Felsőoktatás Eduline

LMP: az új felsőoktatási törvény diákok tömegét zárja ki az egyetemekről

Elolvasom

A kormány nyilvánosságra került felsőoktatási koncepciója fiatalok tömegeit zárná ki a felsőoktatásból, ráadásul a tervezett intézkedések élesen szemben állnak Magyarország európai uniós kötelezettségeivel és az ország érdekeivel - áll az LMP csütörtöki közleményében, amelyben Osztolykán Ágnes országgyűlési képviselő azt írja: "ha a Fidesz végrehajtja, amit tervez, akkor joggal mondhatjuk, hogy hazugsággal került hatalomra".

Felsőoktatás Eduline

Hosszas vajúdás után sem jut a kormány elé a felsőoktatási tervezet?

Elolvasom

Levették a napirendről az új felsőoktatási törvény szövegének legújabb változatát a közigazgatási államtitkári egyeztetésen – a tervezet több pontját nem találták megalapozottnak, jó néhány kérdés ugyanis „politikai döntést igényel”. A szerdán kiszivárgott koncepció minden eddigi verziónál szigorúbb: rosszul járnak a magánfőiskolák, a felvételizők és az autonómiájukat féltő egyetemek.

Felsőoktatás Eduline

Mennyit érnek a legjobb magyar egyetemeken szerzett diplomák?

Elolvasom

A legjobb magyarországi egyetemek diplomáival még most sem jelent problémát az elhelyezkedés: a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak 93 százaléka az oklevél megszerzését követő fél éven belül állást talált, míg az ELTE-sek kétharmadának már az államvizsga előtt volt állandó állása.

Felsőoktatás Eduline

Nagy változások jönnek: a kormány dönt a bezárásokról, hosszabb lesz a tanárképzés

Elolvasom

A felsőoktatási törvény legújabb koncepciója az eddigieknél szigorúbb kritériumokat szab az intézmények alapítására és működtetésére, megkülönböztet tudományegyetemet, egyetemet és főiskolát, és célul tűzi ki, hogy 2020-ra az államilag támogatott képzésben részt vevők legalább 20 százaléka 1-3 hónapos külföldi ösztöndíjas képzésben részesüljön.

Felsőoktatás Eduline

Újabb drasztikus váltás: mi lesz a szolnoki és a gyöngyösi főiskola sorsa?

Elolvasom

Az egyetemek kormány alá rendelése, a felsőoktatási autonómia megszűnése, 36 milliárd forint kivonása, az államilag finanszírozott hallgatói létszám csökkentése - egyebek között ezeket tartalmazza a felsőoktatási koncepció legújabb tervezete, amelyet szerdai számában ismertet a Népszabadság. A dokumentumban nem szerepel az önálló Károly Róbert Főiskola és a Szolnoki Főiskola.

Felsőoktatás Eduline

Az év 4 legnagyobb bukása: lopáson kapott politikusok

Elolvasom

Nem is olyan rég még a német politika fénylő csillagaként tartották számon Karl-Theodor zu Guttenberget, és csaknem bizonyosra vették, hogy ő lesz Angela Merkel utódja a kancellári székben. Ugyanez a Guttenberg - családjával együtt - most mégis az amerikai Connecticut államba vándorol ki, ahol előadások tartásával, valamint publikálással igyekszik majd keresni kenyerét.

Felsőoktatás Eduline

Hány hónap alatt találnak állást a frissdiplomások?

Elolvasom

Míg az orvosok, a jogászok és a közgazdászok viszonylag gyorsan el tudnak helyezkedni, az agrár-, természet- és társadalomtudományos végzettségűek, valamint a pedagógusok jóval hosszabb idő alatt találnak munkát – derül ki a diplomások életpályáját vizsgáló kutatásokból.

Felsőoktatás Eduline

Bolognaiak a munkaerőpiacon: nyeretlen háromévesek?

Elolvasom

Öt éve vezették be az egész felsőoktatásra kiterjedően az új típusú, kölün alap- és mesterképzésből álló felsőoktatási rendszert és a nagy kérdés már akkor is az volt, hogy hogyan fogadja majd az alapképzés után a tanulmányaikat befejező diákokat a munkaerőpiac. Most kiderült.

Felsőoktatás Eduline

Ki mondta, hogy az egyetemistáknak nincs pénzük?

Elolvasom

„Fent leszel egy hétig” – ezzel a szlogennel hirdette magát az egyik legnagyobb partysítábor-szervező cég az idei szezonra, és a „fent”-et nem csak a hegytetőre értették. A diákoknak szervezett, több ezer főt megmozgató utazások az elmúlt évek egyik legnagyobb sikertörténete, ahol szinte mindenki a haveroknak szervezett néhány fős utazásokkal kezdte.

Felsőoktatás Eduline

Reális-e a nettó 188 ezres kezdő fizetés?

Elolvasom

Azok az egyetemisták és főiskolások, akik még nem ismerik a munkaerő-piaci viszonyokat, irreálisan magas bérigényeikkel jellemzően elrugaszkodnak a valóságtól – derül ki egy, az Educatio Kft. által végzett kutatásból. A megkérdezett hallgatók átlagosan havi nettó 188 000 forintot szeretnének keresni, vagyis ekkora kezdő fizetéstől remélnek megfelelő megélhetést. Kérdés azonban, hogy az elképzelt álomfizetés összhangban áll-e a piaci realitásokkal.

1
625 626 627 628 629
701