Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az országos átlaghoz képest a Műegyetemen végzettek továbbra is kedvező helyzetben vannak, a BME-diploma az átlagnál...
Az országos átlaghoz képest a Műegyetemen végzettek továbbra is kedvező helyzetben vannak, a BME-diploma az átlagnál magasabb jövedelmet jelent, már a karrier legelején is - ezt mutatja az intézmény diákközpontjának 2010-11-es felmérése.
A Műegyetem Diákközpontjának legutóbbi felmérése szerint a 2008-ban végzettek 2011. évi havi nettó összkeresete 275,3 ezer forint volt, míg a 2010-ben végzettek 2011-ben havi nettó 219,8 ezer forintra számíthattak.
A felmérés készítői a 2008-ban végzett 2342 hallgatóból 2107-nek küldtek kérdőívet, s az 16,9 százaléktól érkezett vissza; hasonló volt az arány a 2010-ben végzetteknél is.
A foglalkoztatottsági arány a 2008-ban végzettek esetén 88,7 százalékos, a 2010-ben végzettek esetén 77,8 százalékos volt. Az összegzésben az olvasható, hogy első munkahelyét a válaszolók csaknem 80 százaléka a végzést követő egy hónapon belül találta meg.
A 2010-es felmérés szerint a hallgatók 40 százaléka már tanulmányai alatt, tehát még a diplomaszerzés előtt elhelyezkedett. Minden karról elmondható, hogy fél éven túl tíz százalék alatti, gyakorlatilag egyszámjegyű volt az állást nem találók aránya. A 2010-es felmérés szerint az országos átlagnál kisebb volt a munkanélküliségi arány, 2011-ben pedig egy kicsit e fölött volt.
Megállapították, hogy a BME-n végzettek a jelenlegi munkahelyükkel alapvetően elégedettek, és ez különösen igaz a személyi körülményekre és a szakmai tartalomra. A válaszolók a jövedelmekkel, a juttatásokkal és a szakmai előmenetellel voltak a legkevésbé elégedettek.