Orbán "csak vállat vont" Hoffmann Rózsa lemondására
Már egy hete eljuttatta Orbán Viktornak háromoldalas „panaszlevelét” Hoffmann Rózsa – a Népszabadságnak nyilatkozó kormánypárti politikusok szerint a miniszterelnök elsőre „csak vállat vont”.
Pokorni biztosan nem lesz oktatási államtitkár?
Az oktatási államtitkár csak akkor nyilatkozik a lemondásának felajánlása ügyében, ha beszélt Orbán Viktor miniszterelnökkel; a kereszténydemokrata Hoffmann Rózsa ezt hétfőn mondta a Parlamentben újságíróknak. A fideszes Pokorni Zoltán közölte, nem vállalná az államtitkári posztot; a KDNP frakcióvezetője abban bízik, a kormányfő nem fogadja el a lemondást; az MSZP szerint Hoffmann Rózsa körül elfogyott a levegő.
"Nemtelen támadások ellen kellett védekeznie" - kitart Hoffmann mellett a KDNP
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője megérti Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár lépését, de azzal nem ért egyet. Harrach Péter azt mondta, a frakció az államtitkár mellett áll, és azt javasolja, vonja vissza elhatározását.
Most már biztos: Hoffmann Rózsa benyújtotta lemondását
Az oktatási államtitkárság hétfőn megerősítette, hogy Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár levélben felajánlotta lemondását Orbán Viktor miniszterelnöknek. Szijjártó Péter azt mondta, továbbra is Hoffmann Rózsa vezeti az államtitkárságot, "és így fog ez maradni még hosszú időn keresztül".
Szóba sem került Hoffmann Rózsa lemondása - állítja Szijjártó
Hoffmann Rózsának nincs elegendő támogatottsága, ezért lemondana az államtitkári posztról – értesült az Index. A kormányfő szóvivője cáfolta a távozás hírét.
Hoffmann Rózsa lemondó levelet írt Orbánnak?
Kilátásba helyezte lemondását a miniszterelnöknél Hoffmann Rózsa, a Nemzeti Erőforrás Minisztériumának oktatási államtitkára az index.hu információi szerint.
Nyelvtudás nélkül senki nem vállal munkát külföldön
Szakképzettség és nyelvtudás nélkül nem indulnak külföldre a magyar munkavállalók - derül ki abból a felmérésből, amelyet az áprilisi nemzetközi állásbörze résztvevőinek körében készített az Európai Foglalkoztatási Szolgálat (EURES) magyar szervezete.
Akár nyolcmillió forintot is kérhetnek az ázsiai diákoktól a brit egyetemek
Európán kívüli diákokkal, pontosabban az ő tandíjaikkal akarják a brit egyetemek pótolni állami támogatásuk megcsappanását.
Nem akar költözni a Corvinus Egyetem budai campusa
Jubileumi 150. tanévét zárja a Budapesti Corvinus Egyetem budai campusa, amelynek három karán összesen 364-en vehetik kézhez diplomájukat. A kertészettudományi, az élelmiszer-tudományi és a tájépítészeti karon ugyanakkor aggódnak az egyetem "szétszedéséről" felröppent információk miatt.
Négynapos bemutatkozó rendezvénysorozat a képzőművészeti egyetemen
Négynapos programsorozat keretében mutatkozik be a Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE) Képzőművészet-elmélet Tanszéke (KET); a KET-Hét során többek között kiállításmegnyitó, projektbemutatók, filmvetítések, beszélgetések várják a szakmai és szélesebb közönséget június 20. és 23. között a budapesti Labor Galériában.
Pótvizsga és bizonyítványosztás: mikor lehet reklamálni?
Az elmúlt években több iskolában könyvtári tartozás vagy a be nem fizetett osztálypénz miatt nem adták ki a diákoknak a bizonyítványokat – pedig ezt a jogszabályok szerint nem tehették volna meg. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat a bizonyítványosztásról, a pótvizsgákról és a fellebbezésről.
