Milliókba kerül a diploma: minden harmadik diák tanulás mellett is dolgozik
Tandíj, költségtérítés, BKV-bérlet, kollégium vagy albérlet – félévente akár egymillió forintba is kerülhet a tanulás. Minden harmadik hallgató dolgozik azért, hogy legyen miből tandíjat vagy költségtérítést fizetni, 53 százalékuk pedig a tankönyvekre és a vizsgadíjakra teremti elő saját erejéből a pénzt a Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának felmérése szerint.
KDNP: "Igazságtalan támadások érték Hoffmann Rózsát"
Cáfolta a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője kedden, hogy a kisebbik kormánypárt ne támogatná Hoffmann Rózsa felsőoktatási tervezetét.
Hallgatók százait rúgták ki az egyetemekről - az IKSZ befogadná a fehérorosz diákokat
Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) azt kéri, hogy a magyar felelős szervek támogassák: a politikai okokból fehérorosz felsőoktatási intézményekből kirúgott és hazájuk elhagyására kényszerülő diákok magyarországi egyetemeken folytathassák tanulmányaikat.
Réthelyi "töretlenül" bízik Hoffmann Rózsában
Töretlen a bizalom Hoffmann Rózsa oktatási államtitkárral szemben, mind az új felsőoktatási, mind az új közoktatási törvény és a pedagóguséletpálya-modell meghatározó törvény lesz – mondta Réthelyi Miklós, nemzeti erőforrás miniszter az mr1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Tévhit, hogy munkanélkülieket képeznek az egyetemek?
„Ostoba legenda, hogy munkanélkülieket képeznek az egyetemek” – mondta Pokorni Zoltán a TV2 Mokka című műsorában. Az oktatási bizottság elnöke szerint az tény, hogy a felsőoktatási képzési szerkezet rossz, azon mindenképpen változtatni kell, de az új felsőoktatási törvény tervezetében szereplő akadémiai és gyakorlati képzés kettéválasztása nem jó megoldás.
Így buktatják le a csaló egyetemistákat: egész iparág épült a puskázásra
Az amerikai Mississippi állam oktatási hatósága hosszú ideig nem talált ellenszert arra, hogy a középiskolás diákok az év végi záróvizsgák tesztlapjainak megoldásait mobiltelefonon továbbítják egymásnak. Elvégre több mint százezer tesztlap kitöltését nem lehet egyenként ellenőrizni. Ezért az állam egy technológiai céghez fordult: a vállalat számítógépen ellenőrzi a tesztlapokat, és kiválasztja azokat, amelyeken egyes kérdésekre olyan sokan válaszolnak egybehangzóan - jól vagy rosszul -, hogy az nem lehet véletlen. Az egyedüli magyarázat ilyen esetekben a puskázás lehet.
Ahol a világ legjobb tanárait képezik: mi a siker receptje?
Dél-Koreában minden száz jelentkezőből csak öt lehet tanár, Kanadában hat évig tanulnak a leendő oktatók, Észtországban pedig még a diploma megszerzése után is tutoriális rendszerben dolgoznak a pedagógusok. Mi a titka a színvonalas pedagógusképzésnek? És vajon itthon érzékelhető eredményt hozna-e a rendszer átalakítása?
Keresztféléves felvételi: tízből nyolc hallgató bejutott mesterképzésre
A keresztféléves képzésre jelentkező csaknem 7500 diák közül valamivel több mint hatezren kezdhetik meg új vagy újabb egyetemi, főiskolai tanulmányaikat - derül ki a felvi.hu honlapon közzétett ismertetőből.
Betörtek a Savaria egyetemi központba - többmilliós a kár
Több mint kétmillió forintos kárt okoztak azok a betörők, akik kifosztották a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria központjának tanszéki irodáit – írja a Stop.hu.
Mégsem lesz buktatás az egyetemeken? Egyetemi szinten rendezhetik a problémás kérdéseket
Előremutatónak és pozitívnak nevezte az új felsőoktatási törvényről folytatott pénteki egyeztetést az MTI-nek nyilatkozva a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke.
