Az érettségi előtti hetekben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan, és mire érdemes odafigyelni a vizsgán, milyen trükkök vannak és milyen tanácsokat érdemes megfogadni azoknak, akik a "túlélésre" mennek. Most ez utóbbit nézzük meg a matekérettségire fókuszálva.
"Azoknak, akik tartanak a matektól és középszinten a minimumra mennek, nagyon fontos, hogy az első feladatrészben jól teljesítsenek és igyekezzenek minél több egyszerűen megszerezhető pontot bezsebelni" – ezt ajánalotta már tavaly is Rubovszky Cecília, a Studium Generále matekszekciójának vezetője, és a tanácsát idén is érdemes megfogadni.
A középszintű, írásbeli matekérettségin összesen 100 pontot lehet szerezni. Az első, rövidebb feladatokból álló részben maximum 30 pont, a második, nehezebb feladatrészben pedig összesen 70 pont érhető el. Az első feladatlap megoldására, vagyis összesen 12 feladatra 45 percet kapnak a diákok.
Fontos, hogy az érettségi előtti időszakban minél több ilyen feladatsort oldjatok meg időre, mert csak így lesz meg a kellő rutinotok a 45 perces részben, hiszen az első részben viszonylag kevés idő jut egy-egy feladatra, még kevesebb idő az ellenőrzésre. Viszont, ha rutint szereztek már a felkészülés alatt, a vizsgán is könnyebben fog menni a megoldás - tanácsolja a szakember.
A második részben is vannak minden évben könnyebbnek számító részfeladatok, itt is ügyesen össze lehet szedni olyan pontokat, amikkel talán meg is van a vizsga.
Mindezek mellett a megoldókulcsokat is folyamatosan nézzétek, és ha hibáztatok, akkor ott érdemes újra átnézni a feladatot, mert ebből tanulhattok a legtöbbet.
Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.
És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.
Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.
Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2023-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
|