Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Miért alapítottak békedíjat és miért titkosítják évtizedekre a jelölést? Mindre választ ad a TEDed videója.
Számos Alfred Nobel életéről szóló elmélet közül az egyik, hogy a dinamit feltalálója azért alapította a békedíjat, mert saját találmányával a hadiipart is kiszolgáta. Egy romantikusabb elmélet szerint ismerettség fűzte egy lelkes női békeaktivistához. Ezek ugyan még mindig talányos részletek, de mindent bemutat az alábbi videó az érdemes személyek jelölésén át a Nobel-békedíj átasáig.
Így képet kaphatunk arról is, hogy mikénr lett idén Juan Manuel Santos kolumbiai elnök a Nobel-békedíj legújabb kitüntetettje.
A legesélyesebbnek tartott japán Murakami Haruki mellett két magyar, Nádas Péter és Krasznahorkai László is elnyerheti az aranyplakettet. Minden évben közzéteszi fogadási listáját a Nobel-díjra esélyesnek tartott írókról a Ladbrokes fogadóiroda. Idén a kilencedik kiemelt Krasznahorkai László, akinek a hazai irodalmi életben azt követően csapott fel ismét a népszerűsége, miután angol nyelven is megjelentetett írásaival elnyerte a Man Booker-díjat .