Mire lenne jó a "gólyahitel"?

A hallgatók október 15-én kaphatják meg először a szabad felhasználású diákhitelt, ami néhányuknak késői lehet. Emiatt tervben van az úgynevezett „gólyahitel” bevezetése, amelyet már a ponthatárok kihirdetését követően igényelni lehetne.

  • Eduline

Erről Magyar Péter, a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója az Inforádiónak beszélt. Azt mondta, a tapasztalatok azt mutatják, hogy például egy vidéki hallgató rendkívül magas költségekkel szembesülhet, ha egy fővárosi egyetemre vagy főiskolára kerül be, még akkor is, ha állami ösztöndíjas képzésen kezd el tanulni. Főleg akkor, ha nem kap kollégiumi helyet.

Hozzátette: a Diákhitel Központ október 15-én tud először szabad felhasználású hitelt utalni, ami néhányuknak késői lehet. Emiatt tervben van az úgynevezett gólyahitel bevezetése, amelyet a ponthatárok kihirdetése után egyből igényelni lehetne.

Diákhitel: meddig kell igényelni, hogy már októberben megkapjátok a kölcsönt?

Meddig kell elindítani az igénylést, hogy már októberben megkapjátok a szabad felhasználású diákhitel 1-et vagy az önköltséges szakok képzési díjára fordítható diákhitel 2-t?

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.