Bizarr felvételi kérdések az egyetemeken
A Coronation Street című brit szappanopera elemzése, egy eddig nem létező hangszer hangjának körülírása, valamint a hősök és az őrültek közötti különbség megfogalmazása: többek között ilyen – némiképp bizarr – feladatokkal kellett megbirkózniuk az Oxfordra felvételiző diákoknak az elmúlt években.
Tárgyalási szimulációs versenyt rendeznek Kaposváron az Európai Unióról
Mintegy félszáz főiskolás és egyetemista vesz részt az Európai Unió tárgyalási és vitatechnikáit szimuláló V. országos versenyen, amelyet csütörtöktől rendeznek meg Kaposváron - tájékoztatta a versenyt szervező Tárgyalási Szimulációs Társaság Közhasznú Egyesület az MTI-t.
Új felsőoktatási törvény: sok a bizonytalanság
Ember- és erkölcsközpontú nevelés, csökkenő államilag finanszírozott keretszámok a legnépszerűbb szakokon, limitált vizsgalehetőségek. Néhány kiszivárgott elem az új felsőoktatási törvényből, ami körül viszont még nagyon sok a bizonytalanság. A múlt héten lezajlott VII. Országos Oktatási Konferencián a jövőbeni hangsúlyokat és a változásokat elemezte Antal János, a Vállalkozási Főiskola főigazgatója és Vass László, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola rektora.
Szigorúbb felvételi, kevesebb hallgató az új felsőoktatási koncepcióban
Felemelik a felvételi ponthatárt, két emelt szintű érettségi lesz kötelező a felvételihez, ingyenesen tanulhatnak a kismamák és a kisgyermekes apukák - többek között ezeket az elemeket tartalmazza az új felsőoktatási koncepció, amelyről a Népszabadság és a Magyar Nemzet pénteki számában számol be.
Fejcserék a Diákhitel Központnál
A Diákhitel Központ Zrt.-nél két új vezérigazgató-helyettest neveztek ki: Lovas Attilát, aki az üzleti területet irányítja, és Nagy Zoltánt, aki a jogi és IT feladatokat tartja kézben - áll a központ által kiadott közleményben.
Artbizniszdiákok és kultúrközgazdák hódítása
Bár a rendszerváltás óta a pr képzés szárba szökkent Magyarországon, még mindig csak elvétve fordul elő a képzettek specializálódása kulturális területre. Azért vannak már biztató jelek.
Mai napig kapja a fizetését a PTE volt gazdasági főigazgatója
Felmentették vezetői pozíciójából, fizetést azonban továbbra is kap a Pécsi Tudományegyetem (PTE) volt gazdasági főigazgatója és az intézmény másik két, vesztegetési ügyben érintett, előzetes letartóztatásban lévő dolgozója - írta csütörtöki számában az Új Dunántúli Napló.
Mégiscsak megéri diplomásnak lenni?
A magas tandíj, a futószalagon "gyártott" diplomások, a felsőoktatás színvonala vagy a diplomás-munkanélküliség miatt újra és újra fellángol a vita azzal kapcsolatban, hogy nem értékeljük-e túl ezt a papírt, viszontláthatjuk-e valaha azt a pénzt, amit az évek során belefektettünk.
November 2-án indulhat a vita az új felsőoktatási törvényről
November 2-án hozza nyilvánosságra az oktatásért felelős államtitkárság az új felsőoktatási törvény koncepcióját.
Lesújtó jelentés a román oktatás színvonaláról
Az elmúlt nyolc évben Romániában az általános iskolások száma egyharmaddal esett vissza, a középiskolásoknak pedig csak a 60 százaléka iratkozik be a felsőoktatásba - derült ki a napokban egy, a román parlament elé terjesztett lesújtó jelentésből.
Felsőoktatási törvény: 17 ezer felett jár a tiltakozó csoport
Óráról-órára emelkedik a "Tiltakozunk a felsőoktatási törvény egyoldalú módosítása ellen" névvel szerveződött Facebook-csoport támogatóinak száma, most éppen 17.887-en vannak.
A kollágiumban terjedő furcsa szagon buktak le a diákok
Három fiatalt vettek őrizetbe rendőrök a washingtoni Georgetown Egyetem egyik kollégiumában, mert a gyanú szerint droglabort rendeztek be szobájukban.
Vádat emeltek az ELTE-n lövödözést tervező egyetemista ellen
Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség pénteken S. Ábel ellen 22 rendbeli emberölés bűntettének előkészülete, súlyos egészségromlást okozó súlyos testi sértés és garázdaság miatt.
Buktatás az egyetemeken és kötelező emelt szintű érettségik?
Az új felsőoktatási törvény koncepciója szerint egy tárgyat maximum kétszer lehetne felvenni és ehhez 2-2 vizsgalehetőség járna, ha így sem megy át a diák akkor elbúcsúzhat az intézményétől.
Felsőoktatási hallgatói szervezetek tanácskoznak Visegrádon
A hallgatói jogok és a magyar EU-elnökség lehetséges hallgatói vetületei a témája a visegrádi országok hallgatói szervezeteinek csütörtökön kezdődött háromnapos tanácskozásának.
Akik eltitkolják a diplomájukat
Az állam 12 ingyenes félévet biztosít a felsőoktatásban, ami jó esetben egy bachelor és egy master képzésre is elég. Ha 2010 előtt kezdtünk, a második BSC, vagy MA képzésért azonban fizetni kell, már persze ha bevalljuk az előzőt. Nehéz ugyanis ellenőrizni, hogy kinek milyen diplomája van, és azt milyen finanszírozási formában szerezte, pedig sokan lehetnek államilag finanszírozott helyeken olyanok is, akiknek már rég nem ott lenne a helyük.
Hárommilliárd forintos fejlesztés az ELTE-n
Hárommilliárd forintos fejlesztési program indult az ELTE-n, az Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE elnevezésű program célja az intézmény nemzetközi versenyképességének megerősítése az oktatás és kutatási minőség, személyi és szervezeti feltételeinek javításával.
Államosítaná az oktatást a kormány
Az egészségüggyel egyetemben az oktatást is államosítaná Orbán Viktor miniszterelnök, ezért a kormány tárgyalásokat kezdeményez minden nagyobb önkormányzattal az általuk működtetett közszolgáltatások sorsáról - olvasható a nol.hu-n. Míg egyes vélemények szerint az alapfokú oktatás az önkormányzatoknál van a legjobb helyen, addig a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) szerint egyenként kell áttekinteni, hogy mely közszolgáltatásokat célszerű állami kézbe venni.
Hamis diplomák: tömegével buknak le magas rangú állami tisztviselők Ukrajnában
Ukrajnában több mint 30 magas beosztású állami tisztségviselőt gyanúsítanak azzal, hogy hamis egyetemi diploma alapján tölti be állását – közölte szerdán luhanszki sajtókonferenciáján Hennagyij Moszkal ellenzéki ukrán parlamenti képviselő.
November 15-ig lehet jelentkezni a keresztféléves képzésekre
Csaknem száz intézmény és kar több mint 1100 képzést kínál 2011. februári kezdéssel, a keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban, melyekre november 15-ig jelentkezhetnek az érdeklődők. A kínálat nagyobb részét a mesterképzések alkotják. A ponthatárokat január közepén ismertetik.