Elárasztják a diákújságírók a Millenárist
Tévés és rádiós személyiségek, illetve az online média iránt elkötelezett szakemberek találkoznak több mint ezer diákújságíróval a DUE Médiahálózat 17. alkalommal megrendezett Országos Ifjúsági Sajtófesztiválján most pénteken a Millenárison. A rendezvénnyel egy időben európai diákújságíró-konferencia is zajlik majd, ahol a web2.0-ben rejlő közös európai lehetőségeket vitatják meg a földrész minden tájáról összegyűlt fiatal szakemberek.
Megállapodtak az EU-tagországok a következő tíz év oktatási célkitűzéseiről
Megerősítették az Európai Unió tagországainak oktatási miniszterei kedden az unió most megvitatás alatt álló, következő tízéves átfogó gazdaságpolitikai és versenyképességi programjának (EU 2020) tervezetében szereplő oktatási célkitűzéseket.
Nemzetközi szemináriumot tart a CEU-n a USC Soá Intézet
A holokauszt történetét feldolgozó videointerjúk internetes felhasználásáról tart nemzetközi műhely-foglalkozást szerdától péntekig a budapesti Közép-európai Egyetemen (CEU) a Dél-kaliforniai Egyetem (USC) Soá Intézete.
Házkutatást tartott a rendőrség a pécsi egyetemen
Házkutatást tartott a rendőrség a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) hétfőn az intézmény felnőttképzési karát érintő, hűtlen kezelés gyanújával indult nyomozással összefüggésben - értesült egyetemi és rendőrség forrásból az MTI.
Csajozás a könyvtárban?
Ha valaki eddig abban a tudatban élt hogy a könyvtár alapvetően egy unalmas hely, ahol óriási könyvhalmok mögött tanulnak a vizsgákra a diákok, akkor itt az ideje hogy újragondolja mindezt. Angliában egy harmadéves egyetemista meglátta a lehetőséget a könyvekben és a csendes környezetben és elindított egy új közösségi portált, ami valahol a twitter és egy társkereső oldal között áll és egyetlen célja az ismerkedés.
Már csak egy hétig lehet kérni a diákhitelt erre a tanévre
Egy hétig kérhetik még a diákhitelt azok, akik eddig nem tették, de még ebben a tanévben szeretnének pénzhez jutni - közölte Őri András, a Diákhitel Központ szóvivője hétfőn
Vita a szakorvosképzésről: renitens rezidensek
A frissen végzett orvosok némelyike népszavazással könnyítené meg a pályakezdését, ám a szervezkedő rezidensek végül kisebbségben maradtak - írja a HVG.
Sikeresen szerepeltek a New Yorkban ragadt fiatal feltalálók
Négy magyar projekt is a kiállítók között volt New Yorkban az innovatív fiatalokat és egyetemi hallgatókat tömörítő Kairos Society találkozóján, ahol egy 16 diákból és három cégvezetőből álló delegáció képviselte Magyarországot április 16-17-én. Az esemény csúcspontjaként a New York-i tőzsde kereskedőtermében megtartott kiállításon, a Kairos Summiton Technológia kategóriában két magyar projektet is döntősnek jelöltek, ők egy újabb találkozóra kaptak meghívást május végére a Szilikon Völgybe.
Lerakták az új tudásközpont alapkövét a Kaposvári Egyetemen
Hárommilliárd forintos beruházás valósul meg uniós támogatással a Kaposvári Egyetemen, az intézmény kutatási, fejlesztési, innovációs és oktatási tevékenységének összefogására megvalósítandó Agrár- és Élelmiszer-tudományi Tudásközpont alapkövét kedden rakták le.
A britek is korlátoznák a külföldi hallgatók számát
Szívesen fogadnak külföldi diákokat a brit egyetemek, azok ugyanis európai társaiknál háromszor többet fizetnek, hiszen tandíjukról az egyetemek szabadon dönthetnek - írja a Népszabadság. A brit politikusok azonban az oktatás színvonalának megóvása és a tömeges bevándorlás megakadályozása érdekében korlátoznák a diákvízumok számát.
