LMP: az új felsőoktatási törvény diákok tömegét zárja ki az egyetemekről
A kormány nyilvánosságra került felsőoktatási koncepciója fiatalok tömegeit zárná ki a felsőoktatásból, ráadásul a tervezett intézkedések élesen szemben állnak Magyarország európai uniós kötelezettségeivel és az ország érdekeivel - áll az LMP csütörtöki közleményében, amelyben Osztolykán Ágnes országgyűlési képviselő azt írja: "ha a Fidesz végrehajtja, amit tervez, akkor joggal mondhatjuk, hogy hazugsággal került hatalomra".
Tizenhat évesen diplomázik egy mexikói fiú
A "csodagyerek", Andrew Alexis Almazán Anaya augusztus 18-án teszi le a záróvizsgát pszichológia szakon a mexikóvárosi Del Valle egyetemen.
Hosszas vajúdás után sem jut a kormány elé a felsőoktatási tervezet?
Levették a napirendről az új felsőoktatási törvény szövegének legújabb változatát a közigazgatási államtitkári egyeztetésen – a tervezet több pontját nem találták megalapozottnak, jó néhány kérdés ugyanis „politikai döntést igényel”. A szerdán kiszivárgott koncepció minden eddigi verziónál szigorúbb: rosszul járnak a magánfőiskolák, a felvételizők és az autonómiájukat féltő egyetemek.
Képek: így néz ki a tíz legdrágább luxuskollégium kívülről-belülről
Több mint 13 ezer dollárt, vagyis 2,5 millió forintnak megfelelő összeget fizetnek az elsőéves hallgatók egy-egy szobáért az Egyesült Államok legdrágább egyetemi-főiskolai kollégiumaiban.
Mennyit érnek a legjobb magyar egyetemeken szerzett diplomák?
A legjobb magyarországi egyetemek diplomáival még most sem jelent problémát az elhelyezkedés: a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak 93 százaléka az oklevél megszerzését követő fél éven belül állást talált, míg az ELTE-sek kétharmadának már az államvizsga előtt volt állandó állása.
Képek: az egyetem épülete mellett zuhant le egy helikopter Fokvárosban
A fokvárosi egyetem parkjában zuhant le egy megrongálódott helikopter – a szemtanúk beszámolója szerint a helikopter kényszerleszállás közben egy fának ütközött, a fedélzeten lévő négy ember és az egyetem oktatói, hallgatói közül senki nem sérült meg.
Nagy változások jönnek: a kormány dönt a bezárásokról, hosszabb lesz a tanárképzés
A felsőoktatási törvény legújabb koncepciója az eddigieknél szigorúbb kritériumokat szab az intézmények alapítására és működtetésére, megkülönböztet tudományegyetemet, egyetemet és főiskolát, és célul tűzi ki, hogy 2020-ra az államilag támogatott képzésben részt vevők legalább 20 százaléka 1-3 hónapos külföldi ösztöndíjas képzésben részesüljön.
Eltévedt gólyáknak hasznos az augmented reality
A veszprémi Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának új tanulóit egy okostelefonon futtatható alkalmazás fogja segíteni abban, hogy eligazodjanak a számukra még ismeretlen kampusz épületei között.
Újabb drasztikus váltás: mi lesz a szolnoki és a gyöngyösi főiskola sorsa?
Az egyetemek kormány alá rendelése, a felsőoktatási autonómia megszűnése, 36 milliárd forint kivonása, az államilag finanszírozott hallgatói létszám csökkentése - egyebek között ezeket tartalmazza a felsőoktatási koncepció legújabb tervezete, amelyet szerdai számában ismertet a Népszabadság. A dokumentumban nem szerepel az önálló Károly Róbert Főiskola és a Szolnoki Főiskola.
A világ legjobb filmes iskolái
A prágai filmakadémia (FAMU) a legjobb filmiskola Európában a The Hollywood Reporterben publikált rangsor szerint.
Elhunyt a Pennsylvaniai Egyetem legnagyobb támogatója
Életének 90. évében vasárnap elhunyt Ruth Perelman, aki férjével együtt bőkezű adományokkal segítette több kulturális intézmény munkáját.
Az év 4 legnagyobb bukása: lopáson kapott politikusok
Nem is olyan rég még a német politika fénylő csillagaként tartották számon Karl-Theodor zu Guttenberget, és csaknem bizonyosra vették, hogy ő lesz Angela Merkel utódja a kancellári székben. Ugyanez a Guttenberg - családjával együtt - most mégis az amerikai Connecticut államba vándorol ki, ahol előadások tartásával, valamint publikálással igyekszik majd keresni kenyerét.
Drasztikus tandíjemelés: több tízezer fontos adósságot halmoznak fel
Eddig sem volt olcsó, egy év múlva pedig még többe kerül majd a diploma Nagy-Britanniában: egyes felsőoktatási intézményekben a tandíj az évi 9000 fontot is elérheti. A legtöbb hallgató diákhitelből fedezi majd a tanulás költségeit, így sokan 50 ezer font adóssággal kezdenek neki az álláskeresésnek.
Hány hónap alatt találnak állást a frissdiplomások?
Míg az orvosok, a jogászok és a közgazdászok viszonylag gyorsan el tudnak helyezkedni, az agrár-, természet- és társadalomtudományos végzettségűek, valamint a pedagógusok jóval hosszabb idő alatt találnak munkát – derül ki a diplomások életpályáját vizsgáló kutatásokból.
Friss 2011 - Fiatal képzőművészek tárlata a Kogart Házban
Ismét megrendezik a fiatal képzőművészeti diplomások éves tárlatát, a Friss 2011-et a fővárosi Kogart Házban; augusztus 5-től szeptember 18-ig huszonkét magyar és hat román fiatal alkotásai tekinthetők meg.
Bolognaiak a munkaerőpiacon: nyeretlen háromévesek?
Öt éve vezették be az egész felsőoktatásra kiterjedően az új típusú, kölün alap- és mesterképzésből álló felsőoktatási rendszert és a nagy kérdés már akkor is az volt, hogy hogyan fogadja majd az alapképzés után a tanulmányaikat befejező diákokat a munkaerőpiac. Most kiderült.
Pénz beszél: gazdasági képzés a felsőoktatásban
Nagy népszerűsége ellenére évről évre csökken a gazdaságtudományi oktatásra jelentkezők száma; az alapképzés után a hallgatók nem a további tanulást, hanem a munkaerőpiacot választják - írja a HVG legfrissebb számában.
Ki mondta, hogy az egyetemistáknak nincs pénzük?
„Fent leszel egy hétig” – ezzel a szlogennel hirdette magát az egyik legnagyobb partysítábor-szervező cég az idei szezonra, és a „fent”-et nem csak a hegytetőre értették. A diákoknak szervezett, több ezer főt megmozgató utazások az elmúlt évek egyik legnagyobb sikertörténete, ahol szinte mindenki a haveroknak szervezett néhány fős utazásokkal kezdte.
Tiltakozás Európa-szerte a marosvásárhelyi orvosi egyetemen történtek miatt
Csendes tiltakozást helyezett kilátásba tizenkét európai fővárosban a román nagykövetségek előtt egy civil szervezet, amely a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen a magyar tagozatot ért diszkriminációra kívánja felhívni a figyelmet.
Reális-e a nettó 188 ezres kezdő fizetés?
Azok az egyetemisták és főiskolások, akik még nem ismerik a munkaerő-piaci viszonyokat, irreálisan magas bérigényeikkel jellemzően elrugaszkodnak a valóságtól – derül ki egy, az Educatio Kft. által végzett kutatásból. A megkérdezett hallgatók átlagosan havi nettó 188 000 forintot szeretnének keresni, vagyis ekkora kezdő fizetéstől remélnek megfelelő megélhetést. Kérdés azonban, hogy az elképzelt álomfizetés összhangban áll-e a piaci realitásokkal.