Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ha imádtatok gyerekként mágnesekkel játszani, ettől eldobjátok az agyatokat.
Ha azt gondolnátok, hogy egy mágnes csak kétféle módon lehet játék, akkor tévedtetek. Két norvég hallgató a Norvég Tudományos és Technológiai Egyetemen leszámolt a konvenciókkal a mágnesekkel kapcsolatban, megalkották a Maginationt.
Egy többszínű készletet állítottak össze, amelyek a mágnesek polaritását figyelembe véve, de nagy szabadsággal rakosgathatók egymás mellé. Ügyességi és logikai játékokat játszhattok:
rakosgassátok egymás mellé felváltva a különböző elemeket, az veszít, aki nem a megfelelőpolaritást választja, ezért "összeugrik" a lerakott mágnesmező (nem mágneses mező, az a játék alapja).
játszatok asztali hokit, hogy a mágneses taszítást kihasználva kapura lőttök a korongokkal.
egy mágneses "falon" belül rakosgassátok a saját színeteket, az veszít, akinél összeugranak a korongok
A mi rajongásunkat már elnyerte, ahogyan a domborzati színekben játszó homokozó is, amit egy programozó alkotott:
Egy szenzor letapogatja a homok felületét és domborzati térképpé festi át a játék egy projektorral. Az Imguron csak Thomwolfként ismert programozó szakember egyedi ajándékkal tervezte meglepni fiát a három éves születésnapján, motivációja tehát akadt bőven. Mivel is szeret játszani ebben a korban egy gyerek? Hát persze, hogy alig lehet ilyenkor bárkit kirángatni a homokozóból!