38 ezer hallgató, 5820 oktató: Franciaország legjobb orvosi egyeteme
Az Université Pierre et Marie Curie (UPMC) Párizs latin negyedében (Quartier Latin) található, ugyanabban a kerületben, ahol a Pantheon és a Luxembourg palota is. Jelenleg ezt a felsőoktatási intézményt tartják Franciaország legjobb tudományos és orvosi egyetemének.
Németnyelv-tudás nélkül esély sincs munkát találni Ausztriában
Aki egyáltalán nem beszél németül, annak nem sok esélye van arra, hogy Ausztriában vagy Németországban elhelyezkedjen; legfeljebb idénymunkás lehet a mezőgazdaságban - állítják a Népszabadságnak nyilatkozó szakemberek a vasárnapi munkaerő-piaci nyitás előtt.
Megnyirbálnák a hallgatói önkormányzat jogkörét: "abszurd felvetés"?
Manipulálhatóságra és ismerethiányra hivatkozva megnyirbálnák a hallgatói önkormányzatok szavazati jogát a pécsi és a szegedi egyetem Magyar Hírlapnak nyilatkozó professzorai. Úgy vélik, kevesebb diákot kellene delegálni az intézményi szenátusokba, és nem lenne szabad bevonni őket a személyi döntésekbe. A HÖOK elnöke abszurdnak nevezte az elképzelést.
Fontos változás: tízévenként meg kell újítani az egyetemi diplomát?
A Felsőoktatási és Tudományos Tanács (FTT) szerint a felsőoktatás demográfiai problémáinak megoldására az ott szerzett bizonyítványokat és tudást bizonyos időközönként kötelezően meg kellene újítani; a szervezet honlapján közzétett, 81 oldalas elemzésben az áll, hogy még az idén elindítanák a felsőoktatási intézmények második integrációs hullámát.
MSZP: húszéves oktatáspolitikai konszenzust rúg fel a kormány
Az MSZP szerint a kormány felrúgja azt a magyar politikában húsz éve meglévő konszenzust, hogy a felsőoktatást fejleszteni kell.
Beadta a derekát Hoffmann: jövőre már csak 40 ezren juthatnak be az egyetemre
Még a héten benyújtja a kormánynak az átdolgozott felsőoktatási törvénykoncepciót az oktatási államtitkárság. A tervek szerint jövőre 40 ezerre csökkenhet az államilag finanszírozott hallgatói keretszám.
A négy legjobb májusi ösztöndíjpályázat: fotó, zene és orvostudomány
Négyhetes oroszországi ösztöndíj, pályázat fiatal orvosoknak és orvostanhallgatóknak, sajátos témájú verseny zeneszerzőknek - itt vannak a legjobb májusi pályázatok és ösztöndíj-lehetőségek.
Megint összecsapott Hiller és Hoffmann: sok hűhő semmiért?
A felsőoktatási törvény koncepciójáról vitázott kedden a parlamentben, az azonnali kérdések és válaszok órájában a szocialista Hiller István és Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár.
Összeollózott szakdolgozatok: újabb magas rangú politikusok bukhatnak le
Újabb politikusok keveredtek plágiumgyanúba Németországban. Alig néhány héttel azután, hogy Karl-Theodor zu Guttenberg védelmi miniszter kénytelen volt lemondani doktori címéről és hivataláról plágiumvád miatt, több német egyetem bejelentette, hogy újabb közszereplők dolgozatában találtak gyanús átvételeket.
EURES állásbörze: svájci, német és ausztriai munkákat is kínálnak
Idén főként a fiatalokra fókuszál az Európai Foglalkoztatási Szolgálat (EURES) magyarországi szervezetének ingyenes nemzetközi állásbörzéje, amelyet április 29-én rendeznek Budapesten.
Nagy-Britannia "legdivatosabb" egyeteme: ezrek követik Vilmos herceget
Még az ingatlanárakat is felhajtotta Vilmos herceg a St Andrews egyetem vonzáskörében, amikor megkezdte tanulmányait, nem beszélve arról, hogy mekkora lökést adott - akaratlanul - a jelentkezők számának.
Gyorsan lebuktatja az összeollózott szakdolgozatok íróit a plágiumkereső program
Egyre több hazai egyetemen használják a tanárok az online plágiumkereső programot, melynek segítségével kiszűrhető a diplomamunkákba forrásmegjelölés nélkül átemelt - más szerzőktől ellopott - szövegek egy része. A rendszer azonban még nem tökéletes: az idegen nyelvről lefordított szövegeket például nem tudja beazonosítani. Április 23. a könyv és szerzői jogok világnapja.
Titkos videóval kergette halálba kollégiumi szobatársát, bíróság elé kell állnia
Vádat emelt a bíróság Dharun Ravi, a Rutgers University volt diákja ellen, aki tavaly szeptemberben webkamerával felvette homoszexuális szobatársa, a 18 éves Tyler Clementi egyik együttlétét. A videót a közösségi oldalakon is terjesztette.
2011 legjobb külföldi ösztöndíjai: hogyan tanulhatsz Dániában vagy Argentínában?
Bár még mindig az Erasmus-ösztöndíjak a legnépszerűbbek, egyre többen jelentkeznek dél-amerikai oktatási programokra, afrikai önkéntesmunkákra és dániai népfőiskolai szemeszterre. Az ösztöndíjak elnyeréséhez tanulói jogviszony és szakmai tapasztalat sem kell – három ilyen lehetőséget mutatunk be.
Idegenforgalom, média, rendezvényszervezés: itt a legnehezebb munkát találni
A munkakeresők mintegy negyven százaléka szakképesítés és nyelvtudás hiányában csak nagyon nehezen talál munkát - derül ki a Work Force Személyzeti Tanácsadó Kft. elemzéséből.
Jelentősen változik a szakorvosok képzése: állami támogatás, módosuló keretszámok
Az egészségügyi dolgozók itthon tartása és pályaelhagyásuk arányának csökkentése a célja annak az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképzési rendszerről szóló rendeletmódosításnak, amelynek előterjesztését szerdai ülésén fogadta el a kormány - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) egészségügyért felelős államtitkársága.
Mennyit ér a diploma? Tíz szakma, amellyel könnyű állást találni
Biokémikus, orvos-kutató, betegápoló és belső ellenőr - aki ilyen szakmát választ, annak a következő években nem kell a munkanélküliségtől tartania. Az amerikai statisztikai hivatal összegyűjtötte azokat a területeket, ahol 2018-ig jelentősen nő majd a munkaerő iránti kereslet. A listán szereplő tíz szakma közül nyolc az egészségügyhöz és a szépségápoláshoz, egy a pénzügyi szolgáltatásokhoz, egy pedig az információs technológiához kapcsolódik.
Újra Solti Lászlót választották a Szent István Egyetem rektorává
Ismét Solti László akadémikust választották a gödöllői Szent István Egyetem rektorává - közölte az intézmény főtitkári hivatala.
Százmilliókkal tartoznak az egyetemek és főiskolák
A Pécsi Tudományegyetemnek, a Kaposvári Egyetemnek és a bajai Eötvös József Főiskolának is több százmilliós lejárt tartozása van - írja a Napi Gazdaság.
Ennyit ér az óvodapedagógusi diploma: milyenek az elhelyezkedési esélyek?
A fővárosban gyorsan el tudnak helyezkedni az óvodapedagógusok, vidéken azonban alig akad betöltetlen állás. Az alapszak idén sem veszített népszerűségéből, több mint 3600-an jelentkeztek óvodapedagógusi képzésre.