szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A matekérettségire – közép és emelt szinten is – függvénytáblázatot, körzőt, vonalzót, szögmérőt és számológépet (ami szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas) vihettek be.

"Tényleg nagyon sok segítség van a függvénytáblázatban, de csak úgy segíthet, ha tudjátok, mit hol keressetek, és azt is tudjátok, hogy a képletekben az adott betűk mit jelentenek" – már a tavalyi érettségi előtt így reklámozta a függvénytáblázatot Rubovszky Cecília, a Studium Generále matekszekciójának vezetője.


A függvénytáblázatból egyébként kétféle van – a sárga és a fehér színű – és ezek nem teljesen egyformák. Rubovszky szerint érdemes mindkettőt magatokkal vinni, mert vannak olyan képletek, amik csak az egyikben, vagy csak a másikban vannak benne.

 


Ha valaki az érettségi napján találkozik a függvénytáblával először, akkor rengeteg idő elmegy lapozgatással, keresgéléssel, ezért azt a matektanár azt javasolja, hogy a gyakorláshoz már most mindenképpen használjátok a legális puskákat. Az érettségi feladatokat pedig ne csak szimplán megoldjátok, hanem időre, vizsgakörülményeket szimulálva tegyétek ezt.

 

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkatitt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2023-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.