Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Feldarabolt a kormány egy mozaikegyetemet, de főiskolát is felminősítettek, így februártól már más intézmények állítják ki a diplomákat.
ELTE lesz Szombathelyen
A Nyugat-magyarországi Egyetem több kisebb intézménye miatt a működése nem volt hatékony a kormány szerint, ezért átalakításon esik át, a neve is megszűnik februártől. A szombathelyi Savaria Egyetemi Központ is a leválasztás sorsára jutott, viszont ennek eredményeként a hazai egyetemi rangsorok vezetőjéhez, az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez kerül.
Szombathelyen egy bölcsészettudományi, egy természettudományi és egy pedagógiai-pszichológiai intézet jön létre. Az központ nem önálló kar lesz, de hasonló jogosultságokkal fog bírni. Aki tehát a Savariára jelentkezik, azt már az ELTE veszi fel szeptemberben.
Sopron, az egyetemváros
Mivel eddig más néven működött, kevesekben tudatosulhatott, hogy Sopron egy igazi egyetemváros.
Négy karát őrizheti meg, a Benedek Elek Pedagógiai Kar, az Erdőmérnöki Kar, a Közgazdaságtudományi Kar, valamint a Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar várja majd a hallgatókat, tehát az NYME esetében is ezeket a karokat érdemes keresni, ha Sopronba jelentkeznétek.
Bemutatkozik a Táncművészeti Egyetem
A Táncművészeti Főiskola nevében is hasonló rangú intézménnyé elő, mint a Színház- és Filmművészeti Egyetem, február 1-tól már Táncművészeti Egyetemként állíthat ki diplomát.
Gödöllőről Szegedre költöznek a gyulaiak
A Szent István Egyetem gyulai Egészségtudományi Intézete új felsőoktatási intézményhez kerül, 2017-től a katolikus Szeged-Csanádi Egyházmegye által fenntartott Gál Ferenc Főiskola intézmény egységeként működik tovább.
Baja is a Közszolgálati útjára lépet
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemhez csatolják a bajai Eötvös József Főiskola két intézetét - tudta meg korábban az Eduline. A Vízépítési és Vízgazdálkodási Intézet, valamint a Vízellátási és Környezetmérnöki Intézet átszervezését a belügyminiszter kezdeményezte, méghozzá a vízügy globális és nemzetbiztonsági jelentőségére hivatkozva - ezt az Emberi Erőforrások Minisztériuma is megerősítette.
Bár több egyetem is hirdeti, könnyen lehet, mégsem lesz a felvételi kínálatukban az andragógiát váltó közösségszervezés - derül ki az Oktatási Hivatal megkeresésünkre adott válaszából. A kormány 2015-ben számos szak megszüntetéséről, átalakításáról, illetve átnevezéséről határozott. A hirtelen változtatások ellen a felsőoktatás szereplői határozottan tiltakoztak, egyes szakok, mint a társadalomtudomány vagy a nemzetközi tanulmányok esetében tüntetések is voltak.