„A médiában szeretnék dolgozni”
Az idei felvételi jelentkezési statisztikák egyik nagy meglepetése, hogy az évek óta kiemelkedően népszerű kommunikációs képzésekre jelentkezők száma egyötödével esett vissza és ezzel kiesett a legnépszerűbb öt képzés közül. Ezzel együtt még mindig több ezren végeznek évente ilyen képzéseken az országban, az ő elhelyezkedési esélyeiket pedig nagyban javíthatja ha már a tanulmányaik alatt élesben is kipróbálják magukat ebben a világban.
Egyetemi kártya lesz Debrecenben: megkezdődött a tesztidőszak
Széles körben használható, multifunkciós egyetemi szolgáltató kártya fejlesztésére indított programot a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok centruma; a pilot-projekt létrehozására irányuló partnerségi megállapodást a DETEK, az egyetemi könyvtár, valamint a hallgatói önkormányzat vezetői csütörtökön írták alá a fejlesztést támogató vállalatokkal.
Hárommilliárd forintos támagatást nyert az SZTE
Több mint hárommilliárd forint támogatást nyert el pályázaton a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a pénzt öt alprogram keretében használják majd fel kutatás-fejlesztésre - közölte az intézmény rektora Szegeden.
Továbbtanulás: mik a legnépszerűbb képzések?
Nem változott tavalyhoz képest az egyes tudományterületek népszerűségi listája, a képzésekre jelentkezők között továbbra is a gazdaságtudományi terület áll az első helyen, azt a műszaki és bölcsészettudományi képzések követik - derült ki az Educatio legfrissebb elemzéséből. Érdekesség viszont, hogy az arányok módosultak és idén a legnépszerűbb négy területre kevesebben aspirálnak, a korábban rendkívül népszerű kommunikáció-médiatudomány képzésekre például egyötödével estek vissza a jelentkezések.
Imatermet avat az IBS
Április végén ima- és meditációs szobát nyit az IBS, amely az iskola közleménye szerint „mindenkinek a saját hite, tradíciói, szokásai szerinti feltöltődés lehetőségét biztosítja a nap 24 órájában”.
"Bezzeg" termék lett a magyar diákhitel?
A legtöbb fejlett országban jóval drágábban mérik a diplomát, mint nálunk, ráadásul sok helyen a hallgatói hitelek sem jelentenek megoldást. A diákhitelt felvevő magyar diákok által visszafizetendő pár milliós tartozás világviszonylatban nem számít soknak. Ha pedig létrejön a külföldi tanulmányokat ösztönző egységes európai diákhitel, a felvett összeg még növekedhet is.
Szerdán kezdődik a Pécsi Egyetemi Napok
Az idei a legnagyobb szabású rendezvénynek ígérkezik a PEN történetében: négy színpadon tíz külföldi fellépő, több mint hatvan hazai zenekar és kísérőprogramok várják a négynapos pécsi programra látogatókat.
Tízmilliós könyvtárfejlesztés a Károly Róbert Főiskolán
Az Európai Unió támogatásával megújult a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola könyvtára, a tízmillió forintból megvalósult fejlesztés során korszerűsítették a számítógépparkot, digitalizálták a könyvtárban őrzött dokumentumokat, illetve a fogyatékkal élők számára akadálymentessé tették a közlekedő utakat.
Nullszaldós a Diákhitel Központ
A nonprofit elven működő, állami tulajdonú Diákhitel Központ (DK) Zrt. az alapítói célokkal összhangban jelképes, 3 millió forint mérleg szerinti nyereséggel zárta a tavalyi évet - derül ki a társaság éves jelentéséből. A DK 2008-ban nullszaldós volt.
Képek: robotok csaptak össze a Dunaújvárosi Főiskolán
A Dunaújvárosi Főiskola által immár másodszor megrendezett vetélkedőn 9 felsőfokú oktatási intézmény, 15 robotépítő-és versenyeztető csapata vett részt. A robotika legrangosabb hazai versenyén a vetélkedőknek olyan Festo Robotino programozási feladatokat kellett megoldaniuk, amelyek során a Robotinok - önjáró oktató robotok - egyéni számokban és páros küzdelemben vettek részt az erre a célra kialakított küzdőtéren.