Itt a feketeleves: aki ennél kevesebb pontot szerez, biztosan bukja a felvételit
Hány pontot kell összegyűjteni ahhoz, hogy ne az esélytelenek nyugalmával várjátok a július 26-i ponthatárhúzást?
Hány pontot kell összegyűjteni ahhoz, hogy ne az esélytelenek nyugalmával várjátok a július 26-i ponthatárhúzást?
Hogyan húzzák meg a felsőoktatási felvételi ponthatárait? Mi alapján sorolja be a rendszer a jelentkezőket egyik vagy másik szakra? Megmutatjuk.
Mikor hozzák nyilvánosságra a 2017-es felsőoktatási felvételi ponthatárait? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A 2015-ös felvételi során az orvos- és egészségtudományi szak volt a legnépszerűbb a Debreceni Egyetemen, ahova 6004 hallgatót vettek fel – mondta el a DE oktatási rektorhelyettese pénteki sajtótájékoztatóján.
Ma húzzák a 2015-ös felvételi ponthatárait - este nyolckor kiderül, változtatnak-e a 41 népszerű szak ponthatárain, többen jutnak-e be egyetemre vagy főiskolára, mint tavaly, és hogy melyik szakhoz kell a legtöbb pont.
Két éve a kommunikáció alapszakon kénytelenek voltak lejjebb vinni a központilag meghatározott ponthatárt. Ehhez a túl magas központi ponthatár és túl kevés jelentkező kellett. Előfordulhat az idén is hasonló? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hány ponttal kerülhettek be a legnépszerűbb felsőoktatási szakképzések állami ösztöndíjas képzéseire? Melyik főiskolán a legmagasabbak a pontok? Mutatjuk az öt legnépszerűbb szak tavalyi ponthatárait.
Meddig mondhattok nemet a magyarországi felvételin megszerzett helyre, ha mégis inkább külföldön tanulnátok tovább? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Mitől függ, hogy az állami és a költségtérítéses szakokon milyen ponthatárt húznak? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Tavaly a Corvinus Egyetem három szakára is csak a központi ponthatárnál magasabb pontszámmal lehetett bekerülni, többen jeleztétek, hogy aggódtok az idei ponthatárok miatt. Összegyűjtöttük, mire következtethettek a szakok kapacitásából és a jelentkezők számából.
Február 15-ig lehetett jelentkezni a 2015-ös felsőoktatási felvételire. A ponthatárokat várhatóan július 23-án húzzák: ekkor derül ki, ki kezdheti el az egyetemet, főiskolát szeptemberben, és kinek kell a pótfelvételin ismét próbálkoznia. Milyen szabályok alapján húzzák a ponthatárokat? Íme, az összes tudnivaló.
Hogyan húzzák a felvételi ponthatárait? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A debreceni felvételizők sem maradnak ponthatárváró buli nélkül: a Campus Fesztiválon vetítik ki a 2014-es ponthatárokat.
Több városban szerveznek ponthatárváró bulit július 24-én: itt vannak a budapesti, a pécsi és a szolnoki programok. Összefoglalónkat folyamatosan frissítjük a további programokkal.
Már csak három nap, és kiderül, kit hova vettek fel. Hogy a ponthatárhúzás napja ne legyen rémálom, fogadjatok meg pár tanácsot. Mit nem érdemes csinálni július 24-én?
Hány órakor hozzák nyilvánosságra a 2014-es felvételi ponthatárait? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Két hét múlva nyilvánosságra hozzák a 2014-es ponthatárokat, és az idén Pont Ott Parti is lesz. Itt találjátok július 24-i ponthatárváró buli részletes programját.
Két hét múlva 106 ezer felvételiző sorsa dől el - évről évre ugyanaz az algoritmus sorolja be a jelentkezőket az egyetemek, főiskolák képzéseire. Megmutatjuk, hová kerülnek a jelentkezési lapok, kik bontják ki a borítékokat, és mi alapán határozzák meg a ponthatárokat.
Míg a végzősök többsége az érettségire készül, akadnak olyanok is, akik már a ponthatárok miatt izgulnak. Mikor derül ki, kit hova vettek fel? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Minden évben bonyolult algoritmus határozza meg a felvételi ponthatárokat, tizenöt éve ugyanaz a rendszer dönt a jelentkezők sorsáról. Bár előre nem lehet megjósolni, milyenek lesznek a ponthatárok idén, az már most biztos, hogy a legnépszerűbb szakokhoz négyszáz-négyszáznegyven fölötti pontszám kell majd.