Még jelentkezhettek: ezzel az ösztöndíjjal 150 ezer forintot is kaphattok félévente

Az Útravaló Ösztöndíjprogram idén is meghirdeti az Út a diplomához ösztöndíj- és önköltség-támogatási programot, amire a nehéz szociális helyzetben élők – kiemelten a roma hallgatók – pályázhatnak.

  • Eduline

A 2019/2020-as tanévben is lehet pályázni az Út a diplomához elnevezésű ösztöndíjra, amivel az önköltséges képzésben tanulók és a felsőoktatási szakképzésben részt vevő hallgatók is egyaránt támogatást nyerhetnek. A pályázat célja az esélyegyenlőség javítása, és a felsőfokú végzettséghez jutás támogatása.

Fizetős képzések: ezekkel az ösztöndíjakkal visszakaphatjátok az önköltség díját

Vannak ösztöndíjak, amelyekre kifejezetten önköltséges képzésen tanulók pályázhatnak. Érdemes utánanézni az egyetemi honlapokon, mert több százezer forintot spórolhattok az önköltségen. Mutatjuk, hogy mire kell keresnetek.

Az ösztöndíjnak két típusát lehet elnyerni: az „A” komponens keretében 150 ezer forint/félév vissza nem térítendő, szabadon felhasználható támogatás igényelhető, míg a „B” kategóriában a hallgatók az önköltség finanszírozását kérhetik – az önköltség mértékének maximum 95 százalékát lehet megkapni, és ez nem haladhatja meg a 400 ezer forint/féléves összeget.

A pályázatok benyújtásának a végső beadási határideje: 2019. szeptember 30. Az ösztöndíjról további információkat itt találtok.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

Lannert Judit átalakítaná az érettségit és megvizsgálná a gimnáziumi felvételi rendszerét

Miniszterként első nagyinterjúját Lannert Judit a Balzac diákmédiának adta. A beszélgetésben a diákok túlterheltségéről, az érettségi és a gimnáziumi felvételi rendszer lehetséges reformjáról, a mesterséges intelligencia oktatásban betöltött szerepéről, valamint az iskolai szegregáció és az elitképzés problémáiról is beszélt. Az interjúból az is kiderült, hogy pályafutása elején két évig egy gyermekotthonban dolgozott nevelőtanárként.

Vitézy Dávid: több ezer új kollégiumi férőhely épülhet az uniós pénzekből

Miközben országosan közel 70 ezerre tehető a kollégiumi férőhelyhiány, és számos egyetemi kollégium felújításra szorul, a kormány új kollégiumi helyek építését ígéri az uniós forrásokból. Vitézy Dávid a pénteki sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Brüsszelből hazahozott pénzek egy részét a lakhatási válság enyhítésére fordítanák.

Még ennél is jobban kihasználná a rakpart lehetőségeit a Fővárosi Diákközgyűlés

Bár a nyári időszakban esténként már most is lezárják a pesti alsó rakpart egy szakaszát az autóforgalom elől, a Fővárosi Diákközgyűlés tagjai szerint a Duna-partban még több lehetőség rejlik. A testület egy olyan programot mutatott be, amely a rakpartot még inkább a kikapcsolódás, a közösségi élet és a fenntartható városhasználat szolgálatába állítaná.