Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bár nem kötelességük, a brit királyi család egyre több tagja szerez diplomát. II. Erzsébet még otthon, magántanároktól tanult, a fia, Károly herceg már Cambridge-ben, unokája pedig a skóciai St. Andrews-ban végzett.
Vilmos cambridge-i herceg
Erzsébet királynő legidősebb unokája a skóciai St. Andrews Egyetemen, történelem szakon kezdett, majd másodéves korában földrajzra váltott. Itt találkozott Kate Middletonnal is, de nem csak a könyvtárban üldögélt, támadóként játszott az egyetem vízilabdacsapatában - írja a The Student.
Katalin hercegné
Vilmos herceg felesége, Kate Middleton történelem szakon végzett a St. Andrews Egyetemen, a diplomája megszerzése után pedig részmunkaidőben dolgozott a Jigsaw ruhamárkánál, valamint a családi vállalkozásukban.
Harry herceg felesége, a korábban színésznőként dolgozó Meghan Markle a Chicago közelében található Northwestern Universityn végzett nemzetközi tanulmányok és színház szakon. Az esküvőt követően, 2018-ban visszavonult a színészi hivatásától, a közéletben azonban aktív maradt, és számos jótékonysági szervezetet támogatott, mielőtt 2020-ban a férjével együtt Kaliforniába költöztek.
A királynő és húga, Margit hercegnő volt a brit királyi család utolsó tagja, akik nem jártak iskolába, helyette magántanárok oktatták őket. Erről korábban egy hosszú cikket írtunk:
Erzsébet királynő a második világháború idején egyébként járműkarbantartást tanult.
Károly walesi herceg
Erzsébet királynő legidősebb fia, Károly az első olyan trónörökös, aki egyetemi diplomát szerzett. Egyszerre három szakot – történelmet, antropológiát és archeológiát – tanult a cambridge-i Trinity College-ban, ahol aktív tagja volt a drámaszakkörnek is. Miután Wales hercege lett, elvégzett egy félévet az Aberystwyth Egyetemen, ahol elsajátította a walesi nyelvet, 1975-ben pedig mesterdiplomát szerzett Cambridge-ben.
Beatrix hercegnő
András yorki herceg lánya – vagyis a királynő unokája – a londoni Goldsmith Egyetemen tanult történelmet. Gyermekkorában diszlexiát és diszgráfiát diagnosztizáltak nála, ezért a hercegnő aktív támogatója a tanulási nehézségekkel küzdő gyermekeknek és a velük foglalkozó olyan intézményeknek.
Eugénia hercegnő
Beatrix hercegnő húga 2012-ben szerzett diplomát a Newcastle Universityn, ahol angol irodalmat, történelmet, és politikát is hallgatott.
Peter Phillips
Anna brit királyi hercegnő – ő a királynő egyetlen lánya – legidősebb fia a University of Exeteren végzett sporttudomány szakon, játszott az egyetemi rögbicsapatban, jelenleg pedig a SEL (UK) sportvállalat vezérigazgatója. Mivel születésükkor Anna hercegnő visszautasította, hogy a gyermekei királyi rangot kapjanak, így sem Peter, sem a húga, Zara Tindall nem rendelkeznek királyi címmel, ennek ellenére Peter Phillips jelenleg a 14. helyet foglalja el a brit trónöröklési rendben.
Zara Tindall
Zara Tindall, leánykori nevén Zara Phillips a bátyjához hasonlóan a University of Exeteren diplomázott fizioterápia szakon, a 2012-es londoni olimpián pedig ezüstérmet szerzett a brit lovastusa csapat tagjaként.