Ingyenes zöld szám segíti a felvételi előtt állókat a BGF-en
Ingyenesen hívható zöld szám segíti a felvételi előtt állókat a tájékozódásban a Budapesti Gazdasági Főiskolán.
Szőlészeti és borászati intézetet hoz létre a Corvinus Egyetem
Az új intézetben a munka 2010. január 1-jével fog elindulni.
Jogosan szednek–e az iskolák osztálypénzt?
Nyilatkozatot adott ki az országgyűlési jogok biztosa az iskolai osztálypénzzel kapcsolatban, ami tanárok, szülők és iskolafenntartók vitáját eredményezte. Szabó Máté ombudsman azért kényszerült megszólalni, mert egy több gyermeket nevelő, szociális támogatásban részesülő szülő sérelmezte az osztálypénz-szedés gyakorlatát. Az iskolák a forrásaik szűkösségérre hivatkoznak, sok szülő sérelmezi, sokan támogatják a rendszert.
Immár hét egyetemmel kötött stratégiai megállapodást a MOL
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá december 2-án a MOL a Budapesti Corvinus Egyetemmel, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel, valamint a Szegedi Tudományegyetemmel. A közös kutatói munkára, az oktatók továbbképzésére, illetve a hallgatók gyakorlati ismereteinek bővítésére vonatkozó együttműködést már korábban a Pannon Egyetemmel, a Miskolci Egyetemmel és a Debreceni Egyetemmel is megkötötte az olajipari vállalat.
2,7 millió eurós támogatást nyert a Semmelweis Egyetem
A Semmelweis Egyetem Bőrgyógyászati Klinikája több mint 700 millió forintos (2,7 millió eurós) támogatást nyert a Norvég Alaptól; az összeget a Mária utcai épület felújítására, bővítésére fordítják. Az építkezés 2010-ben kezdődik, és várhatóan 2011 első harmadában fejeződik be.
Informatikai elitképzés itthon: nyáron indul az AIT
Komoly várakozás előzi meg az első kurzus indulását az Aquincumi Technológiai Intézetben (AIT). Az Óbudai Graphisoft Parkban épülő új felsőoktatási intézmény oktatói között olyan nevek szerepelnek mint Charles Simonyi, Rubik Ernő vagy Bojár Gábor. Az iskola elsősorban amerikai egyetemek hallgatóit fogadja majd, de a legígéretesebb hazai diákoknak is lesz lehetőségük az egy-két szemesztert felölelő kurzusok látogatására.
OKM: tárgyalnak a felsőoktatási intézmények biztonságáról
A Felsőoktatási Kerekasztallal és a Magyar Rektori Konferenciával vitatja meg a közeljövőben az oktatási tárca, hogyan lehetne biztonságosabbá tenni a felsőoktatási intézményeket - tette közzé honlapján a szaktárca.
Nyílt napok a Zsigmond Király Főiskolán
Kezdődik a jelentkezési időszak, az elkövetkező hetekben több intézményben tartanak nyílt napokat, hogy ezzel is segítsék a döntést.
Vita az egyetemi autonómiáról
Törvénymódosítással korlátoznák az egyetemi autonómiát, hogy a pártok ifjúsági szervezetei szabadon bejuthassanak a tanintézetekbe. A rektorok ellenállnak.
Tévhitek a diákhitelről: hogyan lehet nagyot bukni?
A főiskolások és egyetemisták tanulmányaik kezdetén óhatatlanul szembesülnek a kérdéssel: felvegyék vagy ne vegyék fel a diákhitelt. Mi vár a törlesztőkre? Ki és mikor kérheti a hitel visszafizetésének szüneteltetését, és milyen feltételekkel? Égető kérdések, amelyekre érdemes választ keresni, mielőtt bárki fejest ugrik az ismeretlenbe.
Nemzetközi elismerés a CEU politikatudományi tanszékének
Európa egyik legjobb politikatudományi tanszékének ismerte el és öt csillaggal ruházta fel Felsőoktatási Fejlesztési Centrum a Közép-európai Egyetem tanszékét.
Képek: látogatási tilalom a Szegedi Tudományegyetem klinikáin
A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar klinikáin látogatási tilalmat rendeltek el a H1N1 influenzavírus miatt.
Módosították a felsőoktatási törvényt
Elfogadta hétfőn az Országgyűlés a felsőoktatási törvény módosítását, a megváltozott jogszabály kitér többek között a felsőoktatási intézmények vállalkozói közintézetként való átsorolására, a felsőfokú tanulmányi időre, a szakkollégiumi központi és kutatóegyetemi cím adományozására.
Kötelező testnevelés elhízott végzős egyetemisták számára
Kötelező testnevelést írt elő a Pennsylvania-állambeli Lincoln Egyetem vezetősége a túlsúlyos és elhízott végzős hallgatók számára, akik a kurzus nélkül nem kaphatnak diplomát.
DExpo 2009: nyílt napok a Debreceni Egyetemen
Idén először a szokásos felvételi nyílt napot kétnapos programsorozat váltotta fel a Debreceni Egyetemen (DE); a csütörtökön indult rendezvényen az intézmény átfogó képet igyekszik nyújtani a tanulási és kutatási lehetőségekről.
4,3 milliárd forintos fejlesztés indul a Pannon Egyetem
A veszprémi székhelyű egyetemen 4,3 milliárd forintos fejlesztést hajthat végre 2009-től 2011 végéig; ehhez 4,1 milliárd forint uniós és állami támogatást kapott az intézmény - mondta Rédey Ákos, az egyetem rektora csütörtökön Veszprémben, az egyetemen rendezett konferencián.
Nyilvánosak a rektori fizetések
Nyilvános a Szent István Egyetem rektorának, rektorhelyetteseinek és dékánjainak fizetése - mondta ki a Fővárosi Bíróság szerdán.
Egyetemistákat gyilkol az orosz maffia
Az orosz belügyminisztérium gazdaságbiztonsági osztálya sürgős felvilágosító kampányt kezdett a fővárosi egyetemeken, a legutóbbi időben ugyanis már hat fiatalembert gyilkoltak meg bűnözői szervezetek, miután előzőleg fantomcégek alapításával bízták meg őket, s e cégekben súlyos milliárdokat forgattak meg vagy utaltak át külföldre.
Second life a Pécsi Tudományegyetemen
Érdekes kommunikációs megoldást választott a PTE az idei beiskolázási kampányra: online szerepjátékot fejlesztettek, hogy a jövendő diákjaik itt próbálhassák ki milyen az élet a pécsi campuson.
Kutatóegyetemi címet kaphat a Miskolci Egyetem
Módosító indítványt nyújtottak be az MSZP Borsod-Abaúj-Zemplén megyei országgyűlési képviselői a felsőoktatási törvényhez annak érdekében, hogy a Miskolci Egyetem is pályázat útján megkaphassa a kutatóegyetemi címet - jelentette be az előterjesztők nevében Kormos Dénes és Fedor Vilmos miskolci sajtótájékoztatóján pénteken.