Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy héttel, április 6-áig meghosszabbítják a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) által szervezett adománygyűjtést, amelynek keretében tartós élelmiszereket várnak az ország felsőoktatási intézményeiben.
Gulyás Tibor, a HÖOK elnöke elmondta: húsvétra adománygyűjtő akciót hirdettek, a "Több lett, maradhat?" elnevezésű kampány keretében tartós élelmiszert gyűjtenek a rászorulóknak.
A gyűjtést a HÖOK Mentorprogramhoz csatlakozó hallgatói önkormányzatok önkéntesei koordinálják, akik intézményenként több kijelölt gyűjtőpontokon várják a hallgatók felajánlásait.
Az idén szervezték meg másodszor az országos adománygyűjtést, tavaly 60 felsőoktatási intézményben öt tonna tartós élelmiszert gyűjtöttek össze egy hasonló akcióval.
A HÖOK elnöke elmondta, idén az ország minden nagy felsőoktatási intézményének hallgatói önkormányzata részt vesz a gyűjtésben, országszerte 21 városban, 80 gyűjtőponton várják a tartós élelmiszereket 2018. március 1. és - a meghosszabbított határidő szerint - április 6. között. (A határidő eredetileg március 29. volt.) Hozzátette: a cél az, hogy tíz tonna adományt gyűjtsenek össze.
Az adományokat a Karitatív Tanács tagszervezetein - Katolikus Karitász, Magyar Református Szeretetszolgálat, Magyar Máltai Szeretetszolgálat, Ökumenikus Segélyszervezet, Baptista Szeretetszolgálat, Magyar Vöröskereszt - keresztül juttatják el a rászoruló családokhoz.
Végérvényesen eltűntek a "romkocsmák félhomályában merengő" hallgatók az egyetemekről - egyre többen dolgoznak az előadások és szemináriumok mellett, megélhetési problémáik miatt sokan napi hat-nyolc órás műszakot vállalnak. Nem véletlenül: a ösztöndíjak összegén tizenegy éve egy forintot sem emeltek, havi 10-20 ezer forintból pedig még a kollégisták sem tudnak megélni.