Kitiltották a Corvinusról a Hallgatói Hálózat éjszakai felsőoktatási vitáját
Megtiltotta a Budapesti Corvinus Egyetem rektori hivatala, hogy a felsőoktatási átalakítások ellen tiltakozó Hallgatói Hálózat az intézmény Fővám téri épületében szervezze meg a június 16-ra meghirdetett Éjszaka a felsőoktatásért elnevezésű programot. Az eduline információi szerint a diákszervezet holnap estére szervez demonstrációt, a rendezők ma este egyeztetnek a részletekről.
Egész éjszaka a felsőoktatásról vitáznak a Corvinuson
Egész éjszakás programot szervez a felsőoktatás átalakítása ellen tiltakozó Hallgatói Hálózat a Budapesti Corvinus Egyetemen - az előadások június 16-án, este nyolc órakor kezdődnek.
Mihez lehet kezdeni diploma nélkül?
Egyre kevesebb brit szülő tudja finanszírozni gyermekei egyetemi tanulmányait – egy friss kutatás szerint a következő években jelentősen csökkenthet a felsőoktatási intézménybe felvételizők száma.
Képek: így néz ki a világ tíz legszebb egyeteme és főiskolája
A Princeton, az Oxford és a bolognai egyetem mellett olyan kevésbé ismert egyetemek és főiskolák is felkerültek a világ legszebb campusainak 2010-es Forbes-listájára, mint a Scripps College vagy az Air Force Academy. A lap a rangsort elismert építészek véleménye alapján állította össze.
Rekordot döntöttek az ELTE hallgatói: megnyerték az országos véradóversenyt
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem nyerte idén a felsőoktatási intézmények országos véradóversenyét, amelynek eredményt kedden, a véradók világnapján hirdették ki.
Kémkedéssel vádolnak egy izraeli diákot Egyiptomban
Nem kém a vasárnap Egyiptomban őrizetbe vett Ilan Grapel amerikai-izraeli állampolgár - jelentette ki kedden Avigdor Liberman izraeli külügyminiszter egy interjúban.
Képek: így néz ki a világ egyik legdrágább egyeteme
Több mint 53 ezer dolláros, vagyis tízmillió forintos éves tandíjat szed hallgatóitól a világ egyik legdrágább egyeteme, a George Washington University – igaz, a kollégiumi szobáért, a tankönyvekért és az étkezésért külön már nem kell fizetni.
Hogyan lehet olcsóbban bejutni a legjobb nyári fesztiválokra?
Hazai és külföldi fesztiválokat ajánló cikkeink után most egy kicsit szemügyre vesszük azt a kardinális kérdést, hogy hogyan lehet csökkenteni a nyári bulizás egyébként meglehetősen magas költségeit. Bizonyos bulikon van diákkedvezmény, de ott sem veszett fejsze nyele az ügy, ahol semmilyen engedményt nem kapunk a kék és a narancssárga diákigazolvány bemutatásáért.
Videó: életveszélyes őrület terjed az egyetemisták között
Előre tartanak a spanyolországi üdülővárosok hoteltulajdonosai a brit és német egyetemistáktól, akik a nyári szünet két hónapjában nemcsak napsütésre és bulizásra, hanem – úgy tűnik – életveszélyes szórakozásra is vágynak. Már nem új, de még mindig népszerű mutatvány a balconing, amely miatt 2010 nyarán háromszor annyian kerültek kórházba, mint az előző években.
Újabb politikus bukott le: egymilliós fizetést vett fel, pedig egy órát sem tartott meg
Nem csendesedik Franciaországban a Luc Ferry filozófus személye körüli politikai vita, miután a miniszterelnöki hivatal bejelentette: visszatéríti a Sorbonne egyetemnek a volt oktatási miniszter bérét. A politikus az idei tanévben egyetlen óráját sem tartotta meg, a fizetését azonban felvette.
Képek: meghökkentő divattervek, futurisztikus grafikák
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatói taroltak a YCC 2011-es művészeti pályázatán, melynek témáját idén egy 100. születésnapját ünneplő autógyártó cég történelme adta.
Képek: így néz ki a világ legnagyobb női egyeteme
Szaúd-Arábiában nyílt meg a világ legnagyobb női egyeteme: a felsőoktatási intézmény 800 hektáros campusán összesen ötvenezer hallgató tanul majd.
Blogoló kutatók és nanotudományos közösség a 2011-es Kutatók Éjszakáján
Szeptember 2-ig lehet jelentkezni a „Kutatók a neten 2011” kutatóiblog- és weboldaltalálkozóra.
Jogszerűtlen pénzt kérni a gyerektábori orvosi igazolásért
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) szerint jogszerűtlen, hogy egyes házi gyermekorvosok térítési díjat kérnek a táborozáshoz szükséges igazolás kiadásáért.
Képek: így néz ki a világ legjobb egyeteme
A Harvard évek óta első helyen áll a világ legjobb felsőoktatási intézményeinek rangsorában. A massachusettsi egyetemen az 1600-as évek óta több mint 350 ezren végeztek, köztük negyven Nobel-díjas és hét amerikai elnök.
Megvan, hova költöztetik a természettudományi múzeumot
A majdani Andrássy, vagyis múzeumi negyedbe költözhet a Magyar Természettudományi Múzeum (MTTM), amelynek át kell adnia a jövendő Nemzeti Közszolgálati Egyetem számára a Ludovika főépületét.
Így dolgoznak a bérvizsgázók: több százezer forintba is kerülhet egy-egy nehezebb vizsga
Bérvizsgázás, mobiltelefonos és internetes segítség a vizsgákon, hamis diploma - aki nem akar tanulni, fizetni viszont tud, akár pár nap alatt szerezhet nyelvvizsgát és diplomát.
Negyven egyetem került fel a legveszélyesebb intézmények listájára
A brit egyetemek a szélsőséges gondolkodásmód és a terrorizmus elterjedésének melegágyai – számol be a Daily Mail egy kormányzati jelentés eredményéről.
"Mindenki ugyanattól fél, mindegy, hogy hány éves" - interjú Mihalovics Péterrel
Nem foglalkoznak a politikával, nem szívesen hallatják a hangjukat közéleti kérdésekben, viszont rettegnek az egzisztenciateremtéstől – Mihalovics Péter ifjúságügyi miniszteri biztos szerint ezek a magyar fiatalok legfőbb problémái. A fővárosi szórakozóhely-bezárási hullámmal nem ért egyet, a drogmentes szórakozásért azonban külön programot indítana.
Mégis költöznie kell a közszolgálati egyetem miatt a természettudományi múzeumnak?
A Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatója, Matskási István egy levélből arról értesült, hogy az intézménynek mégis át kell adnia a jövendő Nemzeti Közszolgálati Egyetem számára a Ludovika főépületét - tudta meg az MTI.