Visszavonulót fújt Hoffmann Rózsa: átírják a felsőoktatási törvény tervezetét
Javaslatokat készítenek a felsőoktatásban érintettek az ágazat problémáiról, alapelveiről, és ezeket "összegyúrva" az új felsőoktatási törvény koncepciójával születik meg az a közös kiindulási alap, amellyel folytatható az egyeztetés - mondta a kormányszóvivő pénteken Budapesten.
Itt vannak a ponthatárok: ennyivel lehetett bejutni a legnépszerűbb szakokra
Megvannak az idei keresztféléves felvételi ponthatárai: hatvan és hetven közötti pontszámmal már be lehetett jutni a legnépszerűbb mesterszakokra, a legtöbb pont - az előző évekhez hasonlóan - idén is a gazdaságtudományi képzésekhez kellett.
Pornószínésznő tart szemináriumokat a világ egyik legjobb egyetemén
Miniszterek, országgyűlési képviselők és akadémikusok mellett egy pornószínésznő is szemináriumot tart a világ egyik legjobb egyetemén. A cambridge-i hallgatóknak a 35 éves Nicolette Blue tart szemináriumot arról, hogyan érvényesülhetnek az életben.
A kollégiumi ablakból lövöldözött egy debreceni főiskolás
Air-soft puskával célzott az utcai jelzőtáblákra egy főiskolai hallgató az egyik debreceni kollégium ablakából. Balszerencséjére az esetet az egyik helyi televízió operatőre felvette, a felvételt pedig átadta a rendőrségnek. A hallgató ellen fegyelmi eljárás indítottak, az már most biztos, hogy a kollégiumból kirúgják.
Pösze hallgató nem írhat szakdolgozatot a beszédfejlődésről?
Nem engedték meg egy pösze hallgatónak az egyik hazai felsőoktatási intézményben, hogy szakdolgozatát a gyermeknyelv korai fejlődéséből írja. Az intézményt emiatt elmarasztalta az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH).
Milyenek az idei ponthatárok? Kiderült, kit vettek fel keresztféléves képzésre
Pénteken hozták nyilvánosságra a 2011-es keresztféléves felvételi ponthatárait: több mint 7500 hallgató jelentkezett az egyetemek és főiskolák által meghirdetett felsőfokú szakképzésekre, alap- és mesterszakokra. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a pontszámítás rendszeréről, a legtöbb hallgatót vonzó felsőoktatási intézményekről!
Új mesterszakot indít az ELTE természettudományi kara
Tudománykommunikációs mesterképzést indít 2011 szeptemberétől az ELTE Természettudományi Kara - jelentette be csütörtökön sajtótájékoztatón Bartholy Judit a kar tudományos dékánhelyettese.
A Fidesznél is kiverték a biztosítékot Hoffmann Rózsa tervei
Jelenlegi formájában nem támogatja a felsőoktatási törvény koncepcióját a Fidesz–KDNP-frakció oktatási munkacsoportja - derül ki a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatási államtitkársága és a munkacsoport között, december 23-án zajlott egyeztetés emlékeztetőjéből, amely a Magyar Nemzet birtokába került. A Népszava pedig arról ír, hogy sem a felsőoktatási, sem a közoktatási törvény koncepciója nem talált támogatásra szakmai és politikai körökben.
Jogosan kérnek nyelvvizsgát a hallgatóktól az egyetemek?
„Tavaly végeztem szociológia alapszakon, de a diplomámat nem kaptam meg, mert nem szereztem meg a középfokú nyelvvizsgát. Mivel még nincs diplomám, mesterképzésre sem tudok felvételizni, így fogalmam sincs, mikor végzek az egyetemen. Igazságtalan, hogy míg az osztatlan képzésben tanulóknak öt évük volt a nyelvtanulásra, nekünk erre csak három év jutott” – írta levelében egy fővárosi hallgató. Rossz hírünk van: a felsőoktatási intézmények nem tehetnek különbséget a három- és az ötéves képzések végzősei között. Ha diplomát szeretnének, nyelvvizsgát kell szerezniük.
Tudományos játszóteret építenek a Széchenyi István Egyetemen
Megkezdődött a Mobilis Interaktív Kiállítási Központ építése a Széchenyi István Egyetem campusán: az elsősorban a járműipart bemutató interaktív múzeum a tervek szerint 2012 tavaszán fogadhatja az első látogatóját – írja Győrinap.hu.