Megvannak a friss eredmények: 74 ezren kerültek be egyetemre, főiskolára
1300 diákkal többen, 73 973-an jutottak be valamelyik egyetemre vagy főiskolára az idei felvételin - ez azt jelenti, hogy tíz jelentkezőből heten jó hírt kaptak csütörtök este.
Több mint 1200-an kerültek be a Nyíregyházi Főiskolára
Húsz százalékkal több, összesen 1246 felvételiző került be a Nyíregyházi Főiskolára, mint egy évvel korábban.
Felvételi: aki elérte a ponthatárt, bekerült a kiválasztott szakra
Bekerültetek-e a kiválasztott szakra, ha elértétek a csütörtök este kihirdetett ponthatárt? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A három legmeglepőbb dolog a 2014-es felvételin
Csütörtök este kihirdették a 2014-es felvételi ponthatárait: a jelentkezőket több kellemetlen meglepetés is érte - összegyűjtöttük őket.
Ezekre a mesterszakokra szinte lehetetlen volt bekerülni: a tíz legmagasabb ponthatár
Fizikus, földtudomány, vidékfejlesztési agrármérnöki - ezekre a mesterképzésekre csak a maximális 100 ponttal lehetett bekerülni. Íme, a tíz legmagasabb ponthatár az MA- és MSc-szakokon.
Itt vannak a friss adatok: majdnem 4800-an jutottak be a BGF-re
Majdnem 4800 felvételiző került be a Budapesti Gazdasági Főiskolára (BGF) – az idén a turizmus-vendéglátás, a...
Hány ponttal lehetett bekerülni az ELTE-re, a BME-re, a Corvinusra és a SE-re?
A legnépszerűbb budapesti egyetem legtöbb képzésén magasabb ponthatárt húztak, mint egy évvel korábban: van olyan szak, amelyhez a tavalyi 350 helyett az idén már 390 pontot kellett gyűjteniük a felvételizőknek. A Budapesti Corvinus Egyetemen ráadásul három szak központi ponthatárát is megemelték, így van, aki a biztosra vett állami ösztöndíjas helyről csúszott le.
Sok szakon a minimumpontszám is elég volt: természettudományi képzések
Biológia, földrajz, kémia - a természettudományi alapképzések közül ezekre jelentkezett a legtöbb diák. Mutatjuk a nappali tagozatos, állami ösztöndíjas képzések ponthatárait.
Ilyenek a ponthatárok az informatikai szakokon
Majdnem ötezren jelentkeztek a legnépszerűbb informatikai alapszakra, a sok diákot vonzó egyetemeken ezért az idén is nagy volt a verseny az állami ösztöndíjas helyekért. Megnéztük, hány ponttal lehetett bekerülni az informatikai alapképzésekre.
Az ELTE-n, a Corvinuson és Debrecenben kellett a legtöbb pont: társadalomtudományi szakok
Nyilvánosak a 2014-es felvételi ponthatárai: megnéztük, milyen pontszámmal kerültek be azok, akik társadalomtudományi szakra jelentkeztek. A nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai.
Több mint 400 pont kellett az általános orvosi képzéshez
Kihirdették a 2014-es felvételi ponthatárait: íme, a népszerű orvosi és egészségügyi képzések állami ösztöndíjas ponthatárai.
Itt a lista: ilyenek a ponthatárok a legnépszerűbb mesterszakokon
Vezetés és szervezés, pénzügy, nemzetközi tanulmányok - ezek voltak az idei felvételi legnépszerűbb mesterképzései. Megnéztük, hány ponttal lehetett bekerülni nappali tagozatos, állami ösztöndíjas helyre.
Ezekre a szakokra szinte lehetetlen volt bekerülni: a 10 legmagasabb ponthatár
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi ponthatárait - itt találjátok azoknak az alap- és osztatlan szakoknak a listáját, amelyekre kitűnő érettségi és nyelvvizsga nélkül nem lehetett bekerülni.
Ezek a felvételizők jól jártak: hármas érettségi is elég volt a legtöbb műszaki képzéshez
Gépészmérnöki, műszaki menedzser, villamosmérnöki, gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki, járműmérnöki - ezek voltak az idei felvételi legnépszerűbb műszaki alapszakjai. Íme, az állami ösztöndíjas, nappali képzés ponthatárai.
Itt vannak a legnépszerűbb bölcsészképzések 2014-es ponthatárai
Pszichológia, anglisztika, történelem, szabad bölcsészet - ezekre a bölcsészképzésekre jelentkeztek a legtöbben a 2014-es felvételin. Mutatjuk a ponthatárokat.
Kellemetlen meglepetés: három szakon is megemelte a ponthatárokat a Corvinus
Az államtitkárság ígérete ellenére három szakon is a központilag meghatározott, állami ösztöndíjas ponthatárnál magasabban húzta meg a bekerülési limitet a Budapesti Corvinus Egyetemen: a kereskedelem és marketing alapszakra 452, a nemzetközi gazdálkodás szakra 463, a turizmus-vendéglátás képzésre pedig 446 ponttal lehetett bekerülni.
Megvannak a 2014-es ponthatárok: hány pont kellett a tíz legnépszerűbb alapszakhoz?
Gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás, mérnökinformatikus, ápolás és betegellátás - a 2014-es felvételin is ezek az alapszakok vonzották a legtöbb jelentkezőt. Megnéztük, hány ponttal lehetett bejutni azokra a népszerű BA- és BSc-képzésekre, amelyeken nem központi ponthatárt húztak.
Megvannak a 2014-es ponthatárok! Itt az összes adat
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi ponthatárait - itt találjátok az összes adatot intézményenként, karonként és szakonként.
Megvannak az első felvételi adatok: 8600-an kerültek be az ELTE-re
8600 felvételiző jutott be az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) képzéseire, közülük ötszázan osztatlan tanári képzésen kezdik meg tanulmányaikat szeptembertől – közölte az eduline-nal az intézmény.
Megvannak a 2014-es ponthatárok - percről percre
Ma este kiderült, kit melyik egyetemre vagy főiskolára vettek fel. Több szakra a minimális 260 ponttal is be lehetett kerülni, a legnépszerűbb gazdasági, bölcsészet- és társadalomtudományi képzésehez azonban kitűnő érettségi és nyelvvizsga kellett. Folyamatosan frissítjük tudósításunkat.