30 percük van az érettségizőknek a második rész feladatainak elvégzésére.
A nyelvhelyességi feladatok között szerepel görögdinnye fesztiválról szóló szöveg, 17. századi bevásárlólista és biciklizés a -30 fokban.
Ebben a feladatrészben is rengeteg a lyukas szöveg. A diákoknak többek között előre megadott szókészletből kell kiválogatni, hogy azok hová valók, de kaptak olyan lyukas szöveges feladatot is, ahol a szövegkörnyezet alapján, egyéb segítség nélkül kell kitalálniuk, hogy milyen szavak, szószerkezetek, kötőszavak valók a szövegbe.
Ez a vizsgarész is jellemzően 3-4 feladatból áll, melynek során azt mérik fel, hogy megvan-e a szinthez megkövetelt szókincse a vizsgázóknak, ismerik-e a szükséges nyelvtanokat, nyelvtani szerkezeteket, illetve egyes szavak, kifejezések ragozásait, azok kommunikációs használatát.
A feladatok között szerepelhet olyan, hogy négy lehetőség közül kell kiválasztani a szövegkönyezetbe illő kifejezést, vagy egy hiányos szöveget kell önállóan kiegészíteni. Emellett a vizsgázók találkozhatnak kiemelt mondatrészek helyének azonosításával, megadott szavak (vagy ragozott-képzett változatuk) szövegbe illesztésével, és szöveg átalakítással megadott szempontok alapján is.
A középszintű angolérettségit író diákoknak egyébként egy órájuk volt arra, hogy megcsinálják a vizsga olvasott szöveg értésére épülő feladatsorát.
A nyelvhelyességi feladatlappal 30 percen át foglalkozhatnak.
Hogy az első részben idén milyen feladatok szerepeltek, arról ebben a cikkünkben olvashattok.
Mint minden évben, az Eduline-on idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről.
A vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk téjékozódhattok elsőként.
És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.
Délutánonként pedig arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.
Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2024-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
|
Az angolérettségi egyébként négy részből áll, ezeket a következőképpen pontozzák majd az azt javító tanárok:
- az olvasott szöveg értésére 33 pont a maximum,
- a nyelvhelyességre 18,
- a hallott szöveg értésére 33,
- az íráskészségre pedig szintén 33 jár.
A júniusi szóbeli vizsgákon szintén 33 pontot lehet majd összeszedni, így áll össze majd az angolérettségi 150 pontja.
Mivel az emelt szintű vizsgát a diákok központilag írják, erről csak a délután folyamán lesznek információink. Érdemes lesz figyelni az Eduline-t ekkor is.
Folyamatosan frissülő tudósításunkat az angolérettségiről itt találjátok: