Parlament előtt a közszolgálati egyetemről szóló javaslat
Benyújtotta a parlamentnek a kormány a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) létesítéséről szóló törvényjavaslatát pénteken.
Fellázadtak a rektorok: 13 milliárddal kevesebb jut idén az egyetemekre
Kutatóegyetemi rektorok tiltakoznak a felsőoktatási intézményeket érintő zárolások miatt, a pénteken az MTI birtokába került, Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszternek küldött levél szerint a zárolás mértékét aránytalannak, és az intézmények működését súlyosan veszélyeztetőnek tartják.
Mérgezett ivóvíz: feljelentést tett a gödöllői egyetem
Ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a gödöllői Szent István Egyetem (SZIE), mert a birtokába került dokumentumok alapján egyértelmű vált: az egyetem ivóvizét biztosító Duna-menti Regionális Vízmű (DMRV) Zrt. már hónapokkal korábban tudta, hogy az ivóvíz szennyezett, mégsem intézkedett - közölte Solti László rektor.
Jól járnak a brit diákok Vilmos herceg és Kate Middleton esküvőjével
"Nászajándékként" ösztöndíjat alapított Vilmos herceg és jövendőbelije, Kate Middleton tiszteletére Nagy-Britannia egyik legpatinásabb egyeteme, a skóciai St. Andrews, ahol a jegyespár megismerkedett és diákéveit töltötte.
Végleg lezárták a méregkutat a gödöllői egyetemen
Lezárta a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi Felügyelőség a gödöllői Szent István Egyetemen azt a kutat, amely miatt génkárosító, betiltott gyomirtószerrel mérgezett víz folyt az oktatási intézmény, egyes feltételezések szerint Gödöllő ivóvízrendszerében - írja a pénteki Magyar Hírlap.
Mit ér az orvosi és az egészségügyi diploma?
Évek óta jelentős a hiány orvosokból és egészségügyi szakemberekből a munkaerőpiacon. Kérdés azonban, hogy a hosszú évekig tartó tanulás után a frissdiplomások megkapják-e álmaik munkáját és fizetését – és ha nem, elhagyják-e a pályát, vagy esetleg külföldön próbálnak szerencsét.
A vidéki főiskolák "menekülési útvonalairól" tanácskoztak Dunaújvárosban
A leendő felsőoktatási törvénnyel kapcsolatban "egy pont biztosnak látszik", a vidéki felsőoktatási intézményeket, azon belül a vidéki városok főiskoláit a megmentendő státuszú intézmények közé sorolja mindenki - mondta a Dunaújvárosi Főiskola rektora az intézményben csütörtökön tartott nemzetközi konferencia sajtótájékoztatóján.
13 milliárddal kevesebből gazdálkodhatnak az egyetemek és főiskolák
A felsőoktatási intézményeket érintő zárolásokról tárgyal jövő heti rendkívüli ülésén a Felsőoktatási Érdekegyeztető Tanács - mondta Kis Papp László, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének (FDSZ) elnöke.
Felmentést kér a Zrínyi volt rektora: "nem gyűjtötték, hanem gyártották a bizonyítékokat"
Felmentést kért Szabó Jánosnak, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem hivatali befolyással való üzérkedés és rágalmazás miatt megvádolt egykori rektorának ügyvédje védőbeszédében csütörtökön a Fővárosi Bíróságon (FB).
Ma már bárki kipróbálhatja az online tudományos játékot
Power of Research címmel ingyenes internetes játékot fejlesztettek Nobel-díjas tudósok pártfogásával, hogy ezzel is a kutatói pályát népszerűsítsék az európai fiatalok körében.
Elvennék a doktori címet Kadhafi fiától a londoni egyetemisták
A nagy tekintélyű londoni egyetem, a London School of Economics (LSE) néhány diákja elfoglalta az egyetem vezetőjének irodáját, hogy követelje az egyik Kadhafi-fiú egyetemi címeinek visszavonását.
Megfosztották doktori címétől a plagizáló politikust
A bayreuthi egyetem megfosztotta doktori fokozatától a német védelmi minisztert - közölte szerdán este az egyetem rektora.
Mennyi pénz jár a jól tanuló egyetemistáknak?
A szociális támogatásról és a tanulmányi ösztöndíjról is lecsúsznak azok a hallgatók, akik költségtérítéses képzésben vesznek részt - még akkor sem számolhatnak a havi húsz-harmincezer forintos összeggel, ha minden vizsgán ötöst szereznek. A "túlfutó" hallgatókkal már megengedőbb a felsőoktatási törvény, az intézményekre bízza, honorálják-e az előírt képzési időt túllépők kiemelkedő tanulmányi eredményeit.
Veszprémbe érkezik a Mindentudás Egyeteme 2.0
A levegőszennyezés mértékéről és következményeiről tart előadást Gelencsér András, az MTA Levegőkémiai Kutatócsoportjának vezetője március 1-jén a Pannon Egyetemen.
Döntött a kormány a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről
Elfogadta a kormány a Nemzeti Közszolgálati Egyetem alapításáról szóló törvénytervezetet szerdai ülésén: 2012. január 1-jétől összevonják a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemet, a Rendőrtiszti Főiskolát és a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi Karát.
Önálló kart avatott a Budapesti Gazdasági Főiskola Zalaegerszegen
Felavatták a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) önállóvá vált gazdálkodási karát Zalaegerszegen, ahol szeptembertől új alapszakot indítanak.
Kínai ösztöndíj magyar egyetemistáknak
Öt esztendőn keresztül, évente tizenöt magyar egyetemistának biztosít ösztöndíjat a Huawei kínai telekommunikációs cég magyar leányvállalata, az erről szóló megállapodást szerdán írták alá az érintett felsőoktatási intézményekkel a Magyar Tudományos Akadémián.
A legjobb egyetemeket is átejthetik a plagizáló doktoranduszok?
Doktori fokozatával fizethet a német védelmi miniszter plágiumgyanús disszertációjáért. A copypaste bárónak csúfolt Karl-Theodor zu Guttenbergéhez hasonló esetek nálunk is előfordultak: tavaly a Corvinus Egyetem két doktoranduszáról derült ki, hogy disszertációjukban hivatkozás nélkül használtak fel más szerzőktől származó szövegrészeket. Az egyik dolgozatot pont az a tanár bírálta, akitől a hallgató az ominózus bekezdéseket „kölcsönözte”.
Bolti lopáshoz ad "tanácsokat" a diákújság
A londoni Queen Mary College hallgatói lapjának legfrissebb száma azonnal óriási tiltakozást váltott ki, "A bolti lopás művészete" című írás szerzője ugyanis részletesen számol be például a biztonsági kamerák kicselezésének módszereiről.
Letöltendő szabadságvesztést kért a nemzetvédelmi egyetem volt rektorára az ügyészség
Hivatali befolyással üzérkedés miatt letöltendő szabadságvesztést indítványozott az ügyész a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem volt rektorával szemben a Fővárosi Bíróságon kedden.