Félnek az Ausztráliában tanuló indiai diákok
Akár 21 százalékkal, négyezer fővel is visszaeshet 2010-ben az Ausztráliában tanuló indiai egyetemisták száma, miután indiai diákok ellen követtek el sorozatban gyilkosságokat.
Kötvénykibocsátással szereznek pénzt a világ legjobb egyetemei
Közel 800 évig a Cambridge University pénzügyi háttere sziklaszilárd volt és ennek köszönhetően mind politikailag, mind gazdaságilag független is tudott maradni. De úgy tűnik, ezeknek az időknek vége - írja a Times Online.
Magyar nyelv és irodalom szóbeli érettségi tételek
Itt olvashatjátok a 2010-es emelt szintű szóbeli érettségi tételeket magyar nyelv és irodalomból.
A külföldi diákok menthetik meg a vidéki főiskolákat?
Egyre fogy a potenciális magyar hallgató, pár éven belül elkerülhetetlenné válik néhány felsőoktatási intézmény bezárása, a vesztesek jó eséllyel a kisebb, vidéki főiskolák lesznek; egyes szakértők szerint a helyzeten csak a fizetős külföldi hallgatók idecsábítása változtathat - írja a Népszabadság hétfői számában.
Nem lehet eltakarni az arcot a vizsgákon
Egyiptomban egy bíróság megtiltotta a diáklányoknak, hogy az egész arcukat elfedő fátylat használjanak az egyetemi vizsgákon.
Keresztféléves képzés: ma még lehet módosítani a jelentkezés sorrendjén
Már csak egy napjuk van az adat- és sorrendmódosításra, valamint hiányzó dokumentumaik beküldésére, feltöltésére azoknak, akik 2010. februárban induló képzésre jelentkeztek - közölte az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.
Ki hol sörözik vizsga után?
Az év végével minden szórakozóhelyen beindul a nagyüzem, nem kivételek ez alól az egyetemi klubok sem. Biztosan teltház lesz mindenhol, annak ellenére is, hogy szilveszter éjszaka a legtöbb helyen felfüggesztik a diákoknak járó kedvezményeket. Körbenéztünk: az év közbeni bulikhoz képest hol, miben mások az óévbúcsúztató mulatságok, melyik klubba érdemes elmenni bulizni?
Az ELTE és a Gödöllői Egyetem is részt vesz az EIT-projektben
Az ELTE és a Göddöllői Egyetem részvételével a klímakutatás, a megújuló energiák és az infokommunikáció területén kezdi meg munkáját a budapesti székhelyű Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) - közölte a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium.
Nőtt a felvételizők átlagpontszáma
Tízzel nőtt a felsőoktatási intézményekbe felvettek által elért átlagpontszám az idén - közölte az Oktatási és Kulturális Minisztérium.
Nincs elég hallgató a dubaji egyetemeken
Az elmúlt években több híres amerikai egyetem nyitotta meg saját kihelyezett intézményeit a dúsgazdag Perzsa-öbölben, ahol az elmúlt időszakban valósággal öntötték az állami pénzeket a színvonalas felsőoktatás megteremtésébe. A válság azonban az arab emírségeket is elérte, van olyan egyetem, amit egyszerűen a diákok elmaradása miatt kellett bezárni – írja a New York Times.
Egyetem után ingyenmunka?
„Cégünk minimum fél év időtartamra, heti 40 órában szakmai gyakorlatra diákot keres” – szól egy hirdetés a sok ehhez hasonló közül. Az állásközvetítő oldalak tömve vannak gyakornokokat kereső hirdetésekkel, a legtöbb álláskereső portálnak külön gyakornoki rovata is van. A munkajog szerint fizetés járna ezért a típusú folyamatos munkáért is, ám a cégek nagy többsége már az elején nyilvánvalóvá teszi: itt legföljebb csak tapasztalatot kaphatunk. Az ingyenmunka leginkább a kezdő újságírókat és jogászokat érinti.
Rektort keres a Miskolci Egyetem
Kiírták a pályázatot a Miskolci Egyetem rektori posztjára; Patkó Gyula jelenlegi egyetemi vezető újra pályázik - írta szerdai számában az Észak-Magyarország.
Csökken jövőre a diákhitel kamata
A Diákhitel Központ (DK) igazgatósága évi 9,5 százalékban állapította meg a diákhitel 2010. január 1. és június 30. közötti időszakban érvényes kamatát - tette közzé a DK szombaton napilapokban. Ez 100 bázisponttal alacsonyabb az előző félévinél (akkor 10,5 százalék volt).
Reagált a Dunaújvárosi Főiskola a Magyar Nemzet reggeli cikkére
„A Dunaújvárosi Főiskola (DF) működését semmi nem veszélyezteti” – mondta dr. Bognár László az intézmény rektora, a ma reggeli sajtóhírekre reagálva. A Magyar Nemzet szerint négy vidéki felsőoktatás intézmény, köztük a Dunaújvárosi Főiskola, olyan súlyos terheket vállalt magára a PPP beruházásokkal, hogy azok veszélyeztetik az intézmények működését.
NVT: veszélyben négy felsőokatási intézmény?
Négy felsőoktatási intézmény küzd jelentős anyagi nehézségekkel - derül ki a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT) az egyetemek, főiskolák beszámolóiból készített elemzésből. A Magyar Nemzet december 18-ai lapszámában olvasható: veszélyben van az Eötvös József Főiskola, a Dunaújvárosi Főiskola, a Szolnoki Főiskola és a Nyugat-magyarországi Egyetem, melyek a hozzájuk tartozó vagyon értékénél nagyobb PPP-beruházásokat indítottak el.
Taktikák vizsgaidőszakra: a halogató, a beosztó és a szerencsés
Sokan hajlamosak kiengedni a szorgalmi időszak végére, pedig a neheze csak ezután jön: magolás és vizsgák körülbelül negyven napig, december közepétől, január végéig. Van, aki minden részletre kiterjedő pontos tervet készít, és van, aki ad hoc jelleggel veszi fel a vizsgákat. Ha rosszul osztjuk be az időnket, az kudarcokhoz és stresszhez vezethet, ami még inkább lerontja teljesítményünket. Elkerülhető-e pontos beosztással a biflázás a karácsonyfa alatt?
'Magyartanár a kutyának sem kell'
"Friss diplomás vagyok, pár hónapja fejeztem be az egyetemet, hihetetlenül piacképes diplomával: magyartanár vagyok. Köztudott, hogy magyartanár a kutyának sem kell. Amikor elkezdtem az egyetemet, még úgy tűnt, lesz hely, ahol tanítani tudjak, de közben iskolákat vontak össze, nincs gyerek, nincs rám sem szükség." - írja egy elkeseredett munkakereső a munkahelyi terror blogon.
Egyre drágább a felsőfokú oktatás Csehországban
Öt év alatt megduplázódtak az egyetemisták és a főiskolások átlagos havi kiadásai Csehországban.
Pénzért adta a kreditpontot a tanár, három évet kapott
Három év szabadságvesztést szabtak ki első fokon egy volt miskolci egyetemi oktatóra, akinél pénzért lehetett kreditpontot venni - írta hétfői számában az Észak-Magyarország.