Több mint 150 februárban induló felsőoktatási szakra lehet jelentkezni
Az úgynevezett "keresztféléves képzésre" azok jelentkezhetnek, akik különböző okok miatt februárban kívánják megkezdeni a tanulmányaikat, illetve azok is jelentkezhetnek a meghirdetett mesterképzésekre, akik januárban fejezik be tanulmányaikat az alapszakokon. Az október 15-én, szerdán megjelenő felvételi tájékoztatóban csaknem 50 felsőoktatási intézmény több mint 150 szakot, összesen 394 lehetőséget hirdet meg. A jelentkezési határidő november 15. - közölte az Oktatási és Kulturális Minisztérium.
Utcán tiltakoznak az olasz diákok
Több ezer olasz diák tiltakozott október 10-én Silvio Berlusconi kormányfő előterjesztése ellen, mely ugyan még a parlament jóváhagyására vár, elfogadásával azonban három év alatt nyolc milliárd euróval csökkenne az oktatásra fordítható összeg.
Négy négyzetméterrel bővült Pécsett az Egyetemi Színház
Öltözővel bővült a Janus Egyetemi Színház (JESZ), valamint egy díszlet- és jelmeztár felett is rendelkezik mostantól a társulat. A munkálatok alatt a PTE Felnőttképzési és Emberi Erőforrásfejlesztési Kara egy folyosóval összekötötte a hajdani Pécsi Egyetemi Klubból lett Auláját a főépületével, s ehhez a JESZ-nek is pár méterrel odébb kellett költöznie, ami újabb építészeti megoldásokat kívánt. A játéktér összesen négy négyzetméterrel lett nagyobb, melyet ünnepélyes keretek között október 13-án adtak át.
A felsőfokú végzettségűek négyötöde talál munkát
A felsőfokú végzettségűek magas, több mint 81 százalékos foglalkoztatottságáról számolt be a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal (ÁSZF) október 10-i sajtótájékoztatóján, melynek fényében a szervezet a képzést tekinti az egyik meghatározó foglalkoztatás-stratégiai eszköznek.
Videójátékot az iskolákba!
A számítógépes játékokról eddig szinte csak rosszat hallhattunk. Szülők és gyermekpszichológusok tömege hívta fel a figyelmet az agresszív játékok negatív hatásaira. Ám létezik hasznos oldala is a videojátékoknak. Egy New York-i iskola most a matematika tanulásban hívja segítségül.
Ákos a konzervatív lázadó
Mint az elmúlt hetekben már megszokhattátok, egy újabb érdekes karriert befutott személy portréját festjük fel egy interjú vásznára. Ákos volt már rockénekes, nagy sikert futott be a brit szinti-pop útjain járó együttesével a Bonanza Banzai-al, majd szólóban is az igényes zenét hirdette rajongótáborában, miközben színházi munkássága sem elhanyagolható. Mai globalizálódó, rohanó világunkban abban találta meg lázadását, hogy példás családapa és elkötelezett konzervatív gondolkodó. Elgondolkodtató.
Bajban az amerikai diákok is
Nehéz helyzetben vannak Amerika leendő pénzügyi szakemberei. A jelenleg főiskolákon tanuló diákok esélyei már korántsem olyan jók, mint a hitelválság kirobbanása előtt. A Wall Street hátat fordított az egyetemeknek.
Tanuljunk itthon, éljünk külföldön
Harmadszor rendeznek Nemzetközi Állásbörzét a fővárosban, miközben nap mint nap tapasztaljuk, hogy egyre kevesebb a jó szakember Magyarországon.
Az egyetlen lehetőség
"Szokás Latort az Újholdasok sorába, Pilinszky, Nemes Nagy Ágnes, Rába György közelébe helyezni. Valóban ott is van a helye, holott nem közölt verset az Újholdban. Ám meg kellene gondolni, hogy líratörténetileg nem pontosabb-e helyét a modernség paradigmái utáninak látni, hiszen, ha látványosan távol is tartja magát a posztmoderntől – szigorúsága, kötöttségei, a hagyományokhoz való ragaszkodása, kifejezett moralitása élesen leválasztja róla –, mégis, éppen lírájának nyitottsága folytán helye a már nem és a még nem köztes terében jelölhető ki. Ahol még erősen él a hagyományba átfordult modernség eszméje, de már hallatszik az új lírai beszédmódnak a hangja is." – írta értékelésében a Rotary Irodalmi Díj egyik fölkért zsűritagja.
