Melyik maradt üresen: 16-os, 17-es vagy 18-as feladatot hagytátok ki? Szavazzatok!
Lássuk, szerintetek melyik volt a legnehezebb feladat, azaz melyiket hagytátok ki az utolsó feladatok közül. Szavazzatok!
Lássuk, szerintetek melyik volt a legnehezebb feladat, azaz melyiket hagytátok ki az utolsó feladatok közül. Szavazzatok!
Mutatjuk, mi történik, ha nem egyértelműen jelöltétek, melyik feladatot hagytátok ki a középszintű matekérettségi 16., 17. és 18. feladata közül.
Középszinten 68 984-en, emelt szinten 5 116-an érettségiznek ma matekból. A HVG fotóriportere, Túry Gergely a Keleti Károly Közgazdasági Technikumban járt kedd reggel.
Az Eduline által megkérdezett szaktanár szerint a középszintű matekérettségi második részének első három feladata nem nehéz, problémát csak a bonyolultabb megfogalmazás jelenthet. Viszont a három választható feladattal akadhatnak problémák.
Az új autók értékcsökkenéséről, iskolai fiú-lány arányokról, szőlőtermesztésről is kaptak szöveges feladatot a matekból középszinten érettségizők a vizsga második részében. A feladatok megoldásához szükségük lesz a térgeometriai tudásukra, foglalkozniuk kell halmazokkal, és jó néhány statisztikai fogalmat is ismerniük kell.
Az utóbbi évekhez képest most egy kicsit nehezebb dolga lehet az középszinten érettségizőknek matekból. Az általunk megkérdezett szaktanár szerint a témakörök ugyan nem nehezek, de van pár csavar a rövid feladatokban.
Gráfok, halmazok, geometria, mértani sorozat, térgeometria, valószínűségszámítás – többek között ilyen témakörökből kaptak feladatokat a középszintű matekérettségi első részében a diákok. Az egyik feladatban még a BKK budapesti mobiljegyei is előkerültek.
Ebben a percben megkezdődött a matekérettségi, a diákoknak középszinten 180, emelt szinten 240 percük van kitölteni a tesztet.
Összeszedtük a legfontosabb infókat a közép- és az emelt szintű matekérettségiről.
Milyen témakörökre kell felkészülni? Hány pontot lehet szerezni egyes feladatrészekben? Milyen segédeszközöket lehet használni? Minden kérdésre válaszolunk.
Már most ellenőrizzétek, bepakoltátok-e a segédeszközöket, a vizsga alatt pedig arra is figyeljetek, hogy részletes levezetést írjatok megoldásaitok mellé, a ceruzás levezetéseket pedig tollal is írjátok át!
Milyen részekből áll az emelt szintű, írásbeli matekérettségi? Milyen témakörök kerülhetnek elő a feladatsorban, és hány pontot szerezhettek összesen? Mutatjuk a részleteket.
Némi odafigyeléssel értékes pontok landolhatnak nálatok. Mutatjuk a leghasznosabb tanácsokat a holnapi matekérettségihez.
Mutatjuk, hogyan működik a szóbeli vizsga a matekérettségin.
A közép- és az emelt szintű matekérettségin is két-két feladatsort kell kitöltenetek. Mutatjuk, milyen feladattípusokkal találkozhattok a vizsga első, illetve második részében.
Összeszedtük a legális puskák, ezeket mind magatokkal vihetitek a holnap délelőtti matekérettségire.
Most megnézhetitek, milyen arányban számíthattok a különböző témakörökre a holnap délelőtti matekérettségin.
A középszintű matekérettségin két feladatlapot kell kitöltenetek, összesen 180 perc alatt. Mutatjuk, hány pontot szerezhettek.
Indulnak a 2022-es érettségik: a magyarral, a matekkal, aztán törivel, majd a választható nyelvekkel kell megküzdeniük a diákoknak az első héten. De hány pontot szerezhetnek?
Azért, hogy könnyebb legyen a felkészülés az érettségire, az érettségi előtt az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a tanulást, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk tizedik részében azt vesszük át, hogyan kell élesben megírni egy matekérettségit.