Hány ponttal lehetett bekerülni az ELTE-re, a BME-re, a Corvinusra és a SE-re?
A legnépszerűbb budapesti egyetem legtöbb képzésén magasabb ponthatárt húztak, mint egy évvel korábban: van olyan szak, amelyhez a tavalyi 350 helyett az idén már 390 pontot kellett gyűjteniük a felvételizőknek. A Budapesti Corvinus Egyetemen ráadásul három szak központi ponthatárát is megemelték, így van, aki a biztosra vett állami ösztöndíjas helyről csúszott le.
Sok szakon a minimumpontszám is elég volt: természettudományi képzések
Biológia, földrajz, kémia - a természettudományi alapképzések közül ezekre jelentkezett a legtöbb diák. Mutatjuk a nappali tagozatos, állami ösztöndíjas képzések ponthatárait.
Ilyenek a ponthatárok az informatikai szakokon
Majdnem ötezren jelentkeztek a legnépszerűbb informatikai alapszakra, a sok diákot vonzó egyetemeken ezért az idén is nagy volt a verseny az állami ösztöndíjas helyekért. Megnéztük, hány ponttal lehetett bekerülni az informatikai alapképzésekre.
Az ELTE-n, a Corvinuson és Debrecenben kellett a legtöbb pont: társadalomtudományi szakok
Nyilvánosak a 2014-es felvételi ponthatárai: megnéztük, milyen pontszámmal kerültek be azok, akik társadalomtudományi szakra jelentkeztek. A nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai.
Több mint 400 pont kellett az általános orvosi képzéshez
Kihirdették a 2014-es felvételi ponthatárait: íme, a népszerű orvosi és egészségügyi képzések állami ösztöndíjas ponthatárai.
Itt a lista: ilyenek a ponthatárok a legnépszerűbb mesterszakokon
Vezetés és szervezés, pénzügy, nemzetközi tanulmányok - ezek voltak az idei felvételi legnépszerűbb mesterképzései. Megnéztük, hány ponttal lehetett bekerülni nappali tagozatos, állami ösztöndíjas helyre.
Ezekre a szakokra szinte lehetetlen volt bekerülni: a 10 legmagasabb ponthatár
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi ponthatárait - itt találjátok azoknak az alap- és osztatlan szakoknak a listáját, amelyekre kitűnő érettségi és nyelvvizsga nélkül nem lehetett bekerülni.
Ezek a felvételizők jól jártak: hármas érettségi is elég volt a legtöbb műszaki képzéshez
Gépészmérnöki, műszaki menedzser, villamosmérnöki, gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki, járműmérnöki - ezek voltak az idei felvételi legnépszerűbb műszaki alapszakjai. Íme, az állami ösztöndíjas, nappali képzés ponthatárai.
Itt vannak a legnépszerűbb bölcsészképzések 2014-es ponthatárai
Pszichológia, anglisztika, történelem, szabad bölcsészet - ezekre a bölcsészképzésekre jelentkeztek a legtöbben a 2014-es felvételin. Mutatjuk a ponthatárokat.
Kellemetlen meglepetés: három szakon is megemelte a ponthatárokat a Corvinus
Az államtitkárság ígérete ellenére három szakon is a központilag meghatározott, állami ösztöndíjas ponthatárnál magasabban húzta meg a bekerülési limitet a Budapesti Corvinus Egyetemen: a kereskedelem és marketing alapszakra 452, a nemzetközi gazdálkodás szakra 463, a turizmus-vendéglátás képzésre pedig 446 ponttal lehetett bekerülni.
Megvannak a 2014-es ponthatárok: hány pont kellett a tíz legnépszerűbb alapszakhoz?
Gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás, mérnökinformatikus, ápolás és betegellátás - a 2014-es felvételin is ezek az alapszakok vonzották a legtöbb jelentkezőt. Megnéztük, hány ponttal lehetett bejutni azokra a népszerű BA- és BSc-képzésekre, amelyeken nem központi ponthatárt húztak.
Megvannak a 2014-es ponthatárok! Itt az összes adat
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi ponthatárait - itt találjátok az összes adatot intézményenként, karonként és szakonként.
Megvannak az első felvételi adatok: 8600-an kerültek be az ELTE-re
8600 felvételiző jutott be az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) képzéseire, közülük ötszázan osztatlan tanári képzésen kezdik meg tanulmányaikat szeptembertől – közölte az eduline-nal az intézmény.
Megvannak a 2014-es ponthatárok - percről percre
Ma este kiderült, kit melyik egyetemre vagy főiskolára vettek fel. Több szakra a minimális 260 ponttal is be lehetett kerülni, a legnépszerűbb gazdasági, bölcsészet- és társadalomtudományi képzésehez azonban kitűnő érettségi és nyelvvizsga kellett. Folyamatosan frissítjük tudósításunkat.
Fontos infó felvételizőknek: mindenki csak egy szakra kerülhet be
Hány szakra kerülhetnek be a felvételizők? Mi dönt arról, melyik képzést kezdhetik el? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Ők a 2014-es felvételi igazi rekorderei: a legidősebb és a leggyorsabb jelentkező
Több mint 106 ezren jelentkeztek az idei felvételire, 69 ezren valamilyen alapképzést választottak. Volt, aki nyolc perc alatt töltötte ki és adta le az elektronikus jelentkezési lapot, másnak két hónapra volt szüksége a döntéshez. Íme, a felvételi rekorderei.
Így élhetitek túl a ponthatárhúzás napját - stresszoldás mesterfokon
Ha még mindig a szakok sorrendjén görcsöltök, vagy félóránként újraszámoljátok a pontjaitokat, akkor biztosak lehettek benne, hogy túlstresszelitek a felvételit. Íme néhány relaxációs technika, amellyel túlélhetitek a ponthatárhúzás napját.
Néhány óra múlva jönnek a ponthatárok: elindult a visszaszámlálás
Várhatóan ma este 20 órától hozzák nyilvánosságra a szeptemberben induló felsőoktatási képzések ponthatárait.
Ma húzzák a ponthatárokat: a 2014-es felvételi három nagy kérdése
Ma húzzák a 2014-es felvételi ponthatárait - este nyolckor kiderül, változtatnak-e a tizenhat népszerű szak ponthatárain, többen jutnak-e be egyetemre vagy főiskolára, mint tavaly, és hogy melyik szakhoz kell a legtöbb pont.
Hol bulizhattok a ponthatárhúzás után?
Hol ünnepelhettek a ponthatárhúzás éjszakáján? Itt vannak a legjobb bulik az ország több pontjáról.