Egy-egy millió a legjobb tanároknak
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért kuratóriuma idén nyolcadik alkalommal írta ki Rátz Tanár Úr Életműdíj pályázatát.
Tehetségmenedzsmet konferencia
A tehetség fogalmára, a tehetségek felfedezésére, megtartására kerestek megoldásokat és válaszokat a szakértők a Tehetségmenedzsment Konferencián október 9-én, a gyorsan változó körülmények között ugyanis az "egyén, a szervezet és a gazdaság versenyképességét határozza meg a tehetség és a tudás" - mondta el az eseményen Simon Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára.
Edupress, az oktatási híradó
Az oktatási piac élénkülése, a felsőoktatás jogszabályi környezetének változása, és a felhasználók könnyebb és célzottabb elérése miatt új arculattal, új működési rendben folytatja munkáját az Edupress. A Magyar Oktatási Hírügynökség továbbra is az "'oktatási híradó" kíván maradni az olvasók, felhasználó és partnerek számára.
Elkészült a hazai egyetemek toplistája
Felsőoktatási rangsor 2008 címmel jelent meg a Heti Válasz kiadványa október 9-én csütörtökön, mely hat képzést vizsgál meg és állít fel sorrendet a képző intézmények között. A jogi, közgazdász, szálloda/idegenforgalmi, média/kommunikáció, informatika, gépészmérnöki és orvosi pályára készülők szakmai szempontok alapján dönthetnek a továbbtanulásukról. A Heti Válasz rangsorának célja az átláthatóság megteremtése a rendkívül nehezen áttekinthető felsőoktatási piacon.
Egy nyelviskola sikertörténete és tanítási módszere
A Berlitz nyelviskola neve ismerősen cseng az idegen nyelvet beszélők számára. Mégis kevéssé ismert az a tény, hogy az első Berlitz-iskolát 1896-ban nyitották meg Magyarországon. A cég háborúkat, a nagy gazdasági válságot, nyelvoktatási csoda-módszerek születését és bukását túlélve működött Budapesten, a Váci utcában, míg az ötvenes évek elején az akkori hatóságok be nem záratták. A Berlitz hazánkban a rendszerváltást követően, 1991-ben nyitotta meg kapuit újra a minőségi nyelvoktatás iránt érdeklődők számára.
Minden negyedik magyar elégedett a külsejével
Az emberek kétötöde elégedett a külsejével (30 százaléka az esetek többségében, míg 11 százalékuk szinte mindig). A magyarok további 40 százaléka néha elégedett, néha elégedetlen, míg csak minden ötödik magyar elégedetlen saját külsejével – derül ki az Image Factory és a Tárki legfrissebb Társadalmi Klíma Riportjából.
Tanterem helyett Skype Szegeden
Innovatív módszertani megoldásként a Skype használatával határok nélkülivé vált az oktatás a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán. Az Erasmus-szal külföldön tanuló hallgatók számára nincs szükség többé egyéni tanrendre, csak egy laptopra, webkamerára és headset-re.
A BME-n képzik a cégek saját vezetőiket
Nyolcadik tanévét kezdi a KPMG-BME Akadémia, a KPMG és Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem közös oktatási szervezete. A tanévnyitón a résztvevők megismerhették a 2008/2009-es tanév portfólióját és az Akadémia eddigi eredményeit is. Tavaly csaknem 300 cég, szervezet mintegy 2800 dolgozója vett rész a kurzusokon, ez mintegy 47 százalékos bővülés az előző tanévhez képest.
Az 5 legjobb angol nyelvi gyakorlat
Rengeteg hasznos online tudásforrás létezik, amelyik jól hasznosítható a digitális tananyagok összeállítása és a gyakorlás során.
ITech Challenge Menedzsment Verseny 2008
Az ITech Challenge versenyen az érdeklődő informatikus és műszakis hallgatók tehetik próbára magukat, menedzsment területen.
Az egyetemisták nagy része alkoholista
A felsőoktatásban résztvevő diákokról sokszor az a hír járja, hogy rendszeresen önkívületbe isszák magukat. Egy buli a felkészülés előtt, egy buli a vizsgaidőszakban, csak úgy lazításképpen, és természetesen sok és vad buli a sikeres vizsgák után. Azonban egyre többen vannak azok is, akik nem szeretnének beállni ebbe a sorba és inkább az absztinenciát választják. Vajon mennyire nehéz az ő helyzetük?