Újabb teremfoglalások a Bécsi Egyetemen
A felsőoktatás költségvetési forrásainak tervezett plafonja ellen a rektorok és a diákok közös akciónapot rendeztek minden osztrák egyetemi városban. A felsőoktatási intézményeken szünetelt a tanítás, helyette gyűléseket, vitanapokat tartottak, több városban tiltakozó meneteket is rendeztek.
Nyolcadik lett az ELTE egy webes népszerűségi versenyen
A webes népszerűség alapján az európai egyetemek rangsorában a nyolcadik helyen végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Ötször akkora fizetésre számítanak a dánok, mint a magyarok
Több mint tízezer eurós a magyar és európai, üzleti és mérnöki területen tanuló hallgatók éves jövedelemmel kapcsolatos elvárásai közti különbség. Mindkét területen a dánok számítanak a legmagasabb éves fizetésre, csaknem ötször akkora összegre, mint a magyarok - derül ki a berlini székhelyű Trendence Intézet kutatásából, mely során az elhelyezkedéssel kapcsolatos elképzelésükről kérdeztek meg 71 ezer üzleti, illetve 85 ezer mérnöki területen tanuló diáktól.
Agrárképzések: motiválatlanul?
A 2003-as csúcsesztendő óta folyamatosan csökken az egyetemi mezőgazdasági képzésben részt vevők száma, és ezzel párhuzamosan a szaktudás is. Jellemző, hogy sok mezőgazdasági diplomás egész más területen keres boldogulást: a legkülönfélébb kereskedelmi, marketing vagy adminisztratív területen találni manapság olyanokat, akik agrár-felsőoktatásban szereztek oklevelet.
140 ezres átlagfizetés és szerény karrierlehetőségek a pályakezdőknél
Nyilvánosak már a felsőoktatási intézmények által készített diplomás pályakövetési kutatások eredményei, ezekből többek között az is kiderül, hogy a diplomások 80 százaléka főállásban helyezkedett el, és bár munkakörülményeikkel igen, a jövedelmükkel és karrierlehetőségeikkel nem elégedettek. Igaz, csupán a megkérdezett fiatalok 10-20 százaléka felelt a kérdésekre.
Elhunyt anyjának ajánlott egy új oktatóközpontot Bill Gates
A Microsoft alapítója a Virginia állambeli Alexandriában adta át az új központot helyi idő szerint szerdán. A 17 millió dolláros (3,3 milliárd forintos) létesítmény felépítéséhez 10 millió dollárral járult hozzá a Bill és Melinda Gates Alapítvány.
Multik hódítása az egyetemeken: egyenes út mindenkinek?
Nyugat-Európában elterjedt és népszerű, hogy a nagyobb cégek egyetemekkel, vagy szakképző intézményekkel működnek együtt, így oldva meg az utánpótlás-nevelés problémáját. Ez a forma mindenkinek jó: a cégek szakképzett munkaerőt, a diákok magas színvonalú oktatást és biztos jövőt, az iskolák pedig ipari hátszelet kapnak. Itthon is van az ilyen együttműködésekre jópár példa.
Gimnazisták és egyetemisták is csatlakoztak a francia sztrájkhoz
Gimnazisták és egyetemisták is csatlakoztak a franciaországi sztrájkhoz, melyben a tüntetők a nyugdíjreform ellen vonultak utcára. Október 12-én összesen 244 városban tartottak utcai felvonulásokat, a szakszervezetek szerint hárommillióan, a rendőrség szerint egymillióan csatlakoztak az akcióhoz - írja a hirszerzo.hu.
Milliárdokba kerülhet a lógás
Miközben a diákok számára elvesztegetett időt, bizonytalan jövőt és esetleges adósságokat jelent, ha kimaradnak az egyetemekről, főiskolákról, az adófizetők számára milliárdokba kerül, ha valaki elkezdi, ám nem fejezi be felsőfokú tanulmányait - vált ismertté egy amerikai kutatóintézet legfrissebb jelentéséből.
