#Egyéb






Hogyan lehet olcsóbban bejutni a legjobb nyári fesztiválokra?

Hazai és külföldi fesztiválokat ajánló cikkeink után most egy kicsit szemügyre vesszük azt a kardinális kérdést, hogy hogyan lehet csökkenteni a nyári bulizás egyébként meglehetősen magas költségeit. Bizonyos bulikon van diákkedvezmény, de ott sem veszett fejsze nyele az ügy, ahol semmilyen engedményt nem kapunk a kék és a narancssárga diákigazolvány bemutatásáért.


Videó: életveszélyes őrület terjed az egyetemisták között

Előre tartanak a spanyolországi üdülővárosok hoteltulajdonosai a brit és német egyetemistáktól, akik a nyári szünet két hónapjában nemcsak napsütésre és bulizásra, hanem – úgy tűnik – életveszélyes szórakozásra is vágynak. Már nem új, de még mindig népszerű mutatvány a balconing, amely miatt 2010 nyarán háromszor annyian kerültek kórházba, mint az előző években.




Még mindig nem kaptak segítséget a Vocational Alapítvány volt tanárai

Hiába ígért tárgyalást a Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára, Halász János mintegy 70 pórul járt pedagógusnak, a mai napig nem történt érdemi egyeztetés - tudta meg a Hírszerző. A tanárok három éve futnak a pénzük után: annak ellenére, hogy jogerős munkaügyi bírósági ítélet született a javukra, nem tudják behajtani elmaradt fizetésüket egykori munkáltatójuktól.







Mennyibe kerülnek a 2011-es nyári táborok?

Több tízezer forintot, de akár a százezer forintot is elérheti egy-egy gyerektábor ára. Pár nap múlva kezdődik a két és fél hónapos iskolai nyári szünet. Vajon tudja-e a szülő, hogy hova küldi el a gyermekét? Hány pedagógus, felügyelő lesz, milyenek a tisztasági körülmények, mivel töltik az idejüket, illetve hányszor és mit esznek a gyerekek a táborban?