Újabb veszély az iskolákban
A briteknél már több mint háromszázra nőtt azon diákok száma, akiket kitiltottak az iskolából, miután kést, nem ritkán macsétát vittek magukkal az órákra.
Szonda Ipsos: Tanulás vs jó kapcsolatok?
Az emberek többsége tanulni szeretne a közeljövőben, s 54 százalékuk úgy érzi, ha valaki nem képezi magát állandóan, akkor lemarad és kiesik a munkaerő-piacról. Ezzel szemben a lakosság 41 százaléka szkeptikus az élethosszig tartó tanulás hasznát illetően, szerintük a képzettség nem sokat számít, az boldogul, akinek jó kapcsolatai vannak.
Van perspektíva a hazai fiatalok számára az infokommunikációs szektorban.
”Ma már nincsenek határok, miért mennének el a fiatalok?” – teszi fel a kérdést Bojár Gábor, a Graphisoft társalapítója.
Tudtad, hogy naplót vagy verset ír minden harmadik diák?
TE nem vagy köztük? Akkor alapos lehet a gyanú, hogy a tesód, a barátod vagy az osztálytársad biztosan írt már valamit az asztalfiókjának. Sőt, lehet hogy az ofődnek, vagy a magyartanárodnak van olyan írói múltja, amiről nem is tudtál.
Nemzetközi referencialabor az SZTE-n
A koraszülés megállításának gyógyszeres lehetőségeit is kutatja a Szegedi Tudományegyetem izolált szervi laboratóriuma.
A legidősebb egyetemista 84 éves
A mesterképzésre is február 16-áig lehet jelentkezni, és nemcsak az alapképzést végzetteket várják, hanem a régi rendszerben diplomát szerzetteket is. Az oktatás minden korosztály előtt nyitva áll: az ELTE-n tanul például egy 84 éves férfi is, informatika tanár szakra jár.
A gesztikulálás segít beszélni
Azok a csecsemők, akik sűrűn gesztikulálnak, nagyobb szókinccsel rendelkeznek iskolás korukra, mint azok a társaik, akik nem. Az amerikai kutatók azt állapították meg, hogy akik 14 hónapos korukban már testbeszéddel is kifejezik magukat, azoknak később a szóbeli kommunikációval is kevesebb problémájuk lesz.
Az informatikus egy napja
Baski Attila, az Oracle munkatársa szerint jó kommunikációkészségre, kitartásra, logikus gondolkodásra és kreativitásra van szükség a mindennapi munka során
A Kodolányi 18 fős Aranycsapata
Számtalan könyv íródott már az „akikre büszkék lehetünk” kronológiára, mely szinte mindig siker. Szívesen olvasgatják, lapozgatják azok, akik erőt és energiát szeretnének nyerni a karriersztorikból, örömmel nézegeti az örök kíváncsi celebfalók, de természetesen büszkék rá maguk a megszólalók is, nem különben iskolájuk, tanáraik. Virágh Ildikó, a ma bemutatott interjú kötet szerzője elmondta: a felkértek ódzkodtak az elején, hiszen nem merték elhinni, hogy tényleg népszerűek - bár a szerző szerint csak szerények voltak-, és valóban példaként szolgálhatnak a leendő és jelenlegi kodolányisok számára, azonban a könyvbemutatón mindenki örömmel mesélt a főiskolás évekről, és az interjúkat övező vidám percekről.
Orrképzés
Zólyomi Zsolt az egyetlen magyar parfümőr. Zsolt a nagy múltú Versailles-i parfümiskolában tanulta a szakma csínját-bínját, és mára keresztbe-kasul utazva a világot, az illatszeriparban működő szinte már az összes cégnek dolgozott. Zsolt a tanulmányairól és a karrierjéről nyilatkozott nekünk:
Darwin Év: Az elmúlt kétszáz év evolúcióbiológiai eredményei
Előadássorozat a Debreceni Egyetemen Darwin születésének kétszázadik évfordulója alkalmából.
Merre tovább a tanulási zavarral?
Sok gyakorlással, sok munkával, fejlesztéssel végigküzdött általános iskolai évek után elérkezett a pályaválasztás ideje. De merre tovább?
Interjúkötet - fontos pozíciókban a volt Kodolányisok
Bemutatták Virágh Ildikó, a Kodolányi János Főiskola tanárának, a Vörösmarty Rádió Főszerkesztőjének sikeres Kodolányisokat kötetbe szedő könyvét ma délelőtt Budapesten. A sajtótájékoztatón megjelentek kérdéseiket közvetlenül feltehették a meghívott volt Kodolányis interjúalanyoknak is, akik kivétel nélkül nagyon gyorsan helyezkedtek el a hazai közélet fontos pozícióiban.
Diszlexiásokkal foglalkozó középiskolák
Tanintézmények, amelyekben a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek számára külön foglalkozást, fejlesztést biztosítanak.
Újabb bírság a miskolci „magánegyetemnek”
Megtévesztő a Miskolci Bölcsész Egyesület Nagy Lajos Király Magánegyetemének neve, és az általa használt kifejezések.
ESDP orientációs kurzus a ZMNE szervezésében (x)
Az Európai Biztonsági és Védelmi Akadémia (European Security and Defence College, ESDC) égisze alatt február 2-6-án, Brüsszelben került sor a 15. ESDP orientációs kurzusra
A számítógépes szakkörtől a vezérigazgatói székig
”Hiszek az egy másodperces döntésekben” – mesél az informatikával való találkozásáról és szakmai karrierjéről Papp Péter, a kancellár.hu vezérigazgatója.
A vezető rendszermérnök
Érdekes és tanulságos karriereket bemutató interjú-sorozatunkban ezúttal Szarka Attila, az APC by Schneider Electric frissen kinevezett vezető rendszermérnöke osztja meg velünk tapasztalatait, akinek szakértelme hazai és nemzetközi szinten is ismert és elismert. Interjúnkból kiderül, hogy bizony nem csak a komplex tudásanyag a fontos…
Mi kell az elhelyezkedéshez?
Az alapképzést (BSc/BA) elvégző hallgatók döntéshelyzetbe kerülnek diplomájuk megszerzését követően: dolgozni menjenek, vagy mesterképzésre (MSc/MA)? Bár az álláshirdetések nagy részében gyakorlattal rendelkező munkatársakat keresnek a munkaadók, a pályakezdők jövőjét az is nagyban segítheti, ha folytatják tanulmányaikat. Szakemberek szerint ugyanis, ha egy cégnek azonos tudású jelentkezők közül kell választania, a mesterképzést elvégző friss diplomások előnyt élvezhetnek.