvizsgálva, arról tájékoztatta a magyar szövetséget, hogy egy férfi versenyzőjük számára szabadkártyát ad.
Könnyűipari mérnöki mesterszak indul a BMF-en
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság korábbi ülésén véleményezte a könnyűipari mérnöki mesterszak indítási kérelmét a Budapesti Műszaki Főiskola és a Nyugat-magyarországi Egyetem közös képzéseként. A szak 2009 februárjában indulhat el a főiskolán.
489 ezer férőhely van a felsőoktatásban
Az Oktatási Hivatal ellenőrzés után jóváhagyta a felsőoktatási intézmények kapacitásszámait. Jelenleg 489 ezer hallgatói férőhely van a magyar felsőoktatásban, az aktív hallgatói létszám pedig 380 ezer fő - jelentette be Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár szerdán, Budapesten.
Diplomaosztó az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karon
Galambos Gábor dékán búcsúzó szavai után kb. 400-an vették át a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karon szerzett kétnyelvű (angol-magyar) diplomájukat július 12-én a Belvárosi moziban.
A legjobb három között végzett a MÜTF csapata a Google vetélkedőjén
A Google világméretű vetélkedőjén a tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának diákjai 600 csapat közül bekerültek az európai, közel-keleti és afrikai régió három legjobbja közé - jelentette be a Google Magyarország szerdai sajtótájékoztatóján.
Sikeresek hazánkban az Europass dokumentumok
Több mint 3 millió online készített önéletrajz Európa-szerte - a felmérések szerint az Europass jó úton halad, hogy valóban egységes európai önéletrajz-formátummá váljon - adta hírül a Nemzeti Europass Központ közleményében. Magyarországon az európai átlagnál is népszerűbbek az Europass dokumentumok.
Kialakult az I. Kodolányi Nemzetközi Jazzverseny döntőjének mezőnye
2008. július 20. és 27. között kerül sor Siófokon az I. Kodolányi Nemzetközi Jazzversenyre. A 30 évnél fiatalabb tagokból álló, 3-7 tagú combo-formációk a jazz nemzetközileg elismert zenészeiből álló zsűri előtt adnak számot tudásukról.
Összevonnák a természettudományos tárgyak oktatását
Miközben a természettudományos műveltség radikálisan visszaesett, a piac pedig aggódik a szakemberhiány miatt, újabb politikai vita készül kirajzolódni a természettudományos tárgyak összevont oktatása körül. Az angolszász alapokon nyugvó elképzelés bevezetése további terheket jelentene a közoktatási intézmények és a felsőoktatás számára egyaránt.
Nemzetközi Jazzversenyt rendez a Kodolányi
Hat ország zenészei vesznek részt a Kodolányi János Főiskola Művészeti Tanszéke által meghirdetett nemzetközi jazzversenyen, melyet július 20. és 27. között tartanak Siófokon.