Több mint nyolcvanezer egyetemista és tanár tüntetett az oktatásért Chilében
Összesen körülbelül nyolcvanezer egyetemi és középiskolai diák, valamint tanár tüntetett az oktatásba fektetett források növeléséért csütörtökön a chilei fővárosban.
"Nem a felsőoktatást kellene izélgetni" - így tüntettek az egyetemisták a Corvinus előtt
Százötven-kétszáz egyetemista tüntetett csütörtök este a Fővám téren, a Hallgatói Hálózat rendezvényén a kormány felsőoktatási tervei és a Budapesti Corvinus Egyetem vezetőségének szerdai döntése ellen tiltakoztak a hallgatók. Az Éjszaka a felsőoktatásért elnevezésű vitafórumot eredetileg a Corvinus aulájában szervezték volna meg, Mészáros Tamás rektor azonban "túlpolitizáltságra" hivatkozva lefújta az előadásokat.
Megszűnnek a tanszékek a kolozsvári magyar egyetemen
Önálló, a román megfelelőivel egyenlő státusú és hatáskörű intézetekbe fog szerveződni a magyar nyelvű oktatás a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetemen (BBTE) - nyilatkozta csütörtökön Magyari Tivadar, az egyetem rektorhelyettese, aki egyben a magyar tagozat felelőse.
Mi a baj a magyar felsőoktatással?
„Ez a negyedik évem budapesti egyetemistaként, így bátran kijelenthetem, hogy ismerem a dörgést. Pontosan tudom, milyen az ország egyik elsőszámú egyetemén társadalomtudományi képzésben (képzéseken) részt venni. Ugyanilyen jelenségekkel találkozhat egy jogásztanonc, egy zeneművészetis vagy egy vidéki műszaki képzésben részt vevő hallgató. Más arcok, más eszközök, kicsit más szabályok, de ugyanaz a rendszer” – olvasható a Publius blog legfrissebb bejegyzésében.
Az európai egyetemek szövetségének tagja lett a BGF
Tagjai közé választotta a Budapesti Gazdasági Főiskolát az Európai Egyetemek Szövetsége (EUA); Európa legjelentősebb felsőoktatási szervezete 47 ország több mint 850 intézményét tömöríti.
Hetvenkilenc év után szerezte meg diplomáját egy 99 éves férfi
99 évesen szerzett diplomát egy férfi az Egyesült Államokban, miután 1932-ben nem sokkal a vizsga előtt kimaradt az egyetemről.
Megkapták a rendőrség igazolását a Corvinusról kitiltott hallgatók
Megkapta a csütörtök esti demonstráció bejelentéséről szóló rendőrségi igazolást a Hallgatói Hálózat. A diákszervezet este nyolcra hirdetett tüntetést a Fővám téri parkba – eredetileg a Corvinus Egyetem aulájában szervezték volna meg az Éjszaka a felsőoktatásért elnevezésű vitafórumot, Mészáros Tamás rektor azonban szerdán lefújta az előadásokat
A legdrágább egyetemek és főiskolák: hol kerül tízmillió forintba egy tanév?
A világ legdrágább felsőoktatási intézményeinek többsége meglepő módon nem Svájcban vagy Nagy-Britanniában, hanem az Egyesült Államokban van. A borsos tandíj nem feltétlenül jár együtt kimagasló képzéssel, rugalmas szabályokkal viszont annál inkább.
Tüntetnek a Corvinusról kitiltott egyetemisták: a Fővám téren lesz a demonstráció
A Budapesti Corvinus Egyetem Fővám téri épülete előtt tart demonstrációt csütörtök este a felsőoktatási átalakítások ellen tiltakozó Hallgatói Hálózat. A diákszervezet eredetileg az egyetem aulájában rendezte volna meg éjszakai vitafórumát, Mészáros Tamás rektor azonban szerdán „túlpolitizáltságra” és anyagi okokra hivatkozva lefújta az előadásokat.