A brit egyetemisták 7 százaléka tapasztalt már hajléktalanságot a tanulmányai alatt
A hallgatók egészségére és tanulmányaira is hatással van a megélhetési válság a szigetországban.
A hallgatók egészségére és tanulmányaira is hatással van a megélhetési válság a szigetországban.
A megkérdezett fiatalok döntő többsége szerint sokkal nehezebb a helyzete, mint korábban a szüleiknek volt.
A Russell Group Students's Unions felmérése szerint minden ötödik brit egyetemista a tanulmányai félbehagyását fontolgatja a megélhetési válság miatt.
Egy év alatt 10-25 százalékkal emelkedtek az egyetemisták kiadásai, ezért a legtöbben spórolni próbálnak, kevesebbet költenek szórakozásra, étkezésre, ruhákra – derült ki egy friss kutatásból. A tanulmányi ösztöndíjak és a szociális támogatások alapját jelentő hallgatói normatíva összegét három évvel ezelőtt emelték ugyan, de abból az infláció miatt már semmit nem lehet érezni. Pedig a magyar egyetemisták fele már eddig is anyagi problémákkal küzdött.
Egyre több család küzd megélhetési nehézségekkel, egy skót iskola erre próbált megoldást találni: így működik a "kedvességszekrény".
A korábbi 5 százalék helyett 6,86 százalékos béremelést ajánlott a pedagógusoknak a kormány.
Több tízezres sztrájkra készülnek az egyetemi dolgozók az Egyesült Királyságban, de várhatóan csatlakoznak hozzájuk a tanári szakszervezetek, a bölcsődei dolgozók és a postások is.
Utcára vonultak az ír egyetemisták, mert nem tudják finanszírozni a lakhatási költségeiket. A kormány "példátlan" pénzügyi támogatást ígér.
A probléma többnyire a munkáscsaládokból származókat, a feketéket, és az idősebb hallgatókat érintheti.
Visszautasította a béremelési ajánlatot a skót középiskolai tanárok szakszervezete, a kormány nyitott a további tárgyalásokra.
Nincs pénz osztálykirándulásra, laptopokra, sőt már új tankönyvekre sincs.
Megelégelték az alacsony bérüket, ezért a tanárok után a kisegítő személyzet tagjai is sztrájkba kezdenek több egyetemen Skóciában.
Az amerikai egyetemisták is lakhatási problémákkal küzdenek. A bérleti díjak tavaly óta 14 százalékkal emelkedtek az Egyesült Államokban, így sok hallgató csak hitelekből tudja fenntartani magát. Vannak olyanok is, akik pénzügyi okok miatt szorulnak ki a felsőoktatásból.
Persze nem mindegy, hogy az ország melyik egyetemén tanulnak majd, van különbség a budapesti és a vidéki egyetemek között.
A National Union of Students kutatása szerint a brit egyetemisták 80 százaléka csak hitelekből és különféle támogatásokból tudja fenntartani magát.