szerző:
Eduline

Délután a földrajzvizsgával folytatódik a tavaszi érettségi: ahogyan eddig már megszokhattátok, ma is az eduline-on találjátok meg a legfrissebb infókat. A vizsga után jövünk a középszintű feladatsorral, diákokat és tanárokat kérdezünk az érettségiről.

A középszintű érettségi hivatalos megoldása

Az emelt szintű érettségi hivatalos megoldása

18:20

Kinek hogy sikerült? Várjuk a véleményeket kommentben!

17:46
A középszintű feladatsor második részét itt nézhetitek meg - mivel szaktanári segítséget ehhez nem kaptunk, itt csak a feladatokat találjátok, a megoldásokat holnap délután ellenőrizhetitek.

17:40
Itt van a középszintű földrajzérettségi első részének nem hivatalos megoldása

17:08
Milyen volt a középszintű teszt?

„A topográfiai rész második és harmadik feladata nem jelenthetett gondot a diákoknak, az viszont elképzelhető, hogy az első feladat egy kicsit nehezebben mehetett az érettségizőknek, mert nem rajzolták be az országhatárokat. Aki nem annyira felkészült, elronthatta” – mondta az eduline-nak Rácz Ilona, a gödöllői Török Ignác Gimnázium igazgatóhelyettese, szaktanár. A teljes cikket itt olvashatjátok el.

16:26
Nemsokára jövünk a feladatokkal

15:40
Már csak 20 perc van a vizsgából

A középszintű föciérettségi 16 órakor ér véget - a diákok ezekben a percekben a második feladatsort oldják meg, amelyre összesen 100 percet kaptak.

14:50
Itt vannak az első infók a föciérettségiről

Az Alföldről, a Kisalföldről és az Északi-középhegységről, a megújuló energiaforrásokról, Olaszországról, Ausztriáról és Nagy-Britanniáról, a földrajzi övekről és az éghajlati területekről, valamint a légköri képződményekről is kaptak feladatot a diákok a középszintű földrajzérettségin - tudta meg az eduline.

14:12
Használjatok az atlaszt!

A középszintű írásbeli második részénél nagy hasznát vehetitek a földrajzi atlasznak, de nem árt, ha a vizsga előtt minél többször lapozgatjátok, és megjegyzitek, hogy nagyjából mit hol találtok benne - ne az írásbelin veszítsetek értékes perceitekből. Sajnos az emelt szintű írásbelin nem használhattok atlaszt. Arról, hogy milyen legális puskákat lehet használni az érettségin, itt olvashattok.

13:30
Átmennétek a föciérettségin?

Mindig is jók voltatok földrajzból, a vaktérképes feladatokat pedig kifejezetten szerettétek? Próbáljátok ki, meg tudnátok-e válaszolni a középszintű földrajzérettségi feladatait! Itt találjátok a tesztet:

Kattintsatok ide a kezdéshez

13:45

Ma délután földrajzból középszinten (913 helyszínen) összesen 8 512-en vizsgáznak: magyar nyelven 8 374-en írásbeliznek, míg 138 diák 4 különböző idegen nyelven (angol, francia, német, olasz) írásbelizik. Emelt szinten (31 helyszínen) 347 vizsgázó érettségizik, ebből ketten angol, hárman német nyelven. A tavalyi feladatokat itt találjátok, az előző évek feladatsorait pedig innen tölthetitek le.

12:30
Két óra alatt kell megoldani a középszintű feladatokat

Középszinten 120 percetek van, hogy megoldjátok a két feladatsort: a topográfia ismereteket tesztelő részre 20 percet, míg a földrajzi ismeretek és képességek meglétét vizsgáló feladatokra 100 percet adnak. A kérdések 45 százaléka földrajzi-környezeti tudásra épít, 15 százalékuk a topográfiai ismereteket ellenőrzi, míg a teszt 40 százaléka gyakorlati jellegű kérdésekből áll. Legfeljebb 100 pontot szerezhettek. Tavaly ilyen témák voltak a középszintű földrajzérettségin.

12:00
Négy órátok van az emelt szintű tesztre

Az emelt szintű írásbeli 240 perces, és két feladatsorból áll. Csaknem azonos arányban jelennek meg benne a természetföldrajzi és a társadalomföldrajzi kérdések. A földrajzi-környezeti ismeretanyag 50, a topográfiai ismeretek 20, a gyakorlati jellegű feladatok 30 százalékot tesznek ki, maximum 100 pontot lehet szerezni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!