A tavalyi sikereken felbuzdulva idén ismét indít ingyenes informatikai képzést a kormány. Szerdán indult a jelentkezés, de érdemes sietni, ugyanis most maximalizálva lett a résztvevők száma.
Milyen tudást szerezhettek meg a kurzus során?
A képzés alatt alapvető digitális készségeket szerezhettek, illetve a programozás alapjaiba is betekintést nyerhettek egy weboldal felépítésén keresztül. Az első napokban alapszintű informatikai ismereteket szerezhettek a felhő alapú munkavégzéssel, a biztonságos internetezéssel, a Windows operációs rendszerrel és a hálózati alapismeretekkel kapcsolatban - olvasható az ujratervezes.nive.hu oldalon.
Mennyi ideig tart a képzés?
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleményében ismertette, hogy a képzés a program első körének tapasztalatai alapján négy hétre rövidül - korábban nyolc hetes volt. Az e-learning tananyag feldolgozása - előzetes tudástól függően - napi 2-6 óra elfoglaltságot jelent, így rugalmasan beépíthető a mindennapokba - írták.
Kik jelentkezhetnek?
Bárki, aki elmúlt 18 éves. A résztvevők összetétele tavaly is igen vegyes képet mutatott. A sikeres vizsgázók között akad olyan, aki korábban jogászként, futárként, agrármérnökként, tolmácsként, borászként vagy színészként tevékenykedett, de találhatunk még a résztvevők között festőművészt és táncoktatót is - közölte György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.
Hányan jelentkezhetnek?
A teljesen ingyenes képzésre ezúttal maximum 10 ezren jelentkezhetnek. Így nagyon kell sietniük azoknak, akik szeretnének részt venni rajta, ugyanis az előző alkalommal már egy nap alatt túllépte a jelentkezők száma a mostani limitet - 24 óra alatt több mint 15 ezren adták le a jelentkezésüket, ez a szám pedig a regisztráció végéig összesen 61 886-ra kúszott fel.
Mikor kezdődik a kurzus?
A képzés a jelentkezések függvényében várhatóan augusztus 2-án kezdődhet el.
Ha nem sikerül a vizsga, kell utólag fizetni a képzésért?
Nem, sikertelen vagy el nem végzett záróvizsga esetén sincsen visszafizetési kötelezettség.
Milyen lehetőségek vannak a képzés után?
A tavalyi évhez hasonlóan a kurzust sikeresen teljesítők közül 500 résztvevő 100 százalékos állami támogatással tanulhat tovább a Struktúraváltó Program bizonyítvánnyal záruló képzések egyikén és válhat programozóvá - írta az ITM.
A képzéssel és a jelentkezéssel kapcsolatos további tudnivalókat itt találjátok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|