Magyar zenész lett a legjobb a Los Angeles-i világversenyen
Tóth Péter nyerte a Los Angeles-i Nemzetközi Liszt Verseny fődíját és a hosszabb művek kategóriájának díját.
Megállapodott a felsőoktatási törvényről Pokorni és Hoffmann
Szövegszerű emlékeztetőt fogadtak el a felsőoktatási törvényről tartott hétfői egyeztetésen az oktatási kormányzat képviselői és Pokorni Zoltán, az Országgyűlés oktatási bizottságának fideszes elnöke. A felek írásban rögzítették, hogy a felsőoktatás új rendszerének biztosítani kell a minőség javulását, illetve a tanárképzésben vissza kell térni az osztatlan képzéshez.
"Általános az ivászat az egyetemeken és kollégiumokban"
Kétszer annyi alkoholt fogyasztanak a külföldön tanuló egyetemisták, mint azok a hallgatók, akik nem vesznek részt külföldi ösztöndíjprogramokban - állítják amerikai kutatók.
Ezentúl nem kell unalmas matekórákon szenvedniük a diákoknak?
Különleges matematikai-művészeti seregszemlének ad helyet szerdán a Kaposvári Egyetem; a kivételes tanáregyéniségeket, tudósokat és művészeket egyesítő nemzetközi "ÉlményMűhely" Mozgalom nyitott műhelyek és kiállítások sokaságával, ismeretterjesztő előadással és játékos vetélkedővel mutatja be, hogy a matematika tanítása és tanulása örömöt okozó játék, kreatív-művészi kísérletezés is lehet.
Már 48 ezren tiltakoznak a Facebookon az új felsőoktatási törvény ellen
Már több mint negyvennyolcezer támogatója van a „Tiltakozunk a felsőoktatási törvény egyoldalú módosítása ellen” nevű Facebook-csoportnak. A törvénykoncepció bemutatása után pár nappal egy másik csoportot is létrehoztak a közösségi oldalon – a „Támogatjuk a kormány által kijelölt irányt a felsőoktatásban” nevű kezdeményezéshez eddig hatvanan csatlakoztak.
Nem lehet csak úgy kirúgni az iskolából a verekedő diákot
Még lopásért és verekedésért sem lehet azonnal elbocsátani a diákokat az általános- vagy középiskolából: ehhez fegyelmi döntés kell, na meg egy másik iskola, ahová „befogadják” a renitens tanulót. Milyen fegyelmezési eszközöket használhat a tanár, kiküldheti-e a tanóráról azt, aki "nem odavalóan" viselkedik és milyen jogai vannak a szülőnek és a diáknak?
Különleges program az ELTE Gólyavárban - nem csak egyetemistáknak
A kortárs művészetről indított szabadegyetemet a Konok-Hetey Művészeti Alapítvány az ELTE bölcsészettudományi karral együttműködve a budapesti Gólyavárban. Kedden a neoavantgárd, a transzavantgárd és a posztmodern törekvésekkel ismerkedhetnek az érdeklődők Aknai Tamás művészettörténész előadásán.
Összecsapnak az egyetemek és főiskolák: véradóverseny indul!
Legyél különleges, legyél rendszeres véradó! jelmondattal hirdette meg az idei Országos Felsőoktatási Véradóversenyt a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat.
Plasztikai műtéttel jutalmazzák a kimerült diákokat
Orr- és szemplasztikával jutalmazzák meg az egyetemi felvételi vizsgáktól kimerült gyermekeiket a dél-koreai szülők.
Balekok az egyetemen: így keresztelik a "pogányokat" Miskolcon
A Miskolci Egyetem hallgatóit különleges hagyományok kötik össze – minden karon ugyanúgy rendeznek szakesteket, ahogyan régen a selmeci akadémián.
"Szedett-vetett az új felsőoktatási törvény tervezete"
A Societas az új felsőoktatási törvény koncepciójának visszavonását kéri Hoffmann Rózsa oktatási államtitkártól.
Pálinkás: nem ördögtől való a bolognai rendszer
Finomítani kellene a tudóstanár kifejezésen, rugalmasabbá kellene tenni az egyetemi kinevezések rendszerét, és az osztatlan képzések visszaállítását is át kellene gondolni Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke szerint, aki november 17-én, a Pedagógus Életpálya Konferencián ismertette véleményét. Figyelmeztette a tanárokat, kíméljék meg magukat az illúzióktól, hiszen aligha elképzelhető, hogy egy agysebész kevesebbet keres, mint egy pedagógus.
Megválik egyik legnagyobb kincsétől a Yale Egyetem?
Az egyesült államokbeli Yale Egyetem beleegyezett abba, hogy visszaszolgáltat Perunak a Machu Picchuból származó több tízezer régészeti leletet - jelentette be pénteken Alan Garcia Perez perui köztársasági elnök.
Tehetséggondozó kurzusokat indítanak zenekadémiásoknak
Új tehetséggondozó program indul a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen (LFZE) kiemelkedő tehetségek számára; a legfontosabb cél a kiválasztottak nemzetközi karrierjének elindítása.
Hogyan kerülnek rakéták a tatabányai főiskolába?
A fizika törvényeit játékosan bemutató időszaki kiállítás nyílt pénteken a tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskoláján.
Nyílt napok az egyetemeken és főiskolákon november 22-től 28-ig
Huszonhat egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot a jövő héten: a legfontosabb dátumok és helyszínek felvételizőknek.
Egy liter tömény szeszes ital ölte meg a 21 éves hallgatót?
Száznál is több rokon, barát, iskolatárs, és tanár kísérte utolsó útjára csütörtökön Sinkó Istvánt, azt a főiskolai hallgatót, akinek holttestét múlt hét szombaton kollégiumi szobatársai találták meg.
"Mérhetetlenül arrogáns" professzorok állításai ellen tiltakozik a HÖOK
Visszautasítja a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája a hallgatói képviseletre nézve alaptalan, rosszindulatú állításokat amelyeket hét civil szervezet fogalmazott meg csütörtöki állásfoglalásában.
Továbbtanulás: egyre több diák jelentkezik erdélyi egyetemre
Egyre több magyarországi diák jelentkezik a romániai felsőoktatási intézményekbe: a Babes-Bolyai Tudományegyetem mellett a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, a marosvásárhelyi Művészeti Egyetem és a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem is egyre népszerűbb.
Újabb fontos határidő: november 23-ig kell hitelesíteni a jelentkezési lapot
A keresztféléves eljárásban elektronikusan jelentkezőknek november 23-ig kell hitelesíteniük jelentkezésüket. Ezt az e-felvételi felületről kinyomtatható hitelesítő adatlap aláírásával és postai visszaküldésével vagy elektronikusan tehetik meg.