szerző:
Eduline

Szeptember 7-ig jelentkezhettek az október-novemberi érettségi vizsgákra. Íme, a legfontosabb tudnivalók.

Hiába végeztek már egy tantárggyal, nem érettségizhetnek előbb a középiskolások

Kik érettségizhetnek ősszel?

Csak azok, akiknek már van érettségi bizonyítványuk. Annak ellenére, hogy az előrehozott érettségi volt a legnépszerűbb vizsgatípus az október-novemberi vizsgaidőszakban, utoljára 2013-ban tehettek ősszel ilyen vizsgát a középiskolások. Ráadásul tavasszal sem lehet többé mindenből, csak informatikából és élő idegen nyelvekből. A döntéssel több ezren jártak rosszul: a részleteket itt olvashatjátok.

Azok ugyanakkor, akiknek már van előrehozott, középszintű vizsgájuk ezekből a tárgyakból, szintemelő vizsgát ősszel is tehetnek. Az érettségi vizsgatípusokról szóló összefoglalónkat itt találjátok.

Meddig jelentkezhettek és hogyan?

Szeptember 7-ig jelentkezhettek az idei őszi érettségire, a jelentkezési lapokat a vizsgaszervezésre kijelölt középiskolákban vagy fővárosi, megyei kormányhivatalokban lehet beszerezni, várhatóan augusztus második felétől. Bővebb információkat itt találtok.

Mikor tartják a vizsgákat?

Az írásbeli vizsgákat október 9-22. között írják meg az érettségizők, az emelt szintű szóbelik november 5. és 9., a középszintűek pedig november 16. és 20. lesznek.

Az őszi érettségi vizsgaidőpontjainak teljes listáját itt nézhetitek meg.

Milyen tárgyakból érettségizhettek?

2014-ben több tárgyból megszűnt az érettségi, így többek között ábrázoló és művészeti geometriából, a magyar népzene alapjaiból, hangtani és akusztikai ismeretekből, illetve hangkultúrából sem érettségizhettek már. A négy kötelezővel együtt összesen hetvenkilenc tárgyból tehettek ősszel érettségit, a teljes listát az Oktatási Hivatal honlapján találjátok.

Mik a témakörök és a követelmények?

Az őszi érettségi nyilvánosságra hozott anyagait tantárgyanként itt találjátok.

Mennyit kell fizetni?

A középszintű érettségi vizsga ára az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 15 százaléka, az emelt szintűé pedig 25 százaléka. Ez 2015-ben 16, illetve 26 ezer forintot jelent.

Mit csinálhattok, ha nem vettek fel egyetemre, főiskolára? Így lehet szuper a következő év.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!