Fekete pedagógia: a könnygáztól órákig a szemét sem tudta kinyitni egy 17 éves tüntető, klinikai szakpszichológus is reagált a történtekre
Hidász Mátét annak ellenére bántalmazták, hogy erőszakos magatartást tanúsított volna.
Hidász Mátét annak ellenére bántalmazták, hogy erőszakos magatartást tanúsított volna.
Az érettségi első két hete után, május 19-én folytatódnak a tanár-és pedagógustüntetések.
Az ország egyik leggazdagabb emberétől származó idézetet sem ismerheti mindenki.
Viszont utána úgy engedték el, hogy meg sem gyanúsították semmivel.
A rendőrség könnygázzal is lefújta a tüntetőket.
A Karmelita kolostor előtt folytatódik a mai diák- és pedagógustüntetés. A tüntetőket több mint 100 rohamrendőr várta, de erősítés is érkezett a helyszínre.
A miniszterelnök politikai igazgatója poénra vette az ellenzék és a diákok múlt heti tüntetését a parlamentben.
Kordonbontásba torkollott a hétfői tanár- és diáktüntetés, miközben a középiskolákba felvételizők végre hátradőlhettek, hiszen megérkeztek a felvételi eredmények. Mutatjuk, mik történtek ezen a héten.
Rongálás és gyülekezési joggal visszaélés miatt indított eljárást a tüntetők ellen a Budapesti Rendőr-főkapitányság.
"Jogszerű, szakszerű és arányos" volt a rendőri intézkedés a hétfői kordonbontásnál.
"Le a bosszútörvénnyel! Le az elnyomással!" néven szerveztek tüntetést az április 24-i sztrájknap után a pedagógus szakszervezetek a tanárokat korlátozó státusztörvény ellen.
Mintegy 42 százalékkal nőtt 2021 és 2022 között a pályaelhagyó pedagógusok száma. A státusztörvény tovább ronthat a helyzeten.
"Le a bosszútörvénnyel! Le az elnyomással!" néven szerveztek tüntetést az április 24-i sztrájknap után a pedagógus szakszervezetek. A rendezvényen felsőoktatási dolgozók, óvodapedagógusok és diákok is felszólaltak, majd a Vár felé vonultak, hogy csatlakozzanak a Karmelita kolostor előtt zajló kordonbontáshoz.
A Magyar Helsinki Bizottság, az egyik legrégebbi hazai civil jogvédő szervezet, akik többek között a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból elbocsátott 5 tanárt is védik a Fővárosi Törvényszéken, egy alternatív órarenddel készült a mai sztrájknapra. A 7 klasszikus tanórába csomagolt tananyagból nemcsak izgalmas filmes és történelmi tudással gyarapodhattok, de a jogállamiság aktuális kérdéseivel is jobban képbe kerülhettek.
Az egyik szakszervezeti vezető szerint viszont sok iskolában vissza szoktak lépni a munkabeszüntetéstől az intézményvezetők nyomására. Közben pénteken újra egyeztet a kormány a szakszervezetekkel a státusztörvényről és a béremelésekről.
A fővárosi iskolák helyzetét részletesebben ismerjük, mert nagyobb figyelmet kaptak a sajtóban. Vidéken azonban nehezebb rávenni a pedagógusokat a nyilatkozásra, mert félnek a következményektől. Van iskola, ahol kifejezetten megtiltották a tantestületnek, hogy interjút adjanak.
A Dél-budai Tankerületi Központ vezetője szerint az intézmények magasabb fenntartási költségei miatt ebben a tanévben nincs fedezetük az osztálykirándulások tanári költségeinek finanszírozására.
A kormány szerint már több mint 15 ezren véleményezték a belső értékelési rendszert, a kitöltők nagy része pedig egyetért annak koncepciójával. Ennek ellenére ezen a héten is volt tüntetés, a közoktatásban kétnapos, a szakképzésben határozatlan idejű sztrájkba kezdtek a pedagógusok, a PSZ pedig öt kérdésben népszavazást is kezdeményezne. Összeszedtük az elmúlt hét legfontosabb történéseit.
Új-Zélandon csütörtökön az óvodától a középiskolákig zárva maradt minden intézmény. Mintegy ötvenezer tanár lépett sztrájkba, hogy jobb fizetést és munkakörülményeket követeljen.
Március 15-én délután 3-kor indult az Egységes Diákfront és az ADOM Diákmozgalom közös rendezvénye, a Szabadságmenet, amin a pedagógusok mellett körülbelül 100 további civil szervezet is részt vesz. A menet a Hősök teréről az Andrássy út végéig vonult, ahol több felszólaló is az oktatás jelenlegi helyzetéről beszélt, sőt kiderült, mikor lesz a következő országos sztrájknap a közoktatásban.