Rendkívüli oktatási szünet a Miskolci Egyetem néhány karán
Rendkívüli oktatási szüntetet rendelt Patkó Gyula rektor kedden és szerdán a Miskolci Egyetemen azokon a karokon, ahol a felújítási munkálatok miatt még nincs fűtés.
Képek: éjszakai fények a Schönherz kollégiumban
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Schönherz kollégiuma mátrix kijelzőként funkcionál, miután a Villamosmérnöki és Informatikai Karának diákjai a kollégium déli oldalának minden ablakát 4 pixel (képpont) megjelenítésére alkalmas lapokkal takarták be. A belső számítógépes hálózattal összehangolt táblákból a teljes homlokzat egy 832 (32x26) pixel felbontású 512 színárnyalat megjelenítésére alkalmas óriáskijelzővé állt össze. A kijelzőre fejlesztett fény és hangjátékot több százan nézhették meg a Lágymányosi híd budai hídfőjének töltéséről.
Botrányos "dolgozat" miatt szégyenkezik egy amerikai egyetem
Viccnek indult, de az internet segítségével az egész egyetemen elterjedt és a médiában is hír lett egy amerikai egyetemista lány szexuális partnereinek teljesítményéről írt "dolgozata".
Diákinvázió az osztrák egyetemeken
Egyre több érettségizett pályázik külföldi egyetemre, és egyre több határon túli iskola „vadászik” magyar hallgatókra. A diákok „szabad EU-s vándorlása” azonban gondokat is okozhat, méghozzá nem is keveset.
Egyetemi lemorzsolódás: menethibák
Fölöslegesen zsúfolt órarendek, gyengén felkészült elsősök, egyebek mellett ilyen okok miatt nagy a lemorzsolódás a bolognai rendszerben – derül ki egy ELTE-vizsgálatból, amit a HVG ismertetett.
Viccnek is rossz a diplomaadó
Nagy-Britanniában már hónapok óta húzódik arról a vita, hogy hogyan lehetne az egyre komolyabb finanszírozási problémákkal küzdő felsőoktatást helyrebillenteni és plusz pénzt pumpálni a rendszerbe. Az egyik -egyszerűbb, de drasztikusabb- út a tandíjak megemelése, a másik körvonalazódó lehetőség az úgynevezett „diplomaadó” bevezetése.
"Nem tudósokat akarunk itt képezni, hanem döntésképes vezetőket"
2012-ben indul az Oxford új politikus-neveldéje, és bár az egyetem eddig is ontotta magából a szigetországban szép politikai karriert befutó diplomásokat, az új kar indulásával nem titkolt céljuk, hogy más országok vezetőinek krémje is ilyen papírral rendelkezzen.
Ellepik a kísérleti egerek és patkányok a pécsi egyetemet
Laboratóriumi állatházat hoz létre jövőre a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és az eszéki Strossmayer Egyetem módosított génállományú kísérleti egerek, patkányok előállítására és tenyésztésére.
Pályakezdők álommunkahelyei itthon és a világban
A munkáltatók rangsorát összeállító Universum a világ legkiválóbb egyetemeinek diákjait kérdezte arról, mely cégeket tekintik ideális munkáltatónak, vagyis hogy ha választhatnának, hol dolgoznának a legszívesebben. A nemzetközi rangsort 130 ezer brazil, kanadai, kínai, francia, német, indiai, olasz, japán, orosz, spanyol, brit és amerikai diák szavazatai alapján állították össze.
Mozgóképkultúra- és médiaismeret képzések: happy end?
Bár mind az általános és középiskolákban, mind a felsőoktatásban a legnépszerűbb képzések közé tartozik a mozgóképkultúra- és médiaismeret, a tantárgynak mégis küzdenie kell a hivatalos elismertségért.
Képek: meztelenül tüntetnek a Fülöp-szigeteki diákok a támogatásokért
A diákok az állami intézményeknek járó költségvetési támogatások megnyirbálása ellen tüntettek a Fülöp-szigeteki Műszaki Egyetem manilai épületében ma délelőtt.