Ahány egyetem, annyi féle módosítás volt az idei tanév rendjében a sokszorosára nőtt energiaárak miatt. Mutatjuk, mikor kezdődik, és meddig tart a vizsgaidőszak az egyetemeken.
Az elszállt rezsiárak miatt számos felsőoktatási intézményben döntöttek úgy, hogy módosítják a korábban közzétett tanév rendjét. Az őszi szünetet későbbre, a tavaszi szünetet pedig korábbra hozták, ezzel is meghosszabbítva azt az időszakot, amit a hallgatók nem az egyetemek épületeiben töltenek.
Míg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen csak december 19-én kezdődött a vizsgaidőszak, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen és a Miskolci Egyetemen már december 12-én elkezdődtek a vizsgák, a második félév a legtöbb felsőoktatási intézményben csak február 27-én indul.
A Károli Gáspár Református Egyetemen a tavaszi szünet az eredeti, áprilisi időpontjában marad, így viszont néhány nappal korábban, február 13-án kezdik el a második félévet.
A Szegedi Tudományegyetem december 24-e és január 1-je között zárva lesz, a szorgalmi időszak a Budapesti Gazdasági Egyetemhez és a Debreceni Egyetemhez hasonlóan február 6-án elkezdődik, míg azonban Szegeden és Debrecenben áprilisban, a BGE-n már március közepén megtartják a tavaszi szünetet.
Hasonlóan döntöttek a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen is, melynek kollégiumai a vizsgaidőszak alatt zárva tartanak, de a szorgalmi időszak az „eredeti” időpontban, február 3-án elkezdődik, a vizsgákat pedig december 19. és január 27. között tartják meg.