szerző:
Eduline

Kecskeméten már nem próbaüzem! Duplázd esélyeid a duális képzést elsőként bevezető Kecskeméti Főiskolával és partnereivel!

A Kecskeméti Főiskola 2012-ben vezette be duális típusú képzését a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft.-vel és a Mercedes Benz Manufacturing Hungary Kft.-vel együttműködésben német minta alapján, amely azóta „kecskeméti modellként” országosan is elterjedt, és immár 19 intézményben érhető el.

Mi az a duális képzés?

A duális képzés egy olyan gyakorlatorientált képzéstípus, amelyben a felsőoktatási intézményi mellett egy vállalat is aktívan részt vesz a hallgatók képzésében. Ez történhet elméleti oktatással, de főként gyakorlati tudásátadáson alapul. A hallgatók a szorgalmi időszakot (kb. 12 hét) a főiskolán töltik társaikkal, majd a vizsgaidőszak alatt és a szünetekben (kb. 5-8 hét) vállalati gyakorlatukat végzik, ahol amellett, hogy a cégek profiljába illeszkedő munkafolyamatokat és műszaki tudást sajátítanak el  tapasztalt szakemberektől, önálló projekteken dolgoznak, kapcsolatokat építenek és egy felnőtt közösség részévé válnak. Mindezért, mint minden munkavállalót, őket is fizetéssel és több esetben béren kívüli juttatásokkal díjazza a vállalat.

Tudj meg többet a Kecskeméti Főiskola duális képzéséről a videóból: 

Mit ad a duális képzés hallgatóinknak?

  • több mint 3 év szakmai gyakorlatot már főiskolai éveik alatt
  • vezető iparvállalatok szakembereitől sajátíthatják el a gyakorlatot
  • naprakész szakmai ismereteket
  • kiváló karrierlehetőségeket
  • a vállalati kultúra megismerését
  • szakmai kapcsolatokat
  • anyagi önállóságot
  • megbecsülést, elismerést

Kecskeméten 3 év tapasztalata és közel 40 duális partner várja azokat az elhivatott fiatalokat, akik „gyakorlott pályakezdőként” szeretnének kilépni diplomájuk megszerzése után a munkaerőpiacra, esetleg már egy piacvezető vállalat dolgozójaként.

A januárban végző első évfolyam még csak a GAMF Kar járműmérnök alapszakán választhatta a duális képzést, de ma már a Kecskeméti Főiskola műszaki, informatikai képzései közül elérhető a gépészmérnök, a műszaki menedzser, az anyagmérnök és a mérnökinformatikus alapszakon is, valamint a Kertészeti Főiskolai Kar kertészmérnök alapszakán.

Tudj meg többet a Kecskeméti Főiskola gyakorlatorientált képzéséről, a jelentkezési feltételekről és a kiválasztási folyamatról a főiskola weboldalán, és duplázd esélyeid a Kecskeméti Főiskola duális